ରବର୍ଟ ବାଡ୍ରା ରାମ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ଦାନ ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ – ଏହି ସର୍ତ୍ତ ପୂରଣ ହେଲେ ଦାନ ଦେବେ

ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ନିର୍ମିତ ରାମ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ପାଣ୍ଠିକୁ ଦାନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦାନ ଭାବରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କା ଜମା କରାଯାଇଛି। ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଦେଶର କୋଣ ଅନୁକୋଣରୁ ପାଣ୍ଠି ଆସୁଛି। ଏହା ସହିତ ଯେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତଥା ଶିଳ୍ପପତି ରବର୍ଟ ବାଡ୍ରାଙ୍କୁ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଅର୍ଥ ଦାନ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା, ସେ ଦାନ ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହାସହ ସେ ଏକ କଣ୍ଡିସନ୍ ମଧ୍ୟ ରଖିଥିଲେ। ଯଦି ଏହି ସର୍ତ୍ତ ପୂରଣ ହୁଏ ତେବେ ସେ ଦାନ ଦେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ରବର୍ଟ ବାଡ୍ରାଙ୍କ ସର୍ତ୍ତ କଣ ଥିଲା:-

ରବର୍ଟ ବାଡ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଯଦି ମୁଁ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚ, ମସଜିଦ କିମ୍ବା ଗୁରୁଦ୍ୱାରରେ ଦାନ ଦେଇଥା’ନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ ମନ୍ଦିରରେ ଦାନ କରିବି। ଯେଉଁ ଦିନ ମୁଁ ଦେଶରେ ଦେଖିଲି ଯେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଦାନ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଉଥିବ, ସେତେବେଳେ ମୁଁ ଦାନ ଦେବି”। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବହୁ ପରିମାଣରେ ଦାନ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ରବର୍ଟ ବାଡ୍ରାଙ୍କ ଏହି କଥା ଦାନ ବିଷୟରେ ଆସିଛି।

ବିଜେପି ହିସାବ ନଦେଇ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପିଉଛି ମଦ:-

ଏହାସହ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କାନ୍ତିଲାଲ ଭୁରିଆଙ୍କ ରାମ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ବିବାଦୀୟ କଥା ମଧ୍ୟ ବାହାରକୁ ଆସିଛି। ଝାବୁଆର କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ତଥା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବରିଷ୍ଠ ଆଦିବାସୀ ନେତା କାନ୍ତିଲାଲ ଭୁରିଆ ଝାବୁଆ ଜିଲ୍ଲାର ପେଟଲାବାଦରେ ଏକ ଭାଷଣ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଜେପି ରାମ ମନ୍ଦିର ନାମରେ ଦାନ ସଂଗ୍ରହ କରି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମଦ ପିଇଯାଉଛନ୍ତି। ଭୁରିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାମ ମନ୍ଦିର ନାମରେ ବିଜେପି ପୂର୍ବରୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ, କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ସେମାନେ ଏହାର କୌଣସି ହିସାବ ଦେଇନଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ପୁନର୍ବାର ରାମ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ଦାନ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସେମାନେ ମଦ ପିଇ ଯାଉଛନ୍ତି।

ମୋଦୀଜୀ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ:-

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବିଷୟ ହେଉଛି, ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିରର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏବଂ ରାମ ଭଗବାନଙ୍କ ଏହି ମନ୍ଦିର ଏକ ମହାନଭଙ୍ଗରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି। ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ଟଙ୍କା ଦାନ କରୁଛନ୍ତି। କେବଳ ଗତ ବର୍ଷ ମୋଦୀ ଜୀ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ, ଆଗାମୀ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ।

। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *