ଭୋକିଲା ଭାଲୁ ଯେତେବେଳେ କାରଟି ଦେଖିଲା, ଛିଡା ହୋଇ କବାଟ ଖୋଲି ଖାଦ୍ୟ ଚୋ-ରି କଲା । ଦେଖନ୍ତୁ ମଜାଳିଆ video

ପର୍ବତୀୟ ସହର ଗାଟଲିନବର୍ଗରେ କଲା ଭାଲୁର ଦେଖାଯିବ କୌଣସି ବିରଳ ଘ-ଟ-ଣା ନୁହେଁ । ଆମେରିକାର ପୂର୍ବ ଟେନେସିରେ ଅବସ୍ଥିତ ଗାଟଲିନବର୍ଗ ଗ୍ରେଟ ସ୍ମକି ମାଉଣ୍ଟେନସ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନର ପ୍ରବେଶଦ୍ୱାର , ଯାହା ଶହଶହ କଳା ଭାଲୁମାନଙ୍କ ଘର । ସେଠାରେ ଏକ କଲା ଭାଲୁ ଚମ-ତ୍କା-ର ଭଙ୍ଗୀରେ କାରରୁ ଖାଦ୍ୟ ଚୋ-ରିକରିଛି । ଭାଲୁଟିକୁ ସିଧା ଛିଡାହୋଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ସେ କାରର କବାଟ ଖୋଲି କ୍ୟା-ଣ୍ଡି ଚୋ-ରିକରିଛି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡ଼ିଓଟି ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଗାଟଲିନବର୍ଗରେ ଏକ କ୍ୟାବିନରେ କିଛି ପିଲା ପାର୍ଟି କରୁଥିବାବେଳେ ,ଭାଲୁଟି କାରରୁ କ୍ୟା-ଣ୍ଡି ଚୋ-ରି କରିଥିଲା । ସେଠାରେ ଥିବା ପିଲାମାନେ ଭାଲୁଟିକୁ ଏପରି କରୁଥିବାର ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

ଭିଡ଼ିଓରେ ଦେଖାଯାଇପାରୁଛି ଯେ ଭାଲୁଟି ଛିଡ଼ାହୋଇ କାରଟିକୁ ଖୋଲୁଛି । ସେ କାରର କବାଟ ଖୋଲେ ଏବଂ ଭିତରକୁ ପଶିଯାଏ । କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ପରେ ବାହାରକୁ ବାହାରି ଆସେ । ତା ମୁହଁରେ ଖାଦ୍ୟର ଏକ ପ୍ୟାକେଟ ଥାଏ ।

ଭିଡ଼ିଓରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କହୁଥିବାର ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି କି , ‘ ସେ କାର ଭିତରକୁ ପଶୁଛି ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରୁ ନାହିଁ ‘ ।

ଭାଲୁ ଯେଉଁ ଖାଦ୍ୟଟି ଚୋ-ରି କରିଥିଲା , ସେ ସେଥିରେ ଆଗ୍ରହ ହରାଇଥାଏ । ଦୂରକୁ ଯିବା ପରେ ସେ ସେହି ବାଦାମ ପ୍ୟାକେଟଟିକୁ ତଳେ ରଖିଦେଇଯାଏ । ଗାଟଲିନବର୍ଗରେ ଖାଦ୍ୟ ଶି-କା-ର ପାଇଁ କଳା ଭାଲୁମାନେ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବାହାରକୁ ଆସନ୍ତି ।

ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ଅଧିକାରୀ ଡେନ ଗିବ୍ସ WVLT କୁ କହିଛନ୍ତି ” ଗାଟଲିନବର୍ଗରେ ବହୁତ ଲୋକ ବାସକରନ୍ତି ଏବଂ ଏଠାରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଥାଏ କି ଭାଲୁମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭୋଜନ ଏବଂ ଶୀତତାପ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ଅଭ୍ୟାସ ଅଛି ” ।

2019 ମସିହାରେ ଗାଟଲିନବର୍ଗରେ ଏକ କାର ଭିତରେ ଭାଲୁ ଏବଂ ତାର ତିନୋଟି ଛୁଆଙ୍କ ସହ ଖେଳୁଥିବାର ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *