ମଝି ବଜାରରେ ଚୁଟି ଧ-ରା-ଧ-ରି ହୋଇ ପରସ୍ପର ସହ ଲ-ଢ଼ି-ଲେ ଝିଅମାନେ, ଅଶା-ଳୀନ ଭାଷା ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଯେତେବେଳେ ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝ-ଗ-ଡା ହୁଏ, ଜନସାଧାରଣକୁ ଭାରି ମଜା ଲାଗେ । ଅର୍ଥାତ୍ ଯଦି ଦୁଇ ପୁଅ ରାସ୍ତାରେ ଝ-ଗ-ଡା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଅଧାରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲି ଯାଆନ୍ତି । ତେବେ, ଯଦି ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖତ-ର-ନାକ ବିଲେଇ ଝ-ଗଡା ହେଉଥାଏ, ତେବେ ଜ-ରୁ-ରୀ କାମରେ ଯାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଅଟକି ଏହାର ମଜା ଉଠାଇଥାଏ ।

ତେବେ ଆଜିର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଯୁଗରେ ଲୋକମାନେ ଝ-ଗ-ଡା କରୁଥିବା ଝିଅମାନଙ୍କର ତୁରନ୍ତ ଭିଡିଓ କରନ୍ତି । ତେବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଛିନ୍ଦୱାରା ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏଠାରେ ଚୁ-ଟି ଧ-ରା-ଧ-ରି ହୋଇ ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀ-ବ୍ର ଝ-ଗ-ଡା ହୋଇଥିଲା । ଏପରିକି ଏହି ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଛଡାଇବାକୁ, ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ମଝିରେ ଆସିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା-ର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଭାଇ-ରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଛିନ୍ଦୱାରା ଜିଲ୍ଲାର ବୈଲ୍ ବଜାର ଅଞ୍ଚଳର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଦୁଇଟି ଝିଅ ପରସ୍ପର ନିଜ ସ୍କୁଟି ଚଢି ଯାଉଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ଦୁହିଁଙ୍କ ସ୍କୁଟି ପରସ୍ପର ସହ ଧ-କ୍କା ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଦୁହେଁ ଏହି ଛୋଟ କଥାକୁ ନେଇ ବି-ରକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏହି ଶବ୍ଦର ଲ-ଢେ-ଇ ମା-ର-ପି-ଟ୍ ରେ ବଦଳିଯାଇଥିଲା ।

ଜଣେ ଝିଅ ଅନ୍ୟ ଝିଅକୁ ଚା-ପୁଡ଼ା ମାରି-ଥିଲା । ତା’ପରେ ପରସ୍ପରର ଚୁ-ଟି ଭି-ଡା-ଭି-ଡି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କର ଝିଅ ବନ୍ଧୁ ସେଠାକୁ ଆସିଲେ ଏବଂ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ହେବାର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଭାବେ ଅନ୍ୟ ଝିଅଟିକୁ ମା-ରି-ଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ମା-ମ-ଲା ଗୋଟିଏ ଝିଅ ବ-ନା-ମ ଦୁଇଟି ଝିଅଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଆଗ୍ରହ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଲା ।

ଝ-ଗ-ଡା ମଧ୍ୟରେ ଅ-ପ-ଶ-ବ୍ଦ-ର ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଜନସାଧାରଣ ଏସବୁକୁ ବହୁତ ଭଲ ଉପଭୋଗ କରୁଥିଲେ ଯେ ଜଣେ ଭଲ ବ୍ୟକ୍ତି ପୋ-ଲି-ସକୁ ଏହି ଘଟ-ଣାର ସୂ-ଚନା ଦେଇଥିଲେ । ତା’ପରେ ପୋ-ଲିସ ଘଟ-ଣା-ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଏହି ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ଥିଲା । ପୋ-ଲି-ସର କହିବାନୁସାରେ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ପକ୍ଷ ଲି-ଖିତ ଭାବେ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ କରିନାହାଁନ୍ତି । ଯଦି କେହି ଏପରି କରନ୍ତି ତେବେ ମାମ-ଲାର ତ-ଦ-ନ୍ତ କରାଯିବ ।

ତେବେ ମୋବାଇଲରେ ଝିଅମାନଙ୍କ ଏହି ଲ-ଢେ-ଇର ଭିଡିଓ କଏଦ କରିଥିବା ଭଦ୍ରଲୋକ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ବିଳମ୍ବ ନକରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅପଲୋଡ୍ କରିଥିଲେ । ଯାହାଦ୍ଵାରା ଝିଅମାନଙ୍କ ଝ-ଗ-ଡ଼ା-ର ଏହି ଭିଡିଓ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭାଇ-ରାଲ୍ ହୋଇଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିନିଅନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *