ଲ-ଜ୍ୟାଜ-ନକ କା-ଣ୍ଡ : ଶେଷରେ ମୂ-ର୍ଦାର ଥିବା ଘର ଭିତରେ ମଧ୍ୟ ରଖିଲେ ସ-ମ୍ବ-ନ୍ଧ ଏବଂ ଧ-ରାପଡ଼ିଲେ, ଆଉ ତା ପରେ

ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଭୋକ ମେଣ୍ଟାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସ୍ଥାନକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ଯେପରିକି ସ୍ପା ସେଣ୍ଟର, ହୋଟେଲ, ଫ୍ଲାଟ, ବଗିଚା ଇତ୍ୟାଦି । କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଇନ୍ଦୋର ସହରରେ ଏକ ଘ-ଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ କିଛି ଲୋକମାନେ ଡେ଼-ଏ-ଡବ-ଡି ଥିବା ଘର କୁ ପେଟ ପୋଷିବା ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ। ଏଠାରେ ଶ-ବ ମିଝିରେ ପୁଅ ଓ ଝିଅ ସ-ମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରୁଥିଲେ । ଏହି ଆଶ୍ଚ-ର୍ଯ୍ୟଜ-ନକ ଘ-ଟଣା ଜଣାପଡିଥିଲା ସେତେବେଳେ। ​​ଯେତେବେଳେ କିଛି ଲୋକ ଶ-ବ ରଖିବା ପାଇଁ ସେହି ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏଠାରେ ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅର ଅ-ର୍ଦ୍ଧ-ଶୁ-ଷ୍କ ଅବସ୍ଥାରେ ସ-ମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରୁଥିବା ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​। ଶ-ବ ରଖିବା ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଲୋକ ଯେତେବେଳେ ବା-ଧା ସୃଷ୍ଟି କଲେ , ସେମାନେ ଧ-ମକ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ଏହି ପୂରା ଘ-ଟଣା ଇନ୍ଦୋରର ବଡ଼ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନା ମହାରାଜା ଯଶବନ୍ତରୋ (MY) ହସ୍ପିଟାଲର ଅଟେ ।

Google

ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଏହି ଘଟ-ଣାଟି ହୋଇଥିଲା। ମୃ-ତଦେ-ହ ରଖିବା ପାଇଁ କିଛି ଲୋକ ରାତିରେ ଏଠାକୁ ଆସିଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ରେ ପୁଅ ଓ ଝିଅ ଆପ-ତ୍ତିଜ-ନକ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିଲେ।। ଯେତେବେଳେ ମୃ-ତ ଦେହକୁ ରଖିବାକୁ ଆସିଥିବା ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ, ତୁମେ ଏଠାରେ ଏସବୁ କାହିଁକି କରୁଛ, ତା’ପରେ ସେ ଓଲଟ ଉତ୍ତର ଦେବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ସେ କହିଲେ, ଏହାର ଅର୍ଥ? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡିକ ପଚାରିବାକୁ ଆପଣ କିଏ?  ଆମେ ଯାହା ବି କରୁ । ଆପଣ ଏଠାରୁ ଯାଉଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ନାଁ ଆମକୁ କହିବାକୁ ପଡିବ? ‘

ଏହା ପରେ ଶ-ବ ରଖିବାକୁ ଆସିଥିବା ଏହି ଲୋକମାନେ ପୁଅ ଓ ଝିଅର ଲୁ-ଛିକି କିଛି ଫଟୋ ଉଠାଇନେଇଥିଲେ। ତା’ପରେ ଯେତେବେଳେ ଏହି ଫଟୋଗୁଡ଼ିକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇ-ରାଲ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା , ସେତେବେଳେ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଚାଳନା ଓ ପୋ-ଲିସି ମଧ୍ୟରେ ଆ-ତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଥିଲା। ଆ-ଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଯେ, ପରିଚାଳନା ଏବଂ ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏହି ଘ-ଟଣା ବିଷୟରେ କିଛି ବି ଜାଣି ନଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ MY ହସ୍ପିଟାଲ୍ ରକ୍ଷ-ଣାବେ-କ୍ଷଣ ଚୁ-କ୍ତି ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀକୁ ଦେଇଥିଲେ। ଯେଉଁମାନେ ଏହି ଫଟୋକୁ ଭାଇ-ରାଲ୍ କରିଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି କମ୍ପାନୀର କର୍ମଚାରୀମାନେ ଝିଅମାନଙ୍କ ସହିତ ମ-ର୍ଚୁର ରେ ଆସି ନିଜର ଲୋ-ଭ କୁ ମେ-ଣ୍ଟାଇ ଥାନ୍ତି। ଏହି ଘରକୁ ପ୍ରାୟ କେହି ଆସନ୍ତି ନାହିଁ ତେଣୁ ସେମାନେ ଏହି ଘରଟିର ଫାଇଦା ଉଠାଉଥିଲେ।

Google

କିଛି ଲୋକ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦା-ବି କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଭାଇ-ରାଲ୍ ଫଟୋରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଲୋକଟି ହେଉଛି କମ୍ପାନୀର କର୍ମଚାରୀ। ଏହି ଖ-ରା-ପ କାର୍ଯ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଚାକିରୀରୁ ବହି-ଷ୍କାର କରାଯାଇଛି। ଏହା ପରେ ମହାରାଜା ଯଶବନ୍ତରୋ (MY) ହସ୍ପିଟାଲର ଅଧୀକ୍ଷକ ପିଏସ୍ ଠାକୁର ତୁ-ରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟା-ନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ସେ ସେହି ଘର ପାଇଁ ଚୁ-କ୍ତି ଦେଇଥିବା କମ୍ପାନୀକୁ ଏକ ନୋଟିସ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତର ମାଗିଛନ୍ତି।

ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲ-ଜ୍ଜାଜ-ନକ ଘ-ଟଣା ଯେ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଲୋ-ଭକୁ ବୁଝେଇବା ପାଇଁ ଏହି ଘରୁ ମଧ୍ୟ ଛାଡି ନଥିଲେ । ଏହି ଘରକୁ ମଧ୍ୟ ଆ-ଡ଼ କରିକି ରଖିଥିଲେ । ଏହି ଘ-ଟଣା ଉପରେ ତୁମର ମତାମତ କ’ଣ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *