ଦୁଇ ମାସ ପୂର୍ବେ ଝିଅ ହୋଇଥିଲା କନ୍ୟା, ଇଛା ବିରୁଦ୍ଧରେ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିଥିବା ଯୋଗୁଁ ପରିବାରଲୋକେ କରିଦେଲେ ବିଧବା

ଆଜି ବି ଆମ ଦେଶରେ ଏପରି ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଏମିତି କିଛି ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ, ଯେଉଁଠାରେ ଯଦି କୌଣସି ଝିଅ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ବିବାହ କରେ ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ। ବିବାହ ପରେ ଝିଅକୁ ହ-ତ୍ୟା କରିଦିଆଯାଏ, କିମ୍ବା ଜ୍ୱାଇଁକୁ ମା-ରି ଦିଆଯାଏ।ଏପରି ଏକ ମା-ମଲା ପଞ୍ଜାବର ଅମୃତସର ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଦୁଇ ମାସ ପୂର୍ବେ ଏକ ଝିଅ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଦୁଇମାସ ପରେ ତାଙ୍କ ପରିବାରଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ବିଧବା କରିଦେଲେ। ଅର୍ଥାତ୍ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ହ-ତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ଜ୍ବାଇଁକୁ ଅପ ହରଣ କରିଥିଲେ ଓ ପରେ ପି-ଟି ପି-ଟି ହ-ତ୍ୟା କରିଥିଲେ।

ବି-ଷାକ୍ତ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେଇ ଜ୍ୱାଇଁକୁ ହ-ତ୍ୟା କରିଦେଲେ :

ବାସ୍ତବରେ, ଅମୃତସର ଜିଲ୍ଲାର ପନ୍ଦେର କଲାଁ ଗାଁର ଘଟଣା, ଯେଉଁଠାରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗୁରୁପ୍ରୀତ ସିଂ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହ-ତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଗୁରୁପ୍ରୀତଙ୍କୁ ବି-ଷ ଇଞ୍ଜେ-କ୍ସନ ଦେଇ ହ-ତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ପୋ-ଲିସ ଅଧି-କାରୀ ମନତେଜ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୁରୁପ୍ରୀତଙ୍କୁ ବି-ଷ ଇଞ୍ଜେ-କ୍ସନ ଦେଇ ହ-ତ୍ୟା କରି ମୃ-ତ୍ୟୁ-ମୁଖରେ ପକାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଠାରେ ମୃ-ତ-ଦେ-ହ ମିଳିଥିଲା, ସେଠାରେ ଏକ ସିରିଞ୍ଜ ମଧ୍ୟ ପଡ଼ିଥିଲା। ଏଥିସହ ଯୁବକଟିର ହାତରେ ଟିକା ଚିହ୍ନ ରହିଥିଲା। ପୋ-ଲିସ ଠାରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ଯେ ମୃତ-କଙ୍କ ଭାଇ ରାଜୁ ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ଶାଶୁଘର ଦ୍ୱାରା ଅପ-ହରଣ କରି ହ-ତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭି-ଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଘର ମାଲିକମାନେ ଝିଅର ପସନ୍ଦକୁ କରୁଥିଲେ ଘୃଣା:

ମୃ-ତ-କଙ୍କ ଭାଇ ରାଜୁଙ୍କ ଅଭି-ଯୋ-ଗକୁ ଆ-ଧାର କରି ପୋ-ଲିସ ମହଦିପୁର ଗାଁର ଜାଗିର ସିଂ, ତାଙ୍କ ଦୁଇ ପୁଅ ଗୁରୁପ୍ରୀତ ସିଂ, ମଲକୀୟତ ସିଂ, ଭାଇ କାଶ୍ମୀର ସିଂ ଏବଂ ୫ଜଣ ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋ-ଧରେ କେସ କରିଛି। ରାଜୁ କହିଛି ଯେ ଗାରୁପ୍ରୀତ ତାଙ୍କର ବଡ଼ ଭାଇ, ଯିଏକି ଡ୍ରାଇଭର ଭାବରେ କାମ କରୁଥିଲେ। କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଜାଗିର ସିଂଙ୍କ ଝିଅ, ହରପ୍ରୀତ କୌରଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ପରିଚୟ ଚାଲିଥିଲା ଲକଡାଉନ୍ ପରେ ଉଭୟ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ହରପ୍ରୀତ କୌରଙ୍କ ପରିବାର ଏଥିରେ ରାଜି ନଥିଲେ।

ଦୁଇ ମାସରେ ଶେ-ଷ ହୋଇଗଲା ପ୍ରେମ କାହାଣୀ :

ହରପ୍ରୀତ କୌର ତାଙ୍କ ପରିବାର ବିରୁ-ଦ୍ଧରେ ଯାଇ ୨୨ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୦ରେ ଗୁରୁପ୍ରୀତଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ହରପ୍ରୀତଙ୍କ ପରିବାର ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରୁ କୌଣସି ସମ୍ମତି ପାଇନଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଝିଅର ବାପା ଏବଂ ଭାଇମାନଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରେମ ବିବାହ ବିଷୟରେ ଜଣାପଡ଼ିଲା,ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ଗୁରୁପ୍ରୀତଙ୍କୁ ଘୃ-ଣା କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହ-ତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଯୋ-ଜନା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଅନେକ ଥର ମଧ୍ୟ ଗୁରୁପ୍ରୀତ ସିଂଙ୍କୁ ହ-ତ୍ୟା କରିବାକୁ ଧ-ମ-କ ଦେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ କିଛି ବି କହି ନଥିଲେ।

ଏମିତି କରାଯାଇଥିଲା ଯୁବକଙ୍କ ହ-ତ୍ୟା :

ରାଜୁ କହିଛି ଯେ ସେ ଗୁରୁପ୍ରୀତଙ୍କୁ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡିବାକୁ ଯାଇଥାନ୍ତି। ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଜାଗିର ସିଂଙ୍କର ପଙ୍କଚର୍ ରିପାଇରିଂ ଦୋକାନ ଅଛି। ଅନେକ ଥର ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ହ-ତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲୁ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲୁ। ଶନିବାର ଦିନ ଯେତେବେଳେ ଆମର ଜଣେ ସଂରକ୍ଷଣବାଦୀ ସତ୍ୟନାମ ସିଂ ବାଇକ୍ ଯୋଗେ ଗୁରୁପ୍ରୀତ ସିଂଙ୍କୁ ଫତେହଗଡ ଛାଡିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ।ଏହି ସମୟରେ ରାସ୍ତାରେ କିଛି ଲୋକ ଇନୋଭା କାରରେ ଆସି ଗୁରୁପ୍ରୀତଙ୍କୁ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରି ତାଙ୍କୁ କାରରେ ନେଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଖୋଜା ଖୋଜି କରାଯାଇଥିଲା, ତାଙ୍କ ମୃ-ତ-ଦେ-ହ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଇଟାଭାଟି ନିକଟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *