କୋରୋନା ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ଜଣଙ୍କର ନେ-ଇ-ଗ-ଲା ଜୀ-ବ-ନ, ଦୁଃଖରେ ବୋହୂ କରିଦେଲେ ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା

କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଅ-ନି-ୟ-ନ୍ତ୍ରି-ତ ଗତି ଥମିବାର ନାମ ହିଁ ଉଠୁନାହିଁ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ମୃ-ତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଦେବାସର ଗୋଟିଏ ହସଖୁସିର ପରିବାରରେ କୋରୋନା ମହାମାରୀର କଳାରୂପ ଚ-ଢ଼ି ଯାଇଛି। କେବଳ ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହରେ ଦେବାସ ଅଗ୍ରୱାଲ ସମାଜର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବାଲକିଶନ ଗର୍ଗଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଦୁଇପୁଅଙ୍କର କୋରୋନାରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଘରର ଛୋଟ ବୋହୂ ଏହି ଦୁଃଖକୁ ସହ୍ୟ କରି ପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଫା-ଶୀ ଲଗାଇ ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା କରି ଦେଇଥିଲେ।

ପରିବାରରେ ବାଲକିଶନ ଗର୍ଗଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ବଡ଼ ବୋହୂ ଏବଂ ନାତି-ନାତୁଣୀ ହିଁ ରହି ଯାଇଛନ୍ତି। ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଥମେ ବାଲକିଶନ ଗର୍ଗଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରକଳା(୭୫) କୋରୋନା କ-ବ-ଜା-ରେ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ୧୪ଅପ୍ରେଲରେ ତାଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ଏହାର ଦୁଇଦିନ ପରେ ପୁଅ ସଞ୍ଜୟ(୫୧) ଏବଂ ପୁଣି ସ୍ବପନେଶ(୪୮)ଙ୍କର କୋରୋନାରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଘରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ମୃ-ତ୍ୟୁ-କୁ ଦେଖି ଛୋଟ ବୋହୂ ରେଖା(୪୫) ଏହି ଦୁଃଖକୁ ସହ୍ୟ କରି ପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ବୁଧବାର ଦିନ ସେ ଫା-ଶୀ ଲଗାଇ ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା କରି ଦେଇଥିଲେ। ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହରେ ପୂରା ପରିବାର ଉ-ଜୁ-ଡି ଯାଇଥିଲା।

ଜଣା ଯାଉଛି କି ଗର୍ଗଙ୍କର ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀର ହୋଲସେଲ ବ୍ୟାପାର କରନ୍ତି।ଘରର ଛୋଟ ବୋହୂ ଇନ୍ଦୌରଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ହାଡରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡାକ୍ତର ରାଜେଶ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କର ଛୋଟ ଭଉଣୀ ଥିଲେ। ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ପୂରା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାହାକାର ଖେଳାଇ ଦେଇଛି। ସମସ୍ତେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିବାରରେ ବ-ଞ୍ଚି-ଥି-ବା ଲୋକଙ୍କୁ ସମ୍ଭାଳିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।

ସେଠାରେ ସିବିଲ ଲାଇନ ଥା-ନା ପୋ-ଲି-ସ ଘ-ଟ-ଣା-ସ୍ଥ-ଳରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ ଏବଂ ଶ-ବ-କୁ ପୋ-ଷ୍ଟ-ମ-ର୍ଟ-ମ କରିବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହ-ସ୍ତା-ନ୍ତ-ର କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ରେ ନଗର ପୋ-ଲି-ସ ଅଧୀକ୍ଷକ ବିବେକ ସିଂହ ଚୌହାନ କହିଛନ୍ତି କି ପୋ-ଲି-ସ ଘ-ଟ-ଣା ଜମା କରି ତ-ଦ-ନ୍ତ-ରେ ଲାଗି ଯାଇଛନ୍ତି।

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ କୋରୋନା ଯୋଗୁଁ ହାହାକାର ଖେଳି ଯାଇଛି। ମରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଲଗାତର ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ବେଡ଼ ନାହିଁ ଏବଂ ଅମ୍ଳଜାନର କମି ହେଉଛି, ସରକାର ଦ୍ଵାରା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ନିବେଦନ କରାଯାଉଛି କି ଘରୁ ବାହାରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ରାତିରେ ଦମୋହ ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଅମ୍ଳଜାନ ସିଲିଣ୍ଡରର ସପ୍ଲାଇ ହୋଇଥିଲା ତ ଲୁଟ ଖେଳି ଯାଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *