ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିଲା ସିଂହ, ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଗଲା ହରିଣ, Videoରେ ଦେଖନ୍ତୁ ପୁଣି କ’ଣ ହେଲା

ଜଙ୍ଗଲର ରାଜା ସିଂହ (Lion) କେଉଁ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଯେକୌଣସି ପଶୁ ଉପ-ରେ ହ-ମ-ଲା କରି ତାକୁ ନିଜ ଶି-କା-ର କରିବାର ସା-ମର୍ଥ୍ୟ ରଖିଥାଏ। ଏମିତି ହିଁ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ଆମକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରୁ ମିଳିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ ସିଂହ ହରିଣ (Deer) ଉପ-ରେ ହ-ମ-ଲା କରି ଦେଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସେ ରାସ୍ତାରେ ଆସୁଥିଲା। ସବୁଠାରୁ ଖା-ସ କଥା ଏହା ଅଟେ କି ସିଂହ ହରିଣକୁ ସେହି ସମୟରେ ଶି-କା-ର କରିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସିଂହର କୈାଣସି ଶି-କା-ରର ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିଲା ଏବଂ ସେ ଆରାମରେ ରାସ୍ତା ଉପ-ରେ ବୁଲୁଥିଲା। କିନ୍ତୁ ହରିଣର ଭାଗ୍ୟ ଠିକ ନଥିଲା ଏବଂ ସେ ସିଂହ ସାମ୍ନାରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା।

ପୁଣି କ’ଣ ହୋଇଥିଲା ସିଂହ ନଡାକି ଭୋଜିର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରି ଦେଇଥିଲା। ଏହି ଭିଡିଓକୁ କ୍ରୁଗର ସାଇଣ୍ଟିଗ୍ସ ନାମକ ଗୋଟିଏ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲରେ ସେୟାର କରାଯାଇଛି। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬୫ଲକ୍ଷ ୩୩ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଥର ଦେଖା ଯାଇ ସାରିଛି। ଭିଡ଼ିଓରେ ଦେଖା ଯାଉଛି କି କୈାଣସି ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟରେ ଆସୁଥିବା ରାସ୍ତା ଉପରକୁ ଗୋଟିଏ ସିଂହ ଆସି ଯାଇଥାଏ। ସିଂହକୁ ଦେଖି ଯାନ ଚାଳକ ନିଜ ନିଜ ଗାଡ଼ିକୁ ଅଟକାଇ ଦେଇଥିଲେ ଯାହାଦ୍ଵାରା ପୂରା ରାସ୍ତା ଜାମ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଜଙ୍ଗଲ ରାଜା ଏହି ଗାଡ଼ିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟଦେଇ ରାସ୍ତା ଉପରକୁ ଚାଲି ଯାଇଥାଏ।

ଏମିତି ଲାଗୁଛି କି ସେ ଶି-କା-ର ଖୋଜିବାରେ ବୁଲିବାକୁ ବାହାରି ନାହିଁ କି ତା ଚାଲିରେ ଶି-କା-ରୀ-ମାନଙ୍କ ପରି ଅବସ୍ଥା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ଯେତେବେଳେ ସିଂହ ଗାଡିଠାରୁ ଆଗକୁ ବାହାରି ଯାଇଥିଲା ତ ଗାଡିଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଧିରେ-ଧିରେ ତା ସାଥିରେ ଚାଲିବାକୁ ଲାଗିଥାଏ। ଗାଡ଼ିରେ ବସିଥିବା ଲୋକମାନେ ସିଂହର ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ପାଖ ବୁଦାରୁ ଗୋଟିଏ ହରିଣ ବାହାରି ରାସ୍ତା ଉପରକୁ ଆସି ଯାଇଥାଏ। ହରିଣର ମଧ୍ୟ ଏହି କଥାର ଅନୁମାନ ନଥିଲା କି କୈାଣସି ଶି-କା-ରୀ ଖୋଲା ରାସ୍ତାରେ ତା’ର ଅପେକ୍ଷା କରିଛି।

ଯେମିତି ହିଁ ହରିଣ ରାସ୍ତା ଉପରକୁ ଆସିଥାଏ ସିଂହ ଝାମ୍ପମାରି ତାକୁ ଧରି ନେଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ହରିଣ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇବା ପାଇଁ ଚେ-ଷ୍ଟା କରିଥାଏ ତ ସିଂହ ତା ପଛ ପାଦକୁ ଧ-ରି ନେଇଥାଏ। ହରିଣ ନିଜ ପାଦକୁ ଜୋର ଜୋରରେ ମା-ରି-ବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ସିଂହ ତାକୁ ଛାଡି ନଥାଏ। ହରିଣ ପଳାଇବା ପାଇଁ ଚେ-ଷ୍ଟା କରିଥାଏ ତ ସିଂହ ତା ଗ-ଳା-ରେ ନିଜର ମଜ-ବୁତ ଦାନ୍ତକୁ ମା-ରି ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ମାଟି ଉପ-ରେ ପ-କେଇ ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ଏହାପରେ ସେ ହରିଣକୁ ମା-ରି ଖା-ଇ ଯାଇଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *