ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପାଟିରେ ଚିପ୍ସ ରଖିଥିଲେ କିନ୍ତୁ କିଛି କ୍ଷ-ଣ ମଧ୍ୟରେ ବାନ୍ତି କରିବାକୁ ଲାଗିଲ- ଦେଖନ୍ତୁ video

ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଦେବା ଏକ ଭଲ କଥା । କିନ୍ତୁ ପକ୍ଷୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଜାଣିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ପାଇଁ କଣ ଭଲ ଏବଂ କଣ ନୁହେଁ । ଏହା ସହ ଜ-ଡି-ତ ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସାଗର ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଦେବାକୁ ଚେ-ଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଶୈ-ଳୀ-କୁ ଦେଖି ପକ୍ଷୀଟି ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରିବାକୁ ଲାଗିଲା ଏବଂ ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ଟି ଏବେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଯାଇଛି । କିଛି ଲୋକ ଏହି ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖିବା ପରେ ହସ ବ-ନ୍ଦ କରିପାରି ନଥିଲେ । କିଛି ଲୋକ ମଧ୍ୟ କହିଲେ ସାଗର ପକ୍ଷୀକୁ ଖାଇବା ଦେବା ବଦଳରେ ପକ୍ଷୀଟି ତାଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଦେଲା ।

ଏହି ଭିଡ଼ିଓକୁ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀ @ରେସଚ୍ଚାପମାନ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଯାହାର କ୍ୟାପସନରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି – ସାଗରପକ୍ଷୀକୁ ଖୁଆଇବା ବେଳେ । ଜଣାଇ ଦିଆ ଯାଉଛି କି ଏହି ବିକଳ୍ପକୁ ଲେଖିବା ପୂର୍ବରୁ 2 ଲକ୍ଷ 50 ହଜାର ଦର୍ଶନ ଏବଂ 500 ରୁ ଅଧିକ ରି-ଟ୍ୱିଟ ମିଳି ସାରିଛି ।

https://twitter.com/RexChapman/status/1379146792026177537?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1379146792026177537%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnavbharattimes.indiatimes.com%2Fviral-adda%2Fvideo%2Fsocial-masala%2Fman-feeding-the-seagulls-but-seagulls-feed-him-watch-funny-video-52587%2F

ଜଣାଇ ଦିଆଯାଉଛି ସାଗର ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ରହୁଥିବା ଏକ ପକ୍ଷୀ ଯାହା ମାଛ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ । କିନ୍ତୁ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀରେ ଲୋକମାନେ ଲୁଣିଆ ଏବଂ ଚିପ୍ସ ଖାଦ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କୁ ଆ-କୃ-ଷ୍ଟ କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଖାଦ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ବହୁତ କ୍ଷ-ତି କରିଥାଏ ।

ଏହି 12 ସେକେଣ୍ଡର ଭିଡ଼ିଓରେ ଆମେ ଦେଖିପାରିବ ବହୁତ ମାତ୍ରାରେ ସାଗରପକ୍ଷୀମାନେ ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ଉଡୁଛନ୍ତି । ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦୌଡିଆସି ତାଙ୍କୁ ଚିପ୍ସ ଖୁଆଇବାକୁ ଚେ-ଷ୍ଟା କରୁଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେଥିପାଇଁ ସେ ଏକ ବି-ଚି-ତ୍ର ବୁ-ଦ୍ଧି ଭାବିଥିଲେ । ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ନିଜ ପାଟିରେ ଚିପ୍ସର ଏକ ଖଣ୍ଡ ରଖି ଉପରକୁ ଦେଖିବାକୁ ଲାଗେ । ସେହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପକ୍ଷୀମାନେ ତାଙ୍କ ମୁଖକୁ ପ୍ର-ହା-ର କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ଯାହା ଫଳରେ ସେ ବାନ୍ତି କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *