ଆକାଶରେ ଥିଲା ବିମାନଟି, ବିଲେଇ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଲା, ତା’ପରେ ଏହା ଘଟିଗଲା!

ପ୍ରଥମ କଥା ତ ଏହା କି ବିମାନରେ ବିଲେଇ କେଉଁଠୁ ଆସିଲା, ଦ୍ୱିତୀୟରେ, ଏହା କିପରି କକ୍ପିଟ୍ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କଲା? ଏଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି କିଛି ଏମିତି ପ୍ରଶ୍ନ ଯାହା ଆପଣ ଏହି ଟାଇଟେଲ ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ନିଶ୍ଚୟ ଆସିଥିବ | ଘଟଣାଟି ସୁଦାନର ଅଟେ, ଏଠାରେ ବିମାନରେ ଏକ ବିଲେଇ ଯେଉଁ ଉତ୍ପାତ କରିଛି, ଜାଣିଲା ପରେ ତୁମେ ମଧ୍ୟ କହିବ ଆରେ ଭାଇ ଏମିତି କେମିତି ହେଲା ?

ବିମାନଟି ଆକାଶରେ ଥିଲା

ଏହି ବିମାନ ସୁଦାନର ରାଜଧାନୀ ଖାର୍ତୁମରୁ ଦୋହାକୁ ଯାଉଥିଲା। ବିମାନଟି Tarco Aviation ର ଥିଲା, ନମ୍ବର 3T-234… ହଠାତ୍ ଏକ ବିଲେଇ କକ୍ପିଟ୍ ଭିତରକୁ ଆସିଲା | ସେ ଏକ ଭୟ-ଙ୍କର କ୍ରୋ-ଧ ସୃଷ୍ଟି କଲେ | ବିମାନଟି ଅଧ ଘଣ୍ଟା ଉଡ଼ାଣ ଶେଷ କରିସାରିଛି। ସେ କେବଳ ପବନରେ ଥିଲେ। ବିମାନରେ ବିଲେଇ ପୂର୍ବରୁ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ସେ ପାଇଲଟଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ର-ମଣ କରିଥିଲେ।

ବିଲେଇକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସମସ୍ତେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ

ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସମସ୍ତ କ୍ୟାବିନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ବିଲେଇକୁ ଅଟକାଇବାକୁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ସମସ୍ତ ଚେଷ୍ଟା ବିଫଳ ହେଲା | ଏହା ପରେ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ପ୍ରଭାବ ସହିତ ବିମାନର ଜରୁରୀ ଅବତରଣ କରିବାକୁ ପଡିଲା | ତେବେ ବିମାନ ଭିତରେ ବିଲେଇ କିପରି ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଲା ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣା ପଡିନାହିଁ।

ପୂର୍ବରୁ ଏମିତି ହୋଇ ସାରିଛି

ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ନୁହେଁ ଯେ ଏକ ବିଲେଇ ବିମାନରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ବିଲେଇ ଗତ ମାସରେ ଇସ୍ରାଏଲ୍ ଏୟାରଲାଇନ୍ସରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା। ତା ଭିତରେ ବହୁତ କ୍ଷତି ଘଟାଇଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *