ମାସ୍କ ନପିନ୍ଧିଥିବାରୁ SI ମା-ରି-ଲେ ଚାପୁଡ଼ା, ଯୁବକ ମଧ୍ୟ ଓଲଟି ଯମେଇକି ଲଗେଇଲେ ଚାପୁଡ଼ା ଏବଂ ହୋଇଗଲେ ଫେରାର, ଦେଖନ୍ତୁ video

କୁଶୀନଗରରେ ଚେ-କି-ଙ୍ଗ ସମୟରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ନଥିବାରୁ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗାଡ଼ିରେ ବସି ସବ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଚାପୁଡ଼ା ମା-ରି ଦେଇଥିଲେ।ଯାହାପରେ ଯୁବକ ମଧ୍ୟ ଓଲଟି SI ଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମା-ରି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଫେ-ରା-ର ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ସାରା ଦେଶରେ କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ବଢୁଥିବା ଘ-ଟ-ଣା-କୁ ଦେଖି ଅନେକ ରାଜ୍ୟର ସରକାର କଡ଼ା ନି-ୟ-ମ ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି। ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ଯେଉଁଠାରେ ଲକଡାଉନ, ଓ୍ବିକେଣ୍ଡ କର୍ଫ୍ୟୁ, ନାଇଟ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି, ସେଠାରେ ପୋ-ଲି-ସ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ କଠୋରତା ପ୍ରକାଶ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ମାସ୍କ ନପିନ୍ଧିବା,କୋଭିଡ ନିୟମାବଳୀକୁ ଅନୁସରଣ ନକରିବା ଯୋଗୁଁ ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ କଠୋରତା ଦେଖାଯାଉଛି ଏବଂ ଜୋ-ରି-ମା-ନା ଆଦାୟ କରାଯାଉଛି। ଏହାପରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ ଅବହେଳା କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି ଏବଂ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସ-ମ-ସ୍ୟା-ରେ ପକାଇ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏମିତି ହିଁ ଗୋଟିଏ ଘ-ଟ-ଣା ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର କୁଶୀନଗରରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ ମାସ୍କ ନପିନ୍ଧିବା ଯୋଗୁଁ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ପୋ-ଲି-ସ-ବା-ଲା ଚାପୁଡ଼ା ମା-ରି-ଥି-ଲେ ତ ସେ ଓଲଟା ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ହିଁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

ଅନେକ ନି-ୟ-ମା-ବ-ଳୀ ପରେ ମଧ୍ୟ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କୋଭିଡ ନି-ୟ-ମା-ବ-ଳୀ-ର ପାଳନ କରାଇବାଟା ଭାରି ପଡିଯାଉଛି। ଏମିତି ହିଁ ଗୋଟିଏ ଘ-ଟ-ଣା କୁଶୀନଗରର ଅଟେ, ଯେଉଁଠାରେ ଚେ-କି-ଙ୍ଗ ସମୟରେ ମାସ୍କ ନପିନ୍ଧିଥିବାର ଜଣେ ଯୁବକ ଦେଖା ଯାଇଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସଙ୍ଗେସଙ୍ଗେ ଗାଡ଼ିରେ ବସିଥିବା ସବ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଯୁବକଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମା-ରି ଦେଇଥିଲେ। ଯାହାପରେ ଯୁବକ ମଧ୍ୟ ଓଲଟି ପଡି SIଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମା-ରି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ପୋ-ଲି-ସ କ-ର୍ମ-ଚା-ରୀ ପଛରେ ଦୌଡିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଧରି ପାରିନଥିଲେ। ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ର-ହ-ସ୍ୟ କରାଯାଉଛି।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ସେୟାର କରାଯାଉଛି। ଲୋକମାନେ ନା କେବଳ ମୁକଦର୍ଶକ ହୋଇ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କ-ର ମଜାକ ଉଡାଉଛନ୍ତି, ବରଂ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିବା ପାଇଁ SIଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭୁଲ ବୋଲି ଆଖ୍ୟା ଦେଉଛନ୍ତି। ହେଲେ, ଲୋକମାନେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହୁଛନ୍ତି କି ଏହିପରି କୈାଣସି ଅନ ଡ୍ୟୁଟି ଅଫିସରଙ୍କ ଉପରକୁ ହାତ ଉଠାଇ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଠିକ କରିନାହାନ୍ତି। ବିଶେଷକରି, ସେତେବେଳେ ଯେତେବେଳେ ଭୁଲ ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଥିଲା, କାରଣ ସେ ମାସ୍କ ନ-ପି-ନ୍ଧି ହିଁ ବୁଲୁଥିଲେ। ପୋ-ଲି-ସ ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-କୁ ନେଇ ବହୁତ ଗମ୍ଭୀର ଅଛନ୍ତି। ଆ-ରୋ-ପୀ ଯୁବକଙ୍କ ବି-ରୁ-ଦ୍ଧ-ରେ କେ-ସ ଜମା କରି ତାଙ୍କ ଉପରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଯାହାଦ୍ଵାରା କେହି ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଏମିତି କରିବା ପାଇଁ ସା-ହା-ସ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରଠାରୁ ଲୋକ ନା କେବଳ ଏହାକୁ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି ବରଂ ଏହା ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର କମେଣ୍ଟ ଏବଂ ପ୍ର-ତି-କ୍ରି-ୟା ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *