ଜନ୍ମ ହେଲା ଝିଅ ତେଣୁ ମା ମରିବ: ସ୍ୱାମୀ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କହିଲା – ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଘରକୁ ଆସ, ତୁମକୁ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଦେବି ନାହିଁ

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଶିବରାଜ ସରକାର ଲାଡଲୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଚଳାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଝିଅ ଜନ୍ମକୁ ନେଇ ଦୁଃଖିତ। ଅନେକ ଲୋକ ଝିଅର ଜନ୍ମ ପରେ ନିଜ ପତ୍ନୀକୁ ଦୋ-ଷ ଭାବି ମା-ଡ଼ ମାରନ୍ତି। ଏଭଳି ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ ମା-ମଲା ଏମପି ସାଗରଙ୍କଠାରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ମହିଳା ଝିଅକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଆସି ଧ-ମକ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, “ଡିସଚାର୍ଜ ହେବା ପରେ ଘରକୁ ଆସ, ସେରହରେ ତୁମକୁ ଜୀବନ୍ତ ଛାଡ଼ିବି ନାହିଁ”।

ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଘରକୁ ଆସିବ ମୁଁ ତୁମକୁ ଜୀ-ବିତ ରହିବାକୁ ଦେବି ନାହିଁ:-

ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘ-ଟଣା ସାଗରର ଭାଗୋଦୟ ହସ୍ପିଟାଲର ଅଟେ, ଯେଉଁଠାରେ ଆଶା ଆଠ୍ୟା ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ଫେବୃଆରୀ ୨୩ରେ ଏକ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ, ଫେବୃଆରୀ ୨୪ ରାତିରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅରବିନ୍ଦ ଆଠ୍ୟା ରାଗରେ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଯାଇ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଗାଳିଦେବା ସହ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଯେତେବେଳେ ଆଶାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଉଷା ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଆସିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ପିଟିଥିଲେ। ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ କ୍ରନ୍ଦନ ଓ ଚି-ତ୍କାର ଶୁଣି ଡାକ୍ତରଖାନାର କର୍ମଚାରୀ ଆସି ଯୁବକଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ନେଇଯାଇ ଚୁପ୍ କାରାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବାଟରେ ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ, “ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଘରକୁ ଆସିବ ମୁଁ ତୁମକୁ ଜୀବିତ ରହିବାକୁ ଦେବ ନାହିଁ”।

ଯୁ-ଦ୍ଧ ପାଇଁ ସ୍ୱାମୀ ପୁନର୍ବାର ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରନ୍ତି:-

ଏହି ମା-ମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ପୋ-ଲିସ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚି ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଉପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ଆକ୍ର-ମଣ ସହ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତ-ନା କରିଥିବାର ଅଭି-ଯୋଗ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ଆଶା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘୨୦୧୬ ରେ ସେ ଅରବିନ୍ଦ ଆଠ୍ୟାଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ପରଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ମା-ଡ଼ ମାରିବା ସହ ସେ ଟଙ୍କା ମାଗନ୍ତି’। ଆଶା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ସେ ରେଳବାଇରେ କାମ କରନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଘର ସହିତ ସେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରନ୍ତି। ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ତାଡ଼ନା ପାଇଥାଆନ୍ତି। ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ସେ ମୋର ଯତ୍ନ ନେଲେ ନାହିଁ, ଭଉଣୀ ଉଷା ଯେତେବେଳେ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ଆସନ୍ତି, ସେ ତାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟ-ବହାର କରନ୍ତି’।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *