ବିଜେପି ସହିତ ଯୋଡା ହେବା ପୂର୍ବରୁ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ପାର୍ଟିର ସାଂସଦ ହୋଇଥିଲେ ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ଏହି କାରଣରୁ ଛାଡିବାକୁ ପଡିଥିଲା ସଦସ୍ୟତା

ରବିବାରର ସକାଳ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ରାଜନୀତି ପାଇଁ ବଡ଼ ମୋଡ଼ ଆଣିବ ଥିବାର ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି। ବଳିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଗତ କିଛି ଦିନରୁ ଚାଲୁଥିବା କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନାକୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେଇ ରବିବାର ଦିନ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସେ କଲିକତାର ବିଗ୍ରେଡ ମଇଦାନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ରାଲିର ବିଜେପିରେ ସଦସ୍ୟତା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ କ’ଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ବିଜେପି ସହିତ ଯୋଡିହେବା ପୂର୍ବରୁ ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସେହି ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ଯୋଡି ହୋଇଥିଲେ, ଯାହା ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କୁ ବଙ୍ଗଳା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ବଡ଼ ଲଢେ଼ଇରେ ଲଢ଼ିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଗୌରବର କଥା ହେଉଛି କି ୨୦୧୧ରେ ବଙ୍ଗଳାର ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (TMC)ର ସଂସ୍ଥାକୁ ଆସିବା ପରେ, ମିଥୁନ ଦାଦା ବଙ୍ଗଳା ରାଜନୀତି ସହିତ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ୨୦୧୪ରେ, ପାର୍ଟି ତାଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଶାରଦା ଦୁ-ର୍ନୀତିରେ ନାମ ଆସିବା ପରେ ମିଥୁନ ଦାଦାଙ୍କ ଛବିକୁ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ଧକ୍କା ଲାଗିଥିଲା। ବାସ୍ତବରେ, ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ବଙ୍ଗଳାରେ ଶାରଦା ଦୁର୍ନୀତି କରୁଥିବା ସମୂହଙ୍କର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସେଣ୍ଡର ଥିଲେ। ଏହି ଦୁ-ର୍ନୀତିରେ କେତେ ଅନ୍ୟ ଟିମର ନେତାମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ନାମ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା।

ଦୁ-ର୍ନୀତିର ତ-ଦନ୍ତ ସମୟରେ, ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା। କଥିତ ଭାବରେ ଶାରଦା ସମୂହ ତରଫରୁ ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସେଣ୍ଡର କରିବା ପାଇଁ ୨କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ୨୦୧୫ରେ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡୀ)କୁ ୧.୧୯କୋଟି ଦେବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ୨୦୧୬ରେ, ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟଗତ କାରଣର ସନ୍ଦର୍ଭ ଦେଇ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ।

ପୁଣିଥରେ, ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ କଲିକତାର ବିଗ୍ରେଡ ରାଲିରେ ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ନିଜ ସିନେମାର ସମ୍ବାଦକୁ ଦୋହରାଇ ଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ, “ଏହା ମୋର ନୂଆ ସମ୍ବାଦ ଅଟେ- ମୁଁ ଜୋଲ ଡୋରା ସାପ ନୁହେଁ। ମୁଁ ବେଗଲୋରା ସାପ ନୁହେଁ। ମୁଁ ଗୋଟିଏ ଶୁଦ୍ଧ କୋବ୍ରା ଅଟେ। ମୁଁ ଦଶଂନ କରିବି ତ ଆପଣମାନେ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ଫଟୋ ହୋଇଯିବେ।” ଏହି ସମ୍ବାଦ ଉପରେ ମିଥୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *