ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ ଶିକ୍ଷକ, ସାବାଳିକା ହେବା ମାତ୍ରେ କରିଥିଲେ ବିବାହ

ଜଣେ ବ୍ରିଟିଶ ଶିକ୍ଷକ ତାଙ୍କଠାରୁ 34 ବର୍ଷ କମ୍ ବୟସର ଏକ ଝିଅ ସହିତ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଯାହାକୁ ସେ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ତରରେ ଶିକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ । ମାମଲାର ଖୁଲାସା ପରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ରେଜିଷ୍ଟେସନ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି । ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି ଝିଅ ଏବଂ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ପରିବାର ଜାଣି ନଥିଲେ ।

ଡେଲି ମେଲ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଝିଅଟି ନାବାଳିକା ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଶିକ୍ଷକ ଜଣକ ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଇଥିଲେ ଏବଂ ଝିଅକୁ 18 ବର୍ଷ ବୟସ ହେବାପରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ବୋଲି ଅଭି-ଯୋଗ ହୋଇଛି । ଶିକ୍ଷକ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ।

ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଉପରେ ଅଭି-ଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ 11 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଝିଅର ପରିବାର ପ୍ରାୟ 7 ବର୍ଷ ଧରି ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇ ନଥିଲେ । ଦିନେ ପୋ-ଲିସ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେମାନେ ଝିଅର ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ।

ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆପତ୍ତିଜନକ ସମ୍ପର୍କ ମାମଲାରେ ବ୍ରିଟେନର ଶିକ୍ଷକ ଅନୁଶାସନ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲରେ ଶୁଣାଣି ହୋଇଥିଲା । ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡିଥିଲା ​​ଯେ ଝିଅଟିକୁ ଅତିରିକ୍ତ ଶିକ୍ଷା ସହାୟତା ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ, ଯେତେବେଳେ ଛାତ୍ରୀ କ୍ଲାସ ପରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସହିତ ରହିଯାଉଥିଲେ, ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ସନ୍ଦେହ ହେଉନଥିଲା ।

ଶିକ୍ଷକ ନିଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଳଙ୍କାର ଏବଂ ଟଙ୍କା ଦେଉଥିଲେ । ତେବେ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ବ୍ରିଟିଶ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶିକ୍ଷାଦାନ ସମୟରେ ଶିକ୍ଷକ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିବାର ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ । ଝିଅଟିର ପିତାମାତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଝିଅର 18 ବର୍ଷ ବୟସରେ କଲେଜ ପାଠପଢ଼ା ସରିବା ପରେ ହିଁ ସେମାନେ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *