ଅସୁସ୍ଥ ଶିଶୁକୁ ମା କୋଳରେ ଧରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବାପା ଅମ୍ଳଜାନ ସିଲିଣ୍ଡରକୁ ଟାଣିଟାଣି ନେଉଛନ୍ତି । ଦେଖନ୍ତୁ ସେହି ଦୁଃଖଭରା video

କରୋନା ଭୁତାଣୁର ବିନାଶ କମୁନଥିବା ବେଳେ,ଏହାର ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ରୋଗୀ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି କି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଶଯ୍ୟାର ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଛି । ଏହି କାରଣରୁ ନିଜରଯାହାକୁ ଚିକିତ୍ସା ମିଳିବା ଦରକାର ତାଙ୍କର ଠିକରେ ଯତ୍ନ ନିଆଯାଇ ପାରୁନାହିଁ । ବିହାର ରାଜ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଏହିଭଳି ଅବସ୍ଥା । ଏଠି କରୋନା ଲାକଡ଼ାଉନ ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲଗୁଡିକର ବ୍ୟବସ୍ତା ଖରାପ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହାର ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଉଦାହରଣ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି ।

ଆଜିକାଲି ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଭିଡ଼ିଓରେ ଆମେ ଦେଖିପାରିବା କି କେମିତି ଏକ ମା ନିଜ ଅସୁସ୍ଥ ଶିଶୁକୁ କୋଳରେ ଧରିଚାଲୁଛି ଏବଂ ବାପା ଅମ୍ଳଜାନ ସି-ଲି-ଣ୍ଡ-ର-କୁ ଆଗରେ ଧରି ଚାଲିଛନ୍ତି । ଏହି ଭିଡ଼ିଓଟି ହୃଦୟ ବି-ଦା-ର-କ ଅଟେ । ଏହି ପିତାମାତାଙ୍କର ଅସ-ହା-ୟ-ତାକୁ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏହି ଭିଡ଼ିଓରେ ରାଜନୀତିକରଣ ହେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହାକୁ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରି ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ନୀତୀଶ ସରକାରଙ୍କୁ ମାର୍କ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏହି ଭିଡ଼ିଓକୁ ସେୟାର କରି ଏକ ଟାଇଟର କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି କି ବି-ଶୃ-ଙ୍ଖ-ଳା ସହ ଜଡିତ ପ୍ରଶ୍ନ ନ ପଚାରିବାକୁ, ନଚେତ ଜଙ୍ଗଲରାଜ ଆସିଯିବ । ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସେୟାର ହୋଇଥିବା ଭିଡ଼ିଓରେ ଅନେକ ପ୍ର-ତି-କ୍ରି-ୟା ଆସୁଛି ।

ନିତୀଶ ଯାଦବ ଏହି ଭିଡ଼ିଓକୁ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ଏକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଭିଡିଓ ସାଙ୍ଗରେ ସେ କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି -ଏହା ହେଉଛି ବିହାର । ମା କୋଳରେ ଅସୁସ୍ଥ ଶିଶୁଟିଏ ଅଛି । ବାପା ଅମ୍ଳଜାନ ସିଲି-ଣ୍ଡ-ରଟିକୁ ଟାଣୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏପରି ଏକ ନୀତୀଶ-ବିଜେପି ଦଳ ଚାଲିଛି । 16 ବର୍ଷରୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାର ନାହିଁ, ନଚେତ ଜଙ୍ଗଲରାଜ ଆସିଯିବ । ଏଠି ଗୁ-ଳି-ରେ ଏବଂ ବିନା ଗୁ-ଳି-ରେ ମଧ୍ୟ ମ-ରି-ଥା-ନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ଚୁପଚାପ ମା-ରି-ବା-କୁ ପଡେ ନଚେତ ଜଙ୍ଗଲରାଜ ଆସିଯିବ । କଣ ବୁଝିଲେ ବାବୁ ?

ଜଣାଇଦିଆଯାଉଛି ଯେ ବିହାରରେ ଗତ କିଛି ଦିନରେ କରୋନା ଭାଇରସ ର ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବାକୁ ଲାଗିଛି । ଏଥିରେ ନୀତୀଶ କୁମାର ସରକାରଙ୍କ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ବିରୋ-ଧୀ-ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଡାକ୍ତରଖାନାର ଶଯ୍ୟା ଏବଂ ଅମ୍ଳଜାନ ଅଭାବକୁ ଏକ ସମସ୍ୟା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି।

ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *