ଜେଜେମାଙ୍କ ଗା-ଳି-ରେ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ନାବାଳକ ନାତି, ଟିଭି ସିରିୟଲ ଦେଖି କରିଦେଲେ ହ-ତ୍ୟା

ପଞ୍ଜାବର ହୋଶିୟାରପୁରର ଜଣେ ନାତି ନିଜ ୮୫ବର୍ଷ ଜେଜେମାଙ୍କର ହ-ତ୍ୟା କରି ଶ-ବ-କୁ ନିଆଁରେ ଜଳାଇ ଦେଇଥିଲେ। ପୋ-ଲି-ସ କେବଳ ୧୦ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ହିଁ ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ର ଅନୁ-ସ-ନ୍ଧାନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ନାବାଳକ ଆ-ରୋ-ପୀ-କୁ ଗି-ର-ଫ କରି ନେଇଛନ୍ତି। ପୋ-ଲି-ସ କହିଛନ୍ତି କି ନାବାଳକଙ୍କ ବୟସ କେବଳ ୧୬ବର୍ଷ ଅଟେ ଏବଂ ସେ ଟିଭି ସିରିଏଲ ଦେଖି ଘ-ଟ-ଣା-କୁ ରୂପ ଦେଇଥିଲେ।

ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ପଞ୍ଜାବର ହୋଶିୟାରପୁର ପାଖ ଗାଁ ବସ୍ସୀ କାଲେ ଖାନରେ ହୋଇଛି। ନାବାଳକ ଆ-ରୋ-ପୀ ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-କୁ ସେତେବେଳେ ରୂପ ଦେଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଘରେ ଏକୁଟିଆ ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବାପା ମାଆ କିଛି କିଣିବା ପାଇଁ ବଜାରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେହି ପିଡିତାଙ୍କ କହିବା କଥା ହେଉଛି କି ପାଖାପାଖି ସାଢେ଼ ତିନି ମାସରୁ ତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କ ଡାହାଣ ଗୋଡର ହାଡ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେ ଖଟ ଉପରେ ହିଁ ଶୋଇ ରହୁଛନ୍ତି।

ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ଉପରେ ଆ-ରୋ-ପୀ-ଙ୍କ ବାପାଙ୍କ କହିବା କଥା ହେଉଛି କି ୧୨ଅପ୍ରେଲରେ ତାଙ୍କ ବାହାଘର ବାର୍ଷିକ ଥିଲା ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ଦ୍ବିପ୍ରହର ପାଖାପାଖି ୨ଟାରେ ସ୍କୁଟରରେ କିଣିବା ପାଇଁ ହରିୟାଣା ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେ ପୁଣି ଗାଁକୁ ଫେରୁଥିଲେ ତ ରାସ୍ତାରେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଫୋନ କରିଥିଲା ଏବଂ କହିଥିଲା କି ଶୀଘ୍ର ଘରକୁ ଆସ କିଛି ଲୋକ ଆମ ଘରେ ହ-ମ-ଲା କରୁଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ଆମେ ନିଜର ଜଣେ ପଡୋଶୀଙ୍କ ସହିତ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଗେଟ ଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲି ତ ସେଇଟା ବନ୍ଦ ଥିଲା। ପୁଣି ଆମେମାନେ ଘରର ଛୋଟ ଗେଟଠାରେ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲୁ ଏବଂ ଭିତରେ ଦେଖିଥିଲୁ କି ତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କ କୋଠରୀରେ ଏବଂ ଖଟରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟ କୋଠରୀରେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଖଟରେ ଶୋଇଛି ଯେଉଁଠାରେ ପୋଷାକ ପତ୍ର ଏଣେତେଣେ ହୋଇ ପଡ଼ିଥିଲା ଏବଂ ଛୁଆଟିର ହାତପାଦ ଓଢଣୀରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିଲା।

ଏହାପରେ ସେମାନେ ଛୁଆଟିର ହାତଗୋଡ ଖୋଲିଥିଲେ ଏବଂ ଘ-ଟ-ଣା-ର ସୂ-ଚ-ନା ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ। ଘ-ଟ-ଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ପୋ-ଲି-ସ ତ-ଦ-ନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଘରଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆଖପାଖର ପଡୋଶୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା।ଆ-ରୋ-ପୀ ପୋ-ଲି-ସଙ୍କୁ କହିଥିଲେ କି ଚାରିଜଣ ଲୋକ ସିଡି ଦ୍ଵାରା ଘରେ ପଶିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ହାତପାଦକୁ ବାନ୍ଧି ଖଟରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଜେଜେମାଙ୍କ କୋଠରୀକୁ ଯାଇ ଖଟରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆ-ରୋ-ପୀ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ କହିଥିଲେ କି ବଦମାସମାନେ ଧ-ମ-କ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ କି ସେ ନିଜ ବାପାଙ୍କୁ କହିବେ କି କେ-ସ କରିବେ ନାହିଁ ନହେଲେ ପୂରା ପରିବାରକୁ ମା-ରି-ଦେ-ବେ। ନିଆଁରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଶରୀର ଖରାପ ଭାବରେ ଜ-ଳି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ମଥାର ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ଵରେ ଗଭୀର କ୍ଷ-ତର ଦାଗ ଥିଲା।

ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ରେ ଏସପୀ ରବିନ୍ଦ୍ର ପାଲ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି କି ଡୀଏସପୀ(ଗାଁ ବାଲା) ଗୁରୁପ୍ରିତ ସିଂହ ଏବଂ ଥା-ନା ହରିୟାଣାର ଇଂସ୍ପେକ୍ଟର ହରଗୁରଦେବ ସିଂହଙ୍କ ସହିତ ଗୋଟିଏ ଟିମ କରାଯାଇଥିଲା। ଟିମ ବହୁତ ସତର୍କତାର ସହିତ ଘ-ଟ-ଣା-ର ତ-ଦ-ନ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସ-ନ୍ଦେ-ହ ଆଧାରରେ ମୃ-ତ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କ ନାତିକୁ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରୁ ଜଣା ପଡିଥିଲା କି ସେ ଭାବିଚିନ୍ତି ଏହି ହ-ତ୍ୟା-କୁ ରୂପ ଦେଇଥିଲେ।

ଆ-ରୋ-ପୀ ପଚରାଉଚରା ସମୟରେ କହିଥିଲେ କି ସେ ନିଜ ଜେଜେମାଙ୍କ ଗା-ଳିରେ ବହୁତ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେ ବାରମ୍ବାର ନିଜ ଜେଜେମାଙ୍କ ହ-ତ୍ୟା କଥା ଚିନ୍ତା କରୁଥିଲେ। ସେ ନିଜେ ହିଁ ୧୨ଅପ୍ରେଲରେ ଜେଜେମାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡକୁ ଲୁହା ରଡରେ ପି-ଟି ହ-ତ୍ୟା କରିଥିଲେ ପୁଣି ଶ-ବ ଉପରେ ତେଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ନିଜ ବାପା ମା’ଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ଘରେ ହ-ମ-ଲା ହେଉଥିବାର ମିଛ କାହାଣୀ କହିଥିଲେ। ପୋ-ଲି-ସ ଆ-ରୋ-ପୀଙ୍କ ତରଫରୁ ଘ-ଟ-ଣା-ରେ ବ୍ୟବହାର କରା ଯାଇଥିବା ଲୁହା ରଡ,ତେଲ କ୍ୟାନ ଏବଂ ବୋତଲ ଇତ୍ୟାଦି ଜବତ କରି ନେଇଛନ୍ତି। ଆଇପୀସୀର ଧାରା ୩୦୨/୨୦୧/୩୪ ଅନ୍ତର୍ଗତରେ ମା-ମ-ଲା-କୁ ଜମା କରି ଆ-ରୋ-ପୀ-ଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରାଯାଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *