ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ଆସିଲା ହାର୍ଟ ଆଟାକ, ବସରେ ରେ ଥିଲେ ୩୫ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ତାପରେ କଣ ହେଲା ଜାଣନ୍ତୁ

ହିମାଚଳ ସଡକ ପରିବହନ ନିଗମ (HRTC)ର ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ହୃଦଘାତରେ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଘ-ଟ-ଣା ସମୟରେ ବସ୍‌ରେ 35 ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଥିଲେ । ଡ୍ରାଇଭର ଚେତାଶୂନ୍ୟ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ବ୍ରେକ୍ ଲଗାଇ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଜୀ-ବନ ରକ୍ଷା କରିଥିଲେ ନଚେତ୍ ଏକ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘ-ଟଣା ଘଟିଥାନ୍ତା । ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ 9 ଟାରେ ସରକାଘାଟ ଡିପୋର ଏହି ବସ୍ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଅବାହଦେବୀ ଯାଉଥିଲା । ସାଧୋଟ ନିକଟରେ ହଠାତ୍ ଡ୍ରାଇଭର ଛାତିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ । ସେ ଝାଳରେ ଭିଜିଗଲେ । ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଚି-ତ୍କାର କରୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଡ୍ରାଇଭର ଜଣକ ପାଟି କରି ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ କହିଥିଲେ । ଡ୍ରାଇଭର ଶ୍ୟାମଲାଲ (46) ବ୍ରେକ ଲଗାଇବା ପରେ ବସରୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ତୁରନ୍ତ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । ଯାତ୍ରୀମାନେ ତଳକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଶ୍ୟାମଲାଲ୍ ଷ୍ଟିଅରିଂ ଉପରେ ବେହୋସ୍ ହୋଇଗଲେ । ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ହମିରପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃ-ତ ଘୋ-ଷଣା କରିଥିଲେ ।

ଅନ୍ୟ ଏକ ବସ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରି ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ପଠାଯାଇଥିଲା :

ସୂଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ନିଗମର ମ୍ୟାନେଜର ନରେନ୍ଦ୍ର ଶର୍ମା ଅନ୍ୟ ଏକ ବସ୍ ନେଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେ ଡ୍ରାଇଭରକୁ ଏକ ଘରୋଇ କାରରେ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇଥିଲେ । ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ବସ୍ ର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା । ପୋ-ଷ୍ଟ ମ-ର୍ଟମ ପରେ ମୃ-ତ-ଦେହ ପରିବାରକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ଶର୍ମା ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ HRTC ଶ୍ୟାମଲାଲଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଅଛି।

ରାଣାବାଗ ରେ ଗଭୀର ଘାଇରେ ଗଳି ପଡ଼ିଲା କାର, ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ :

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ 3 ଟା ସମୟରେ ଛତ୍ରି-ରାଣାବାଗ ରାସ୍ତାରେ ରାଣାବାଗ ନିକଟରେ ଏକ କାର ଗଭୀର ଘାଇରେ ଗଳି ପଡିଥିଲା । କାର ଡ୍ରାଇଭର ଅନିଲ କୁମାର, ପୁତ୍ର-ଡୋଲା ରାମ, ବାସିନ୍ଦା ଧାରା ଚାମରଲା କୋଟାସେରି, ତହସିଲ-ଅନି , ଜିଲ୍ଲା-କୁଲୁ, ଦୁର୍ଘ-ଟଣାରେ ଘଟ-ଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି । କାରରେ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କେହି ନଥିଲେ । ଛତ୍ରି ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘ-ଟଣାରେ ଚାରି ଜଣଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ଘଟିଲାଣି ​​। ପୋ-ଲିସ ଇନଚାର୍ଜ ଜଂଜୈହଲି ଗୋପାଳ ଚାନ୍ଦ ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ । ପୋ-ଲି-ସ ଏକ ମା-ମଲା ରୁ-ଜୁ କରି ତ-ଦ-ନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ସୂଚନା-ନୁସାରେ, ଅନିଲ କୁମାର ଛତ୍ରୀ ରାସ୍ତା ଦେଇ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଉଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ରାଣାବାଗ ନିକଟରେ ଡ୍ରାଇଭର ଅନିଲ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଥିଲେ ଏବଂ କାରଟି ଗଭୀର ଖାଲରେ ଖସିପଡିଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ ଡ୍ରାଇଭର ଅନିଲଙ୍କ ଘଟଣା-ସ୍ଥଳରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଦୁର୍ଘ-ଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂ-ଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ଯ ପାଇଁ ଘଟଣା-ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ପୋଲି-ସଙ୍କୁ ଦୁର୍ଘ-ଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ପୋଲି-ସ ପୋ-ଷ୍ଟ-ମ-ର୍ଟମ ପାଇଁ ମୃତ-ଦେହକୁ ପଠାଇଛି । ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ମୃ-ତ-କଙ୍କ ପରିବାରକୁ ତୁ-ର-ନ୍ତ ସହାୟତା ସ୍ୱରୂପ 10 ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ପୋ-ଲି-ସ ଘଟ-ଣାର ତ-ଦ-ନ୍ତ କରୁଛି ବୋଲି SHO ଗୋପାଳ ଚାନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *