ବୋଲରଙ୍କୁ ବୁଝିବାରେ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଭୁଲ, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ୬ଟି ବଲରେ ୬ଟି ଛକା ମାରି କରିଥିଲେ ରେକର୍ଡ

ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର କେବଳ ଜଣେ ଚମତ୍କାର ବୋଲର ନୁହଁନ୍ତି, ବରଂ ଜଣେ ଭଲ ହିଟର୍ ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି। ହଁ, ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରିସବେନରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟର ତୃତୀୟ ଦିନର ଖେଳ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କ ନାମରେ ଥିଲା। ଏହି ଉଭୟ ଖେଳାଳି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ବାହାର କରିଥିଲେ।

ଉଭୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସପ୍ତମ ୱିକେଟ ପାଇଁ ୧୨୩ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଶାର୍ଡୁଲ ୧୧୫ ବଲରୁ ୬୭ ରନ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରି ନଅଟି ଚୌକା ଓ ଦୁଇଟି ଛକା ସହ ସୁନ୍ଦର ୬୨ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ବ୍ୟାଟିଂ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ବୋଲିଂରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଉଭୟ ତିନୋଟି ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ।

ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲଙ୍କ ନାମରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ ରେକର୍ଡ ଅଛି, ଯାହାକୁ କି ସେ ମାତ୍ର ୧୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ କରିଥିଲେ। ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ସେହି ସମୟରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢ଼ୁଥିଲେ। ସ୍ବାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଆର. ରାଧାକୃଷ୍ଣନ ବିଦ୍ୟାଳୟ ମଧ୍ୟରେ ୨୦୦୬ ମସିହାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ୬ଟି ବଲରେ ୬ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ।

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ୭୩ ବଲରୁ ୧୬୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ୧୦ଟି ଛକା ଏବଂ ୨୦ଟି ଚୌକା ଥିଲା। ସମସ୍ତ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେବଳ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଯୁବରାଜ ସିଂ ଏବଂ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଏହା କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହର୍ଷଲ ଗିବ୍ସ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ୬ଟି ବଲରେ ୬ଟି ଛକା ମାରିଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *