ଉଡ଼ାଣ ସମୟରେ ପୋଷାକ ଖୋ-ଲି-ବା-କୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ ମହିଳା, ଦ-ଉ-ଡି-ରେ ବାନ୍ଧି-ଦେଲେ କ୍ୟାବିନ କର୍ମଚାରୀମାନେ

ଋଷ ବିମାନରେ ଏକ ଆ-ଶ୍ଚ-ର୍ଯ୍ୟ-ଜ-ନ-କ ଘ-ଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ବିମାନରେ ଜଣେ ମହିଳା ବାରମ୍ବାର ନିଜର ପୋଷାକ କା-ଢି-ବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ, ଏହା ପରେ କ୍ୟାବିନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଦଉଡି ଏବଂ ଟେପ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ସିଟରେ ବାନ୍ଧି ରଖିଥିଲେ। ୩୯ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଏହି ମହିଳା ବିମାନରେ ଅଜବ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ ଏବଂ କ୍ୟାବିନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଳନ କରୁନଥିଲେ।

ଡେଲି ମେଲ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବିମାନଟି ଉଡ଼ାଣ ଭରିବା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ନିଜ ଆସନରୁ ଉଠିଲେ ଏବଂ ବିନା କାରଣରେ କ୍ୟାବିନରେ ବୁଲାବୁଲି କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ଭ୍ଲାଡିଭୋଷ୍ଟୋକ ସହରରୁ ଉଡ଼ିବାର ୧୫ ମିନିଟ ମଧ୍ୟରେ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ପୋଷାକ କା-ଢି-ବା-କୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ ଏବଂ କ୍ୟାବିନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଣଦେଖା କରିଥିଲେ।

ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ଅବସ୍ଥାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କ୍ୟାବିନ କ୍ରୁଙ୍କ ସହ କିଛି ଲୋକ ଏହି ମହିଳାଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଦଉଡି, ଟେପ ଏବଂ ସିଟ୍ ବେଲ୍ଟରେ ବା-ନ୍ଧି ରଖିଥିଲେ ଯାହାଫଳରେ ସେ ତାଙ୍କ ପୋଷାକ କା-ଢି-ପାରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବି-ପ-ଦ ସୃଷ୍ଟି କରି ପାରିବେ ନାହିଁ । ଏହା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ସମାନ ଅବସ୍ଥାରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ ଏବଂ କିଛି ଯାତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ବିମାନଟି Novosibirsk’s Tolmachevo ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କଲା, ସେତେବେଳେ ଏହି ମହିଳାକୁ ତଳକୁ ଓହ୍ଲେଇ ଦିଆଗଲା ପରେ ୠଷ ପୋ-ଲି-ସ ତାଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରିଥିଲା। ୠଷର ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରି-ପୋ-ର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ପରିବହନ ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସନକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ସେଠାକୁ ଯାଇ ଏହି ମହିଳା ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ବିମାନରେ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ କିଛି ସିନ୍ଥେଟିକ୍ ଔିଷଧ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା।

ଏହି ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସନ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ମହିଳାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା କେତେ ଔିଷଧ ସେବନ କରାଯାଇଛି ଜାଣିବା ପାଇଁ। ଏହି ମା-ମ-ଲା-ରେ ପୋ-ଲି-ସ-ର ତ-ଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି। ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳା ୠଷ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଅତ୍ୟଧିକ ମ-ଦ୍ୟ-ପା-ନ କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ଏହି ମହିଳା ଉଡ଼ାଣରେ ବହୁତ କ-ଳ-ହ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *