ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଧରିଥିଲେ ଗର୍ଭବତୀ ମାଛ, ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ମନୁଷ୍ୟ ଚେହେରା ସଦୃଶ ଶିଶୁ

ଏହି ଦୁନିଆ ବହୁତ ବଡ ଏବଂ ବିଚିତ୍ର ଅଟେ । ତେଣୁ, ଆମେ ପ୍ରତିଦିନ ଏଠାରେ ନୂତନ ଏବଂ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଜିନିଷ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥାଉ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ଏହି ଅଦ୍ଭୁତ ମା-ମଲା ନିଆଯାଉ । ଏଠାରେ ଏକ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ତା’ର ଜାଲରେ ଏକ ଗର୍ଭବତୀ ସାର୍କ ମାଛ ଧରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ସେ ଏହି ମାଛର ପେଟକୁ ଚିରିଲେ, ସେଥିରୁ 3ଟି ଛୋଟ ଛୋଟ ସାର୍କ ଛୁଆ ବାହାରି ଆସିଲେ । ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 2 ଜଣ ସ୍ୱାଭାବିକ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତୃତୀୟଟି ସମସ୍ତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକ-ର୍ଷଣ କରିଥିଲା ​​।

ବାସ୍ତବରେ, ଶାର୍କର ଏହି ତୃତୀୟ ସନ୍ତାନର ରୂପ ମନୁଷ୍ୟ ସହିତ ପ୍ରାୟ ସମାନ । ବିଶେଷକରି ଏହାର ଦୁଇଟି ବଡ ବଡ ଏବଂ ଗୋଲାକାର ଆଖି ମଣିଷ ପରି ଦେଖାଯାଏ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଣିଷ ପରି ଦେଖାଯାଉଥିବା ଏହି ଶିଶୁ ଶାର୍କର ଫଟୋ ବହୁତ ଭାଇ-ରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଫଟୋଗୁଡ଼ିକ ଯିଏ ଦେଖିଥିଲେ, ପ୍ରକୃତିର ଏହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଚରିତ୍ର ଦ୍ୱାରା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ।

ଏହି ଅଦ୍ଭୁତ ସାର୍କ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର 48 ବର୍ଷିୟ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଅବଦୁଲ୍ଲା ନରେନଙ୍କର ଅଟେ । ସେ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ସାର୍କର ରୂପ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ଏହି ଶାର୍କର ଫଟୋ ଉଠାଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟ ପଟେ, ମାନବ ରୂପ ସହିତ ସଦୃଶ ଏହି ସାର୍କ ଦେଖିବାକୁ ଲୋକମାନେ ବହୁ ଦୂରରୁ ତାଙ୍କ ଗାଁକୁ ଆସୁଛନ୍ତି ।

ଅନେକ ଲୋକ ଟଙ୍କା ବଦଳରେ ଏହି ସାର୍କ ଦେବା ପାଇଁ ଅବଦୁଲ୍ଲାଙ୍କୁ ଅଫର୍ ଦେଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ଏପରି କୌଣସି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନାହିଁ । ସେ ଏହି ସାର୍କକୁ ତାଙ୍କ ସହିତ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ସେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଏହି ଶିଶୁ ଶାର୍କ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭଫଳ ଆଣିଛି । ଏହା ହେଉଛି ତାଙ୍କର ଗୁଡଲକ୍ ଚାର୍ମ ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଯେତେବେଳେ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ମନୁଷ୍ୟର ରୂପ ସଦୃଶ ଏହି ଶିଶୁ ଶାର୍କକୁ ଦେଖିଲେ, ସେମାନେ ଏହାକୁ ପୂଜା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ । ସେମାନେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ଏହା ଭଗବାନ୍ ଙ୍କ ପଠାଯାଇଥିବା ଦୂତ । ଏହି ପୁରା ଘଟ-ଣା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ଅନେକ ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ଆଖିରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ଏକ ସାର୍କ ମାଛ ମଣିଷ ପରି କିପରି ଦେଖାଯାଉଛି ।

ତେବେ ଏହି ସମଗ୍ର ବିଷୟ ଉପରେ ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ କ’ଣ ? ଆପଣ ପୂର୍ବରୁ ଏହିପରି ଏକ ସାର୍କ ଦେଖିଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ମାନବ ମୁଖ ସଦୃଶ ଅନେକ ପ୍ରାଣୀ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇ-ରାଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ, ଆମେ ମଣିଷମାନେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ପଶୁମାନଙ୍କର ମୌଳିକ ଗଠନ ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଯଦି ଆପଣ ଆମର ସୂଚନା ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *