ବଲିଉଡରେ ଖେଳିଗଲା ପୁଣି ଶୋକର ଛାୟା, ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗାୟକ ଏବଂ ସଙ୍ଗୀତକାର ବାପି ଦାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ….

Bappi Lahiri Death: ଗାୟକ ଏବଂ ସଙ୍ଗୀତକାର ବାପି ଦାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ଯାଇଛି।୬୯ବର୍ଷିୟ ବାପି ଦା ମୁମ୍ବାଇର ଗୋଟିଏ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ନିଜର ଶେଷ ନିଃଶ୍ୱାସ ନେଇଛନ୍ତି।

ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ବାପି ଦାଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ହଠାତ ବହୁତ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚେଇବା ପାଇଁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥଲେ କିନ୍ତୁ ଅସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।ବାପ୍ପି ଲାହିରୀ ପୂର୍ବ କିଛି ଦିନରୁ ରୋଗରେ ଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ପୂର୍ବ ବର୍ଷରୁ ହିଁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଯିବାଆସିବା କରିବା ପାଇଁ ପଡୁଥିଲା। ଗତବର୍ଷ ଯେତେବେଳେ ସିଙ୍ଗରଙ୍କ ଠାରେ କୋରୋନାର ହାଲୁକା ଲକ୍ଷଣ ଦେଖା ଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।ସେ ବ୍ରିଚ କ୍ୟାଣ୍ଡି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ହେପାଜତରେ ଥିଲେ।

ଡିସ୍କୋ କିଙ୍ଗ ଥିଲେ ବାପି ଦା

ବାପ୍ପି ଦାଙ୍କ ଅସଲି ନାମ ଆଲୋକେଶ ଲାହିରୀ ଅଟେ।ସେ ୭୦-୮୦ ଦଶକରେ ବଲିଉଡକୁ ଗୋଟିଏରୁ ବଢି ଗୋଟିଏ ଅଦ୍ୱିତୀୟ ଗୀତ ଦେଇଥିଲେ। ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଗୀତ ଆଇ ଏମ ଏ ଡିସ୍କୋ ଡ୍ୟାନ୍ସର ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ ମନେ ରଖିଛନ୍ତି।ସେ ବାପ୍ପି ଦା ହିଁ ଥିଲେ ଯାହାଙ୍କ ଆବାଜ ଏହି ଗୀତକୁ ଘରେଘରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କରିଥିଲା।ପରେ ବାପି ଦାଙ୍କୁ ଡିସ୍କୋ କିଙ୍ଗ ନାମରେ ଜଣା ଯିବା ପାଇଁ ଲାଗିଥିଲା।

https://twitter.com/ajaydevgn/status/1493782362961760258?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1493782362961760258%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.aajtak.in%2Fentertainment%2Fnews%2Fstory%2Fbappi-lahiri-dies-in-mumbai-hospital-at-age-of-69-popular-singer-composer-of-bollywood-tmov-1412416-2022-02-16

ମ୍ୟୁଜିକ ଲିଜେଣ୍ଡ ବାପି ଦା ୧୯୭୩ରେ ‘ନନ୍ହା ଶିକାରୀ’ ସିନେମାରେ ନିଜ ମ୍ୟୁଜିକ ସ୍କୋରରୁ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ଗତବର୍ଷ ସେ ଗୋଟିଏ ଇଣ୍ଟରବ୍ୟୁରେ କହିଥିଲେ କି କିଶୋର କୁମାରଙ୍କ ସିନେମା ବଢତୀ କା ନାମ ଦାଢୀରୁ ସେ ନିଜର ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ତାଙ୍କ ଖାତାରେ ବାଜାର ବନ୍ଦ କର, ଚଲତେ ଚଲତେ, ଆପ କି ଖାତିର, ଲହମ କେ ଦୋ ରଙ୍ଗ, ବାରଦାତ, ନମକ ହଲାଲ, ଶରାବୀ, ହିମ୍ମତବାଲା, ସତ୍ୟମେବ ଜୟତେ, ଆଜ କା ଅର୍ଜୁନ, ଥାନେଦାର ସହିତ ଅନେକ ସିନେମାର ଗୀତ ଆସିଛି।୨୦୨୦ରେ ବାଗି 3ର ଗୀତ ବଙ୍କାସ ବଲିଉଡରେ ଶେଷ ଗୀତ ଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *