ଦୁନିଆରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ନଖ ବାଲା ମହିଳା ୨୮ ବର୍ଢ଼ ପରେ କାଟିଲେ ନିଜର ନଖ

ଆମେରିକାର ଟେକ୍ସସର ଆୟାମ ବିଲୀୟମ ଲମ୍ବା ନଖ ରଖିଥିବାରୁ ଗ୍ରୀନିଜ ୱାର୍ଲଡ ରେ-କ-ର୍ଡ଼ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏବେ ସେ ସେହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ କରାଇଥିବା ନଖକୁ କାଟିବା ପାଇଁ ନିଶ୍ଚିତ କଲେ।

୨୮ ବର୍ଷ ପରେ କାଟିଲେ ନଖ:-

ସାଧାରଣ ଭାବେ ଆମ୍ଭେମାନେ ସପ୍ତାହରେ ଥରେ ନଖକୁ କାଟିଥାଉ କିମ୍ବା ସାଇଜ କରିଥାଉ। କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଭଳି ଲାଗିବ ଯଦି ଆମେ କହିବୁ ଜଣେ ମହିଳା ୨୮ ବର୍ଷ ପରେ ନିଜର ନଖ କାଟିଛନ୍ତି। ଆମେରିକାର ଟେକ୍ସସର ଆୟାମ ବିଲୀୟମ ଲମ୍ବା ନଖ ରଖିବାରେ ଗ୍ରୀନିଜ ୱାର୍ଲଡ଼ ରେ-କ-ର୍ଡ଼ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏବେ ସେ, ତାଙ୍କୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କରାଇଥିବା ନଖକୁ କାଟିବା ପାଇଁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ରୀନିଜ ୱାର୍ଲଡ଼ ରେ-କ-ର୍ଡ଼ର ଇଂଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ତାଙ୍କର ଫୋଟୋ ସମ୍ମିଳିତ ହୋଇଛି।

ନଖର ଲମ୍ବ:-

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଅ-ନ୍ତିମ ଥର ଯେବେ ଆୟାନଙ୍କ ନଖର ଲମ୍ବ ମପା ଯାଇଥିଲା ତାହା ୭୩୩.୫୫ ସେଣ୍ଟିମିଟର ଥିଲା। ଆୟାନ ଟେକ୍ସସର ଡାକ୍ତର ଅଲୀସନଙ୍କ ଠାରୁ ଏକ ରୋଟରୀ ପାୱାର ଟୁଲର ସାହାଯ୍ୟରେ ନଖ କାଟିଥିଲେ।

ଅଲାନାଙ୍କର କଟା ନଖର ଭିଡିଓ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ:-

ଗ୍ରୀନିଜ ୱାର୍ଲଡ଼ ରେ-କ-ର୍ଡ଼ ଅଲାନାଙ୍କର କଟା ହେଉଥିବା ନଖର ଏକ ଭିଡିଓକୁ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଛାଡିଛନ୍ତି। ଭିଡ଼ିଓରେ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ମେସିନ ମାଧ୍ୟମରେ ଅଲାନାଙ୍କ ନଖ କଟା ଯାଉଥିଲା, ତାକୁ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଉଥିଲେ। ଏବଂ ଆଉ କିଛି ଲୋକ ଏହା ଭାବି ଦ୍ଵ-ନ୍ଦରେ ପଡିଯାଉଛନ୍ତି ଯେ, ଏତେବଡ଼ ନଖ ସହ ଏତେବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଲାନା ସାଧାରଣ ଜୀବନ କିପରି ଅତିବାହିତ କରୁଥିଲେ !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *