ଏହି ଫୋଟୋରେ ଆପଣ କଣ ଦେଖୁଛନ୍ତି ? zoom କରିକି ଦେଖନ୍ତୁ ୯୦% ଲୋକ ଭୁଲ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି

ଏହି ଫୋଟୋରେ ଅଛି ଚିତାବାଘ:-

ଚିତାବାଘ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜରକୁ ଆସୁନାହିଁ। ତାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଅନେକ ଲୋକ ଜଙ୍ଗଲରେ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଚିତାବାଘର ପଦଚିହ୍ନ ଦେଖି ଫେରିଆସନ୍ତି। କାରଣ ଚିତାବାଘ ହେଉ କିମ୍ବା ସିଂହ ହେଉ ସେମାନେ ନିଜ ସ୍ଥାନରେ ରାଜା ଅଟନ୍ତି। କାହାର କହିବା କିମ୍ବା ତାର ଗୁହାରୀ ଶୁଣି ସାମ୍ନାରେ ପ୍ର-କଟ ହୋଇଯିବେ। ଅବଶ୍ୟ କିଛି ଫୋଟୋଗ୍ରାଫରଙ୍କ କୃପାରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଏହି ଅଦ୍ଭୁତ ଜୀବଙ୍କର ଗଜବ ଚିତ୍ର ଆମେ ଦେଖିପାରୁଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଏକ ଚିତ୍ର ଆଇଏଫଏସ ଅଫିସର ଏବେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ଚିତାବାଘ ଥିବାର ଦେଖିପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ସେହି ଚିତାବାଘକୁ ଦେଖିବାକୁ ହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକା-ଗ୍ରତା ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଚିତ୍ର ଦେଖିଲେ ଆପଣ ବୁଝିଯିବେ।

କିଛି ନଜର ଆସିଲା:-

ଏହି ଜବରଦସ୍ତ ଭିତର ଆଇଏଫଏସ ଅଫିସର ରମେଶ ପାଣ୍ଡେ ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ସେ ସେହି ଚିତ୍ରର କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଆପଣ ଏହି ଚିତ୍ରରେ କଣ ଦେଖିପାରୁଛ ? ଟିକିଏ ଚିତ୍ରକୁ ଜୁମ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ। ଏହି ଚିତ୍ର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସିଛି। ଏହି ଚିତ୍ର ଉପରେ ଆର୍ଟିକିଲ ଲେଖିବା ପୂର୍ବରୁ ଏଥିରେ ୨୫୦ ଲାଇକ୍ସ ଓ ୨୫ ରିଟ୍ୱିଟ ହୋଇସାରିଛି।

କଣ କାହାଣୀ ଚିତ୍ରର:-

ରମେଶ ପାଣ୍ଡେ ନିଜର ରିଟ୍ୱିଟରେ କହିଲେ, ପାଖଦିନରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବହରାଇଚରେ drone କ୍ୟାମେରା ଏକ ଚିତାବାଘର ଏକ ସଫଳ ରେସକ୍ୟୁ ଅପ-ରେ-ସନ କରାଗଲା। ଏହି କୌତୁହଳ ଚିତ୍ରର ଡିଏଫଓ ମନୀଷ ସିଂ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

ଯେପରି ମେଘରେ ଲୁଚିଯାଇଥିବା ଜହ୍ନ:-

ଯେପରି ମେଘରେ ଲୁଚିଯାଇଥିବା ଜହ୍ନ। ସେହି ଚିତ୍ରଟି ଅତ୍ୟନ୍ତ ସୁଖପ୍ରଦ ଅଟେ।

ଲୁଚିବାରେ ନିପୁଣ ଅଟନ୍ତି:-

ଏହି ଚିତ୍ର ଲୋକମାନଙ୍କର ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସିଛି। ଯେଉଁଠି କିଛି ଲୋକ ମେଘରେ ଲୁଚି ଯାଇଥିବା ଜନ୍ହ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି। ଏବଂ ଆଉକିଛି ଲୋକ ତାର ଲୁଚ କଳାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *