ଗଛର ଡାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିପାରୁ ନଥିଲା ହାତୀର ଶୁଣ୍ଢ, ପୁଣି ଆପଣାଇଲା ଅଜ-ବ-ପ୍ରକାର କୌଶଳ ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ବର୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ବହୁତ ଭାଇ-ରାଲ ହେଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ଗଛର ଡାଳରୁ ପତ୍ର ତୋଳୁଥିବା ହାତୀର ଶୁଣ୍ଢ ଡାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ପାରୁନଥିଲା। ଏହାପରେ ହାତୀ ମଣିଷମାନଙ୍କ ପରି ଡାଳ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଅଜବପ୍ରକାର କୌଶଳକୁ ଆପଣାଇ ଥିଲା।

କ-ଷ୍ଟରୁ କ-ଷ୍ଟ କାମକୁ ସହଜ କରିବା ପାଇଁ ମନୁଷ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର କୌଶଳକୁ ଆପଣାଇ ନେଇଥାଏ। କେବଳ ମଣିଷମାନେ ଏମିତି କରନ୍ତି ନାହିଁ ବରଂ ପଶୁମାନେ ମଧ୍ୟ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ନିଜର କ-ଷ୍ଟସାଧ୍ୟ କାମକୁ ମଧ୍ୟ ସହଜରେ ପୂରା କରି ନେଇଥାନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ବହୁତ ଭାଇ-ରାଲ ହେଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ଗଛର ଡାଳରୁ ପତ୍ର ତୋଳୁଥିବା ହାତୀର ଶୁଣ୍ଢ ଡାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ପାରୁନଥିଲା। ଏହାପରେ ହାତୀ ମଣିଷମାନଙ୍କ ପରି ଡାଳ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଅଜବପ୍ରକାର କୌଶଳକୁ ଆପଣାଇ ଥିଲା।

ଜଣା ଯାଉଛି କି ହାତୀ ଏମିତିରେ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟ ପଶୁମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ବହୁତ ବୁଝିବାର ହୋଇଥାଏ। ଏମିତିରେ ଏହି କୌଶଳକୁ ପ୍ର-ୟୋ-ଗ କରି ସେ ଜଣାଇ ଦେଇଛି କି ବାସ୍ତବରେ ହାତୀମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ବହୁତ ଶୀ-ଘ୍ର ଚାଲିଥାଏ। ଖାଇବା ପିଇବା ପାଇଁ ବହୁତ ସୌକ ଥାଏ ଏବଂ ସେ ଆଖୁ ବ୍ୟତୀତ କଦଳୀ ଖାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସୌକ ରଖିଥାଏ। ଯେମିତି ହିଁ ଏମାନଙ୍କୁ ଆଖୁ କିମ୍ବା କଦଳୀ ଦେଖା ଯାଇଥାଏ ତ ସେମାନେ ଏହା ଉପରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ରା-ଗ ଘ-ଟ-ଣା-ରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ପ୍ରଥମ ହୋଇଥାନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଅଧିକ ରା-ଗ ଲାଗିଥାଏ ଏବଂ ରା-ଗରେ ସେମାନେ କାହାର ଜୀ-ବନ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରନ୍ତି।

ଏହି ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ହାତୀ ଦ୍ଵାର ଆପଣା ଯାଇଥିବା କୌଶଳକୁ ଦେଖି ପାରିବେ। ଭିଡ଼ିଓରେ ଦେଖା ଯାଉଛି କି କୈାଣସି କ୍ଷେତ୍ରର ଗୋଟିଏ ଗଛ ତଳେ ଗୋଟିଏ ହାତୀ ଛିଡ଼ା ହୋଇଛି। ସେ ଗଛ ଡାଳରୁ ପତ୍ର ତୋଳିବା ପାଇଁ ନିଜ ଶୁଣ୍ଢକୁ ଉପରକୁ କରିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ହାତୀର ଶୁଣ୍ଢ ଗଛର ଡାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ପାରୁନଥିଲା। ହାତୀ ବି-ର-କ୍ତ ହୋଇ ମନୁଷ୍ୟମାନଙ୍କ ପରି ନିଜ ମୁଣ୍ଡ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥାଏ ଏବଂ ଏହାପରେ ସେ ଗଛର ଅଗ୍ର ଭାଗରେ ନିଜର ଆଗ ଦୁଇପାଦ ରଖି ନିଜ ଶୁଣ୍ଢକୁ ଉପରକୁ କରିଥାଏ।

ଏମିତି କରିବା ଦ୍ଵାରା ହିଁ ହାତୀର ଶୁଣ୍ଢ ଗଛର ଡାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହାପରେ ସେ ଗଛରୁ ପତ୍ର ତୋଳି ଖାଇବାକୁ ଲାଗିଥାଏ। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଲାଇଫ ଏଣ୍ଡ ନେଚର ନାମକ ଟୁଇଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଶେୟାର କରାଯାଇଛି। ଭିଡିଓକୁ ସେୟାର କରାଯିବା ପରଠାରୁ ଏହା ଭାଇ-ରାଲ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬୧୧ଭ୍ୟୁଜ ଏବଂ ୨୮ଲାଇକ ମିଳିସାରିଛି ସେଠାରେ ଦୁଇଥର ଏହି ଭିଡିଓକୁ ରିଟୁଇଟ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇ ସାରିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *