Ambulanceକୁ ରାସ୍ତା ଦେବାପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଗାଡ଼ିରୁ ବାହାରି କରିଲେ କିଛି ଏମିତି – ଦେଖନ୍ତୁ Video

ୟୁନାଇଟେଡ଼ କିଙ୍ଗଡମ(United Kingdom)ର କିଛି ଲୋକ ଏମିତି କାମ କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି,ଯାହା ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି। ଏହି ଲୋକମାନେ ରାସ୍ତାରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ(Ambulance)କୁ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଦେଖି ତାପାଇଁ ପୂରା ରାସ୍ତାକୁ ହିଁ ଖାଲି କରି ଦେଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମିନିଟର ମୂଲ୍ୟ ଥାଏ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚା ଯାଇଥାଏ। ହେଲେ, ତତ୍କାଳୀନ ଯାନ ଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ସ୍ପଷ୍ଟ ମାର୍ଗରେ ଯାତାୟାତ କରିବା ସବୁବେଳେ ନି-ରା-ପଦ ହୋଇ ନଥାଏ। କିନ୍ତୁ,ୟୁନାଇଟେଡ଼ କିଙ୍ଗଡମ(United Kingdom)ର କିଛି ଲୋକ ଏମିତି କାମ କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି, ଯାହା ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି। ଏହି ଲୋକମାନେ ରାସ୍ତାରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ (Ambulance)କୁ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଦେଖି ତାପାଇଁ ପୂରା ରାସ୍ତାକୁ ହିଁ ଖାଲି କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହାଦ୍ଵାରା ସେହି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଉଚିତ ସମୟରେ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଁଞ୍ଚି ପାରିବ ଏବଂ ରୋଗୀ ଚିନ୍ତିତ ହେବନାହିଁ। ଏହି ଘ-ଟ-ଣା କ୍ୟାମେରାରେ ବ-ନ୍ଦି ହୋଇ ଯାଇଛି, ଯାହାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି।

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nextdoor (@nextdoor)

ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସର ଡ୍ୟାସକ୍ୟାମରେ ବ-ନ୍ଦି କରାଯାଇଥିବା ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ଦେଖି ପାରିବେ କି ରାସ୍ତା ଉପରେ ସାମ୍ନା ଆଡରୁ ଲୋକମାନେ ନିଜ ଗାଡିରୁ ବାହାରି ବାହାରକୁ ଆସି ଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପାଇଁ ରାସ୍ତାକୁ ଖାଲି କରୁଛନ୍ତି, ଯାହାଦ୍ଵାରା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ରାସ୍ତା ମିଳି ପାରିବ। ଟିକଟକରେ ସେୟାର କରା ଯାଇଥିବା ଏହି ଭିଡିଓ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ସବୁ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇ ଯାଇଛି।

ସେଠାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖି ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓ Nextdoor ନାମକ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରାଯାଇଛି। ଭିଡିଓକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ ମିଳିସାରିଛି। ଏହି ଭିଡିଓ ଉପରେ ଲୋକମାନେ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଉଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *