ବିବାହର ପରଦିନ କନିଆଁ କରିଦେଲା ଏମିତି କାଣ୍ଡ, ବର ପୋ-ଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, ଏବଂ ଦାଖଲ କଲେ କେସ

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ପୋ-ଲିସ ଏକ ଡକାୟତି କନ୍ୟାକୁ ଧରିଛି ଯିଏ ବରଠୁ ଲୁଟି ନେଇ ବିବାହ କରିବା ପରେ ପଳାଇଥିଲା। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ପୋ-ଲିସ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଏହି କନ୍ୟାକୁ ଖୋଜୁଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏବେ ପୋ-ଲିସକୁ ମିଳିଛି ସଫଳତା ଏବଂ ସେହି କନ୍ୟାକୁ ଧରିଦେଇଛି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଖଣ୍ଡବା ଛୈଗାଓଁମାଖନର ପୋ-ଲିସ ମଧ୍ୟ ଡକାୟତି କନ୍ୟା ସହ ଯେଉଁମାନେ ତା’ସହ ମିଶିଥିଲେ ସେହି ତିନି ଜଣଙ୍କୁ ଗି-ରଫ କରିଛି।

ପୋ-ଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ଲୋକମାନେ ପ୍ରଥମେ ଜରୁରୀ ବିବାହ ପାଇଁ ବିବାହିତ ପୁଅମାନଙ୍କୁ ଖୋଜୁଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଭେଟୁଥିଲେ। ଏବଂ ବିବାହର ପରଦିନ ଏହି ଲୋକମାନେ ଟଙ୍କା ନେଇ ପଳାଇ ଯାଉଥିଲେ। ଅନେକ ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧରେ ଅଭି-ଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପୋ-ଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ତଲାସ କରୁଥିଲା। ଏବେ ସେହି ଲୋକମାନେ ପୋ-ଲିସର ହାତକୁ ଲାଗିଛନ୍ତି। ପୋ-ଲିସ ଏହି ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି।

ପୋ-ଲିସ ଖୋଜୁଥିଲା ମହିଳାଙ୍କୁ:-

ପୋ-ଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଛୈଗାଓଁମାଖନର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ସଦାଶିଭ ଗୁର୍ଜର ୨ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୧୯ ରେ ଏକ ମା-ମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ସଦାଶିଭ ଗୁର୍ଜର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୀପିକା ତଥା ଦୀପାଲି ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବିବାହର ପରଦିନ ସେ ଘରୁ ପଳାଇ ଆସିଥିଲେ। ପୀଡ଼ିତା ସଦାଶିଭ ଗୁର୍ଜରଙ୍କ ଅଭି-ଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ସେ ୨୮ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୯ ରେ ଦୀପାଲିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

ବିବାହର ପରଦିନ ଦୀପାଲି ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତାର ବାହାନା ବ୍ୟବହାର କରି ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ସଦାଶିଭ ଗୁର୍ଜରଙ୍କଠାରୁ ୯୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ। ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଛୈଗାଓଁମାଖନର ପୋ-ଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ ଖୋଜୁଥିଲା।

ପୋ-ଲିସ ୨ ବର୍ଷ ଧରି ଖୋଜୁଥିଲା:-

ଏହି ମାମଲାରେ ପୋ-ଲିସ ଦୀପାଲି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ବିରୋ-ଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା। ଯାହାର ନାମ ଭାଗବତ ଏବଂ ରାଜେଶ ଏବଂ ପୋ-ଲିସ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ଖୋଜୁଥିଲା। ପୀଡ଼ିତା ସଦାଶିଭ ଗୁର୍ଜରଙ୍କ ଅଭି-ଯୋଗ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କେତେକ ନକଲି ବିବାହ ଅଭି-ଯୋଗ ପୋ-ଲିସ ପାଖକୁ ଆସିଥିଲା। ଏହା ପରେ ପୋ-ଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ପୋ-ଲିସ ଅଭି-ଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଖୋଜି କରିଆସୁଥିଲା।

କିପରି ଠକୁଥିଲେ ମହିଳା ଜଣକ:-

ଏଥିସହ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ପୋ-ଲିସ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଗିର-ଫ କରିପାରିଛି। ଯେତେବେଳେ ପୋ-ଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କଲାବେଳେ ଜଣାପଡିଥିଲା ​​ଯେ, ଭାଗବତ ନାମକ ଅଭି-ଯୁକ୍ତଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଛାୟା ମହିଳା ଓ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରୁଥିଲେ। ବିବାହର ପରଦିନ, ଏହି ଲୋକମାନେ ବରର ଲୋକଙ୍କୁ ଠକି ପଳାୟନ କରୁଥିଲେ।

କୋ-ର୍ଟରେ ହାଜର ହେଲେ ଅଭି-ଯୁକ୍ତ:-

ଖଣ୍ଡବାଙ୍କ ଅତିରିକ୍ତ ଏସପି ସୀମା ଅଲାବା ପୁରା ମାମଲା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଅଭି-ଯୁକ୍ତ ମହିଳା ଦୀପାଲିଙ୍କୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ଗି-ରଫ କରାଯାଇଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୋ-ଲିସ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଅନେକ ମହିଳା ଓ ବାଳିକାଙ୍କ ଆଧାର କାର୍ଡ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଦଲିଲ ପାଇଛି। ଯାହାକୁ ପୋ-ଲିସ ତ-ଦନ୍ତ କରୁଅଛି। ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ କୋ-ର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା। କୋ-ର୍ଟ ସେହି ଅଭି-ଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ୨ ଦିନ ରି-ମାଣ୍ଡରେ ପଠାଇଛି ଏବଂ ପୋ-ଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ଜାରି ରଖିଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *