ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରିବାକୁ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ପୁରୀ ତରକାରୀ..

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ହେଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ନୀଜ ସପକ୍ଷକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଯୋଜନା ଆପଣେଇ ନେଉଛନ୍ତି। କେହି ମ-ଦ ଦେଉଛନ୍ତି ତ ଅନେକ ଲୋକ ନିଜ ପକ୍ଷକୁ ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ଖାଦ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏମିତି ହିଁ ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମତଦାତାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ପୁରୀ ଏବଂ ପନୀର ତରକାରୀ ଖୁଆଇବାର ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ସବୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଧରା ପଡି ଯାଇଥିଲା। ପୋ-ଲି-ସ ସଙ୍ଗେସଙ୍ଗେ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ଭୋଟର ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରା ଯାଇଥିଲା।

ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ଅଲୀଗଡ ଜିଲ୍ଲା ସାଥିନୀ ଗାଁର ଅଟେ। ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ନିଜ ପକ୍ଷକୁ ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ପୁରୀ ତରକାରୀର ଲୋଭ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ପୋ-ଲି-ସ ଟି-ମ ପୁରୀ-ତରକାରୀ ଭୋଜନ ସହିତ କନଫେରେନ୍ସର ଅନ୍ୟ ଜିନିଷପତ୍ରକୁ ଜବତ କରି ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ହା-ଜ-ତ-କୁ ନିଆଯାଇଛି। ଏତିକି ନୁହେଁ ପୁରୀ ତରକାରୀ ଭୋଜି ଦେବା ଆ-ରୋ-ପ-ରେ ୪ଜଣଙ୍କ ବି-ରୁ-ଦ୍ଧ-ରେ କେ-ସ ମଧ୍ୟ ଜମା କରାଯାଇଛି।

ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରିବା ଚେଷ୍ଟାର ଖ-ବ-ର ମିଳିବା ପରେ ଘ-ଟ-ଣା-ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଏସଡୀଏମ, ଡୀଏସପୀ ତିନୋଟି ଗାଡି ସମେତ ଭୋଜିର ପୂରା ଜିନିଷପତ୍ରକୁ ଜ-ବ-ତ କରି ନେଇଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସହିତ ୪ଜଣଙ୍କ ବି-ରୁ-ଦ୍ଧ-ରେ ଏଫଆଇଆର ମଧ୍ୟ ଜମା କରାଯାଇଛି।

ଡୀଏସପୀ ମୋହସୀନ ଖାନ କହିଛନ୍ତି କି ଗାଁ ସାଥିନୀରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ତ ସେଠାରେ ନାମାଙ୍କନରେ ମତଦାତାମାନଙ୍କୁ ନିଜ ସହିତ ନିଜ ସହିତ ଆଣିବା ପାଇଁ ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ନିଜ ଘରେ କନଫେରେନ୍ସରେ ପୁରୀ-ପନୀର ତରକାରୀ କରି ବାଣ୍ଟୁଥିଲେ। ସେ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ପକ୍ଷକୁ ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରୁଥିଲେ।

ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଘରୁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର କରୁଥିବା ତିନୋଟି ଗାଡି(ଦୁଇଟି ବୋଲେରୋ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଅର୍ଟିଗା)କୁ ଜ-ବ-ତ କରାଯାଇଛି। ୟୁପିରେ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଏମିତି ଅନେକ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିସାରିଛି ଯେତେବେଳେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସିଧା ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରି ନିଜ ପକ୍ଷକୁ ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *