Coronavirusରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସୈ-ନ୍ୟମାନେ କୁକରରୁ ନେଲେ ଷ୍ଟୀମ, ଦେଶୀ ଖୋଜ – ଦେଖନ୍ତୁ Video

କୋରୋନା ଭାଇରସର ଘ-ଟ-ଣା ପୁଣି ଭାରତରେ ଜୋରରେ ବଢ଼ିବାକୁ ଲାଗିଛି। ସଂକ୍ରମଣରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ସାବଧାନତା ରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି। ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କୁକରର ବାମ୍ଫରେ ପରିବାକୁ ସ୍ୟାନିଟାଇଜ କରୁଥିଲେ। ବର୍ତମାନ ଆ-ର୍ମୀ ଟ୍ରେନିଂ ସେଣ୍ଟରରୁ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଯେଉଁଥିରେ ସୈ-ନ୍ୟ କୁକରରୁ ଷ୍ଟିମ ନେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି। ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଏହି ଯୋଗାଡ଼ ଭିଡିଓ (Jugaad Video) ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଟୁଇଟରରେ ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ରୁପିନ ଶର୍ମା(IPS Officer Rupin Sharma) ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

ଭିଡ଼ିଓରେ ଦେଖା ଯାଉଛି କି କୁକରକୁ ଗୋଟିଏ ପାଇପରେ ଯୋଡା ଯାଇଛି। ପାଇପର ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ପ୍ରେ ଲଗା ଯାଇଛି। ଯେଉଁଠାରେ ସୈ-ନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଷ୍ଟିମ ନେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି। କୁକରକୁ ପ୍ରଖର ଆଞ୍ଚରେ ରଖାଯାଇଛି। ସୈ-ନ୍ୟମାନେ କୁକର ସାହାଯ୍ୟରେ ଷ୍ଟିମ ନେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି। ଏହା କେତେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଅଟେ,ଏହା କହିବା ତ ମୁସ୍କିଲ ଅଟେ। କିନ୍ତୁ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଏହି ଯୋଗାଡ଼ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସୁଛି। ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ରୁପିନ ଶର୍ମା ଏହାକୁ ଦେଶୀଖୋଜ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିବା ସମୟରେ ସେ କ୍ୟାପଶନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଟ୍ରେନିଜ ପାଇଁ ସୈ-ନ୍ୟ ଷ୍ଟାଇଲ ଇନହେଲେଶନ ଷ୍ଟିମିଙ୍ଗ। ସ୍ପଷ୍ଟ ରୂପରେ କେଉଁ ଟ୍ରେନିଂ ସେଣ୍ଟରରେ। ଆଶା କରାଯାଉଛି କି ସେ କୋରୋନାରୁ ମୁକ୍ତ ରହିବେ।’

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ୨୦ଅପ୍ରେଲରେ ସେୟାର କରାଯାଇଛି,ଯାହାର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬୦୦ରୁ ଅଧିକ ଭ୍ୟୁ ହୋଇ ସାରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଅନେକ ଲାଇକ ଏବଂ ରି-ଟୁଇଟ ମିଳିସାରିଛି। ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଏହି ଭିଡିଓ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସୁଛି।

ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କୁ କୁକରରୁ ଷ୍ଟିମ(Man Uses Jugaad Cooker For Steam Inhale) ନେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଜୋରରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ଆପଣ ନିଜେ ଦେଖନ୍ତୁ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *