ICC T20 world cup: କଣ ଖେଳାଳୀ ମାନଙ୍କୁ ମିଳିବ ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ୱାର୍ଲଡ କପ ପାଇଁ ଭିଜା ? ବିସିସିଆଇ ଦେଲେ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନିଜର ଆପେକ୍ସ କାଉନ୍ସିଲର ଭରଚୁଆଲ ବୈଠକ ବସାଇ ଥିଲେ। ସଦସ୍ୟ ମାନେ ଆଗାମୀ ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସର ସ୍ଥିତି ଉପରେ ନଜର ରଖି ଆଗାମୀ ଦିଗ ଗୁଡିକ ଉପରେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କରିବେ।

ଏଏନଆଇ ସହ କଥା ହେଲାବେଳେ, ବୈଠକର ଘ-ଟ-ଣା କ୍ରମେ ସୂତ୍ର କହିଲେ, ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱ କପ ପାଇଁ ବଛା ଯାଇଥିବା ନୂଆ ସ୍ଥାନକୁ ଶୋପିସ ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଜାରି ରଖିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ଏହାକି ୨୦୨୧ ମସିହାର ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ୱାର୍ଲଡ଼ କପ ଭାରତରେ ଖେଳାଯିବ।

ନୂଆ ସ୍ଥାନ ସୂଚିତ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଏହା ପୁଣି ଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରାଗଲା କି କୋଭିଡ-୧୯ କୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ସହ ଶୋପିସ ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଜାରି ରଖିବା ଦରକାର।

ସୂତ୍ର କହିଛନ୍ତି, କରୋନା ଭାଇରସ ସ୍ଥିତି ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅକ୍ଟୋବରରୁ ନଭେମ୍ବର ମାସ ଭିତରେ କଣ ହୋଇପାରେ କିମ୍ବା କଣ ସମ୍ଭାମ୍ବନା ହୋଇପାରିବ ତାହାର କଳ୍ପନା କରିବ ଶୀଘ୍ର ହେବ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଜାରି ରହିବ।

ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱ କପରେ ଭାଗ ନେବାବାଲା ଖେଳାଳୀ ମାନଙ୍କର ଭିଜା ବିଷୟରେ ପଚାରିବା ପରେ ସୂତ୍ର କହିଛନ୍ତି,” ହଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ପ୍ରତିଭାଗ ପାଇଁ ଭିଜା ମିଳିଯିବ”।

୨୦୨୮ର ଶେଷ ଏଂଜିଲ୍ସ ଅଲମ୍ପିକରେ ଭାରତର ଭାଗିଦାରୀ ବିଷୟରେ ପଚାରିଲା ପରେ ଏହା କୁହ ଗଲା କି, ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ଉପରେ ସ-କା-ରା-ତ୍ମ-କ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବ। ଆଗାମୀ ଘରୋଇ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା କରାଗଲା। ପ୍ରାଥମିକତାରେ ଖେଳାଳୀ ମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ସୁ-ର-କ୍ଷା ଏବଂ ସମସ୍ତ ହିତାଧିକାରୀ ଗୁଡିକୁ ସାମିଲ କରାଇବାକୁ ପଡ଼ିବ।

ଘରୋଇ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଲା, ଏବଂ ଏହା ସହ ବିସିସିଆଇ ଏହାକୁ ନେଇ ବହୁତ ଗମ୍ଭୀର ହୋଇଛି। ଆମେ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ମୁସ୍ତାକ ଅଲି, ପୁଣି ୫୦ ଓଭରର ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆଉ ଏକ ଦିନ ପ୍ରାରୁପ ସହ ସତ୍ରର ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଦେଖୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ପୁଣି ଦେଖିବାକୁ ହେବ ପରିସ୍ଥିତି କିଭଳି ଅଛି। ଆପଣ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭବିଷ୍ୟତ ଆକଳନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *