କାହାଣୀ: ନେହେରୁଙ୍କ ପ୍ରିୟ ସିଗାରେଟ୍ ରାଜ ଭବନରେ ନଥିଲା, ଭୋପାଳରୁ ଇନ୍ଦୋର ଆଣିବା ପାଇଁ ପଠାଯାଇଥିଲା ବିମାନ

ଦେଶର ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀ ବିଷୟରେ ଆମେ ଅନେକ ସମୟରେ କାହାଣୀ ଶୁଣିଛୁ। ନିକଟରେ ଏପରି ଏକ ଉପନ୍ୟାସ ଉଭା ହୋଇଛି। କୁହାଯାଏ ଯେ, ଥରେ ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଗସ୍ତରେ ଭୋପାଳର ରାଜ ଭବନରେ ରହୁଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବିମାନକୁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରିୟ ସିଗାରେଟ୍ ଆଣିବା ପାଇଁ ଇନ୍ଦୋରକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା।

ତୁରନ୍ତ ପଠାଗଲା ବିମାନ:-

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ରାଜ ଭବନର ୱେବସାଇଟରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ନେହେରୁଜୀ ଭୋପାଳରେ ଥିଲେ। ସେ ସେହି ସମୟରେ ରାଜ ଭବନରେ ରହୁଥିଲେ। ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁ ଖାଇବା ପରେ ସିଗାରେଟ ଟାଣୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ, ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରିୟ ସିଗାରେଟ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ରାଜ ଭବନରେ ୫୫୫ ନଥିଲା, ତୁରନ୍ତ ସିଗାରେଟ୍ ଆଣିବା ପାଇଁ ଭୋପାଳରୁ ଇନ୍ଦୋରକୁ ବିମାନ ପଠାଯାଇଥିଲା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *