ଚୋର ବ୍ୟାଙ୍କ ଲୁଟିବା ପାଇଁ ଫିଲ୍ମ ଶୈଳୀରେ ଟନେଲ ଖୋଳିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଭିତର ଦେଖିବା ପରେ ମୁଣ୍ଡ ପିଟିଥିଲା

କରୋନା ଅବଧି ସମୟରେ ଚୋରି ଘଟଣା ଯଥେଷ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଚୋରମାନେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଘର ମନ୍ଦିର ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ମଧ୍ୟ ଲୁଟ୍ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ବି ଟଙ୍କା କଥା ଆସେ, ଚୋର ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଜମା ହୋଇଥିବା ଅନେକ ଟଙ୍କା ଦେଖେ। ଏଠାରେ ଚୋର ତା’ର ହୃଦୟରେ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି ଯେ, କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ପରେ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଟଙ୍କା ପାଇବ। ବ୍ୟାଙ୍କ ଚୋରି କରିଥିବା ଚୋରମାନଙ୍କଠାରୁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଉପାୟ ଶୁଣିଥିବେ। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଲୁଟିବାର ନୂଆ ଉପାୟ ମଧ୍ୟ ଅଛି। ଟନେଲ ଖୋଳା ଯାଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା, ଚୋରଙ୍କ ପଦ୍ଧତି ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଯାହାକୁ ଅନେକ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି।

ଚୋର ହେଲା ବିଫଳ:-

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମାନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶୈଳୀରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଗୁରୁଗ୍ରାମ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ଚୋର ବ୍ୟାଙ୍କ ଚୋରି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା। ସେ ବ୍ୟାଙ୍କ ବାହାରେ କାନ୍ଥ ତଳେ ଏକ ଟନେଲ ଖୋଳିଥିଲେ। ଏହି ସୁଡ଼ଙ୍ଗଟି ପାଞ୍ଚ ଫୁଟ ଲମ୍ବ ଏବଂ ପାଞ୍ଚ ଫୁଟ ଗଭୀର ଥିଲା। ତଥାପି, ଏତେ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଚୋରକୁ କିଛି ମିଳିଲା ନାହିଁ। ତା’ର ସବୁ ଚେଷ୍ଟା ବିଫଳ ହୋଇଗଲା। ସେ ବ୍ୟାଙ୍କରେ କୌଣସି ନଗଦ ଟଙ୍କା ପାଇ ନଥିଲା। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ସମାନ ଟନେଲରୁ ଖାଲି ହାତରେ ଫେରି ଆସିଥିଲା।

ପୋ-ଲିସକୁ ଜଣାଇଲେ ଘ-ଟଣା ବିଷୟରେ:-

ଚୋରିର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘ-ଟଣା ବ୍ୟାଙ୍କରେ ସ୍ଥାପିତ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରାରେ ରେକର୍ଡ଼ିଂ ହୋଇଯାଇଛି। ଚୋର କିପରି ଟଙ୍କା ଖୋଜିବା ପାଇଁ ଟନେଲରୁ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ପ୍ରବେଶ କରେ, କିନ୍ତୁ ଟଙ୍କା ନ ମିଳିବାରୁ ଫେରିଯାଏ ତାହା ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। ସୋହନା ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ପରିଷଦର ଲାଖୁବାସ ଗାଁର କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କର ଶାଖାରୁ ଏହି ପୂରା ଘଟ-ଣା ଘଟିଛି ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି। ଚୋର ଗୁରୁବାର ଦିନ ପ୍ରାୟ ୩ ଟା ସମୟରେ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା। ସକାଳେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖୋଲିବା ପରେ ଶାଖା ପରିଚାଳକ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଭିତର ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ। ସେ ତୁରନ୍ତ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ନଗର ପୋ-ଲିସକୁ ଏହା ଜଣାଇଥିଲେ।

ଚୋର ମୁଭି ଦେଖି ଚୋରି କରିଛି:-

ମ୍ୟାନେଜର ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ବ୍ୟାଙ୍କ ଭିତରେ ଏକ ଟନେଲ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି, ଯାହା ସିଧାସଳଖ ରେକର୍ଡ ରୁମକୁ ଆସିଛି”। ପୋ-ଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଘଟ-ଣାର ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନେ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ଉପରେ ଆଧାର କରି ଚୋରକୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ପୂରା ଘଟ-ଣା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶୈଳୀରେ ସେମାନଙ୍କ ଗାଁରେ ଚୋରି ହେବ ବୋଲି କେହି ଭାବି ନଥିଲେ। ଟନେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଚୋରି କରିବାର କଳ୍ପନା ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ବୋଧହୁଏ ଚୋର ମଧ୍ୟ ସେହିପରି ଫିଲ୍ମ ଦେଖିଥିବ ନିଶ୍ଚୟ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *