ସ୍ୱାମୀ-ପୁଅ କରୋନାରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ-ବ-ର-ଣ କରିଲେ। ଏହା ଦେଖି ମହିଳାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଣ ବାୟୁ ଉଡ଼ିଗଲା, 4 ଦିନରେ ଘରୁ 3 ଟି ସ-ବ ଉଠିଲା

ସାଂସଦ ଵାଲାଘାଟ ଜିଲ୍ଲାର ସିକନ୍ଦରା ଗ୍ରାମରେ ଗୋଟିଏ ଘରୁ ଚାରି ଦିନରେ ତିନୋଟି ମୃ-ତ୍ୟୁ ହେବା ଫଳରେ ଆ-ତ-ଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଛି। ପରିବାରରେ 10 ଏପ୍ରିଲକୁ 31 ବର୍ଷିୟ ପୁଅର କରୋନା ଯୋଗୁଁ ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା । 60 ବର୍ଷିୟ ପିତାଙ୍କର ଯେବେ ରି-ପୋ-ର୍ଟ କରୋନା ପଜିଟିଭ ବୋଲି ଆସିଥିଲା ତାଙ୍କୁ ଘର ଆଇଶୋଲେସନରେ ରଖାଯାଇଥିଲା ।

ପୁତ୍ରର ମୃ-ତ୍ୟୁରେ ବିବ୍ରତ ମାଆଙ୍କର ଯେବେ ଦେହ ଖରାପ ହୋଇଥିଲା ତାଙ୍କୁ ଵାଲାଘାଟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ 60 ବର୍ଷିୟ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ । ସ୍ୱାମୀନଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇବାପରେ ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ଗୋଟାଏରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମହିଳା ମୃ-ତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ପରିବାରର ଅନ୍ୟଏକ 10 ବର୍ଷିୟ ବାଳିକା ମଧ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଅଟେ ।

ଵାଲାଘାଟରେ ସିକନ୍ଦର ଗ୍ରାମ ଅଛି ଯେଉଁଠି ଗୋଟିଏ ପରିବାରରୁ ଚାରି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ତିନୋଟି ଶ-ବ ଉଠିଛି । ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ 31 ବର୍ଷିୟ ପୁଅର ମୃ-ତ୍ୟୁ , ତାପରେ 60 ବର୍ଷିୟ ପିତାଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ କରୋନା ପାଇଁ ହୋଇଛି । ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ପୁଅର ମୃ-ତ୍ୟୁକୁ 55 ବର୍ଷିୟ ବୟସ୍କା ମହିଳା ସହ୍ୟ କରିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ସେ ମଧ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଜୀବନ ଦେଇଦେଇଥିଲେ । ଘରରେ ଆହୁରି ଜଣେ 10 ବର୍ଷିୟ ଝିଅ କରୋନା ପଜିଟିଭରେ ସାମିଲ ଅଛି । ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ଟି ପରେ ଗ୍ରାମର ଲୋକମାନେ ଏବେ ଆ-ତ-ଙ୍କ-ରେ ଅଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ଗଳିରେ ଏହି ପରିବାର ଲୋକେ ରହୁଥିଲେ ସେ ରାସ୍ତାରେ ଯିବାକୁ ଲୋକମାନେ ଡରୁଛନ୍ତି । କରୋନାରୁ ହେଉଥିବା ମୃ-ତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଭ-ୟ-ଙ୍କ-ର ଅଟେ ।

ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଗ୍ରାମ ମୁଖିଆ ଇଥୋବା ମାତ୍ରେ କହିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ଗ୍ରାମର ଗୋଟିଏ ପରିବାରୁ ତିନିଜନଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏହା ବହୁତ ଦୁଃଖଦ ଘ-ଟ-ଣା ଅଟେ । ଗ୍ରାମରେ ଏବେ କ୍ରୋ-ଧ ଏବଂ ଦୁଃଖ ଅଛି । ପ୍ରଶାସନ ଏଠାକୁ ଆସି ପରିସ୍ଥିତିର ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ ।

ଗୋଟିଏ ପରିବାରରେ ତିନୋଟି ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଘରର ପୁଅ ,ମୁଖ୍ୟ ପିତା ଏବଂ ମାତା । ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ଟି ପରେ ଗ୍ରାମରେ ଏଭଳି ଆ-ତ-ଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି କି ଲୋକମାନେ ଘରୁ ବାହାରିବା ବ-ନ୍ଧ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ପରିବାର ଗୋଟିଏ ପଟେ ଦୁଃଖରେ ଅଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଧକ୍କାରେ ଲୋକମାନଙ୍କ ଡ-ର ଏବଂ ଅସନ୍ତୋଷ କଷ୍ଟ ବଢାଇବାର କାମ କରୁଛି ।

ଭୋପାଳ-ଜବଲପୁର ଭଳି ବଡ ସହର ପରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବାଲାଘାଟ , ଛିଦୱାଡ଼ା , ସିବନୀ ଭଳି ଛୋଟ ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଆ-ତ-ଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଯାଇଛି । ଏହା ସହ ଏଠି ମୃ-ତ୍ୟୁର ଆ-ତ-ଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ବଢିବାକୁ ଲାଗିଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *