ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ଭିଡିଓ, ଚଳନ୍ତା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ବାହାରିଗଲା ଶ-ବ, ଲୋକଙ୍କ ଆ-ରୋ-ପ ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କର ଶ-ବ

କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ସାରା ଦେଶରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ଓ ଡରେଇଦେବା ଭଳି ଖବର ସହିତ ଅଲଗା ଅଲଗା ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଅଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ଯାରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଅଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ଦେଖିପାରିବେକି ଏକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଏକ ବଡ ଭବନ, ଯାହାକି ବୋଧେ ହସ୍ପିଟାଲ ଅଟେ, ସେହି ଭବନ ବାହାରେ କିନ୍ତୁ ଟିକେ ସମୟ ପରେ ସେହି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରୁ ଏକ ଶ-ବ ବାହାରେ ପଡିଯାଏ। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ସତ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ।

ଖବର ମୁତାବିକ ଏହି ମା-ମ-ଲା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବିଦିଶାର ଅଟେ। ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଲେଖାହୋଇଛି। କୁହାଯାଉଛିକି ବିଦିଶାରେ ଲୋକ ଆ-ରୋ-ପ ଲଗାଉଛନ୍ତିକି ତାଙ୍କର ଯେଉଁ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ କରୋନା ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ହୋଇଛି, ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷ ତାଙ୍କର ଶ-ବକୁ ଦେଉନଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଏମିତି ଏକ ଶ-ବକୁ ଅନ୍ତ୍ୟେଷ୍ଟି ପାଇଁ ନେଇ ବାହାରିଲେ। କିନ୍ତୁ ଗେଟ ପାଖରେ ଲୋକମାନେ ଭିଡିଓ କରୁଥିବାର ଦେଖି ଡ୍ରାଇଭର ତରବର ହୋଇଗଲା। ଓ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରୁ ଶ-ବଟି ବାହାରକୁ ବାହାରି ଆସିଲା।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରବକ୍ତା ନରେନ୍ଦ୍ର ସଲୁଜା ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ର ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି- ଓହ ବହୁତ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଦୃଶ୍ୟ? ଶିବରାଜ ଜିଙ୍କ ଗୃହ ଜିଲ୍ଲାରେ ଗତକାଲି ବିଦିଶାରେ ଜଣେ ମହିଳା ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବରୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା। ଆଜି ବିଦିଶାର ଏହି କଷ୍ଟଦାୟକ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଅଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଶ-ବ ବାହାନରୁ ବାହାରକୁ ଗଳି ପଡିଲା, କେତେ ଅମାନବୀୟତା? ବଞ୍ଚିଥିବା ସମୟରେ ଚିକିତ୍ସା କରିଲେ ନାହିଁ ଓ ଅନ୍ତିମ ସମୟରେ ଏହି ଅବସ୍ଥା?

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ବିଷୟରେ କୌଣସି ଅଧିକାରିକ ସୂଚନା ମିଳିପାରିନାହିଁ, ଏହି ଶ-ବ କାହାର ଥିଲା ଓ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ତାଙ୍କୁ ନେଇ କୁଆଡେ ଯାଉଥିଲା। ନ୍ଯୁଜ ୨୪ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ରୂପରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଓ ଘ-ଟ-ଣା-କୁ ପୃଷ୍ଟି କରେନାହିଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *