କୋରୋନା କାଳରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜୀବିତ ହୋଇଗଲା ‘ଡାଇନୋସର’, ମହିଳା ଜଣଙ୍କ Video କରି ଦେଲେ ପ୍ର-ମା-ଣ ଦୁନିଆକୁ ଫେରିବାର – ଦେଖନ୍ତୁ video

ଫ୍ଲୋରିଡା (Florida)ରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳା ଡାଇନୋସର (Dinosaur)କୁ ଦେଖିବାର ଦା-ବି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଘରର ସି-ସି-ଟି-ଭି କ୍ୟା-ମେ-ରା ରେ ରେକର୍ଡ ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜ କଥାର ପ୍ର-ମା-ଣ ଦେଇଛନ୍ତି। ଭିଡ଼ିଓରେ ଗୋଟିଏ ଅଜବପ୍ରକାରର ଜୀବକୁ ଜୋରରେ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇ ଯାଉଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି ଯିଏ ଡାଇନୋସର ଭଳି ଦେଖାଯାଉଛି।

୨୦୨୦ରୁ ଦୁନିଆର ହ-ଇ-ଚ-ଇ ଖେଳି ଯାଇଛି। କେହି ଚିନ୍ତା ମଧ୍ୟ କରିନଥିଲେ କି କୈାଣସି ଏମିତି ମହାମାରୀ ବ୍ୟାପିଯିବ ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଘରେ ବ-ନ୍ଦୀ କରିଦେବ। ଏହି ମହାମାରୀ ବ୍ୟାପିବା ପରେ ଦୁନିଆ ଶେ-ଷ ହେବା,ଏଲିୟନ ଦେଖିବା ଭଳି ଅନେକ ଖ-ବ-ର ଅନେକ ଖ-ବ-ର ମୁଖ୍ୟ ପାଲଟିଛି। ବର୍ତମାନ ଫ୍ଲୋରିଡାରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳା, ଯାହାଙ୍କ ନାମ କ୍ରିଷ୍ଟୀନା ରୟାନ (Cristina Ryan) ଅଟେ, ନିଜ ଘରର ସି-ସି-ଟି-ଭି-ରେ ବ-ନ୍ଦି ହୋଇଥିବା ଭିଡିଓ ଆ-ଧା-ର-ରେ ଦା-ବି କରିଛନ୍ତି କି ଦୁନିଆକୁ ଡାଇନୋସର ପୁଣିଥରେ ଫେରି ଆସିଛି। ଏହା ପରଠାରୁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଖବର ନି-ଆଁ ପରି ବ୍ୟାପି ଯାଇଛି।

ଘର ବାହାରେ ବ-ନ୍ଦି ହୋଇଥିଲା ଭିଡିଓ

କ୍ରିଷ୍ଟୀନାଙ୍କ ଘର ଫ୍ଲୋରିଡାର ପାମ କୋଷ୍ଟ ପାଖରେ ଅବସ୍ଥିତ। ତାଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ଲାଗିଥିବା ସି-କ୍ୟୁ-ରି-ଟୀ କ୍ୟା-ମେ-ରା-ରେ ଗୋଟିଏ ଅଜବପ୍ରକାର ଜୀବ ବ-ନ୍ଦି ହୋଇଛି ଯିଏ ପାଦରେ ଦୌଡୁଥିବାର ଦେଖା ଯାଇଛି। ବ୍ଲାକ ଆଣ୍ଡ ହ୍ବାଇଟ ଭିଡିଓ ଫୁଟେଜରେ ଏହି ଜୀବ ନିଜ ପାଦ ଉପରେ ଯେଉଁ ପରି ଦୌଡ଼ୁଥିବାର ଦେଖା ଯାଇଛି ତାକୁ ଦେଖି ତାର ତୁଳନା ବେଲୋସିରେପ୍ଟର(Velociraptor) ଭାବରେ କରାଯାଇଛି।ଏହା ଡାଇନୋସରର ହିଁ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଜାତି ଅଟେ।

ଜୁରାସିକ ପାର୍କ(Jurassik Park)ର ଫ୍ୟାନ ଅଟନ୍ତି ମହିଳା

ନିଜ ଘରର ସି-ସି-ଟି-ଭି ଫୁ-ଟେ-ଜ-କୁ ଦେଖିବା ପରେ କ୍ରିଷ୍ଟିନାଙ୍କର ହୋଶ ହିଁ ଉଡ଼ି ଯାଇଥିଲା। ସେ କହିଥିଲେ କି ଏମିତିରେ ହିଁ ସେ ଜୁରାସିକ ପାର୍କ ସିନେମାର ଫ୍ୟାନ ଅଟନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ସେ ଭିଡିଓ ଦେଖିଥିଲେ ତ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ ହୋଇଥିଲା କି ଏହା ଆଉ କିଛି ନୁହେଁ, ବରଂ ବେବି ଡାଇନୋସର ଅଟେ। ହେଲେ, ସେ ନିଜେ ବି ଏହାକୁ ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ ନୁହନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଭିଡିଓ କ୍ଲିପଟିକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ।

ଲୋକମାନେ କଲେ ରୋଷ୍ଟ

କ୍ରିଷ୍ଟିନା ଏହି ଫୁଟେଜକୁ ନିଜ ଫେସବୁକ ପେଜରେ ଶେୟାର କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଦେଖି ଏହା ଉପରେ କମେଣ୍ଟ କରିଥିଲେ। କିଛି ଲୋକ କ୍ରିଷ୍ଟିନାଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଦେଖା ଯାଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଜୀବଟି ଡାଇନୋସର ପରି ଦେଖା ଯାଇଥିଲା। ହେଲେ, କିଛି ଲୋକ ଥିଲେ, ଯେଉଁମାନେ ଏହାକୁ ନେଇ କ୍ରିଷ୍ଟିନାଙ୍କର ମଜା ଉଡାଇଥିଲେ। ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି କି ଏହି ଜୀବଟି କୁକୁର ଅଟେ, ଯିଏ ସ୍ପିଡରେ ଦୌଡୁଛି। ଏହି କାରଣରୁ ତା ଲାଞ୍ଜ ଏବଂ ବଡ଼ି ଷ୍ଟ୍ରକ୍ଚର କାରଣରୁ ଏହା ଡାଇନୋସର ପରି ଦେଖା ଯାଉଛି। ସେଠାରେ କିଛି ଲୋକ ଏହାକୁ ବଡ ପକ୍ଷୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *