କାର୍ଡିଆକ୍ ଆରେଷ୍ଟ ଯୋଗୁଁ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି, ହେବ ଆଞ୍ଜିଓପ୍ଲାଷ୍ଟି

ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ କୋଲକାତାର ବୁଡଲେଣ୍ଡସ୍ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ଆଜି ସକାଳେ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଜିମରେ ବ୍ୟାୟାମ କରୁଥିଲେ, ଏହି ଜିମ୍ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଘରେ ଅଛି। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଶନିବାର ସକାଳେ ତାଙ୍କ ଘର ଜିମରେ ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ସମୟରେ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଛାତିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ତୁରନ୍ତ କୋଲକାତାର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ।

ଡାକ୍ତରଖାନା ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ୪୮ ବର୍ଷିୟ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ଆଞ୍ଜିଓପ୍ଲାଷ୍ଟିର ଆବଶ୍ୟକ ରହିଛି। ତାଙ୍କର ହୃଦ୍‌ଘାତ ହୋଇଛି ବୋଲି ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଗାଙ୍ଗୁଲି ଆଞ୍ଜିଓପ୍ଲାଷ୍ଟି କରିବେ। ଯଦିଓ ଡାକ୍ତରମାନେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚିନ୍ତା କରିବାର କିଛି ନାହିଁ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ରହିଛି।

ଡାକ୍ତରଖାନା ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ଥିର ରହିଛି। ଚେକଅପ୍ ପରେ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ତାଙ୍କର ଛାତିରେ କିଛି ଗୁରୁତର ସମସ୍ୟା ରହିଛି। ଡାକ୍ତର ସରୋଜ ମଣ୍ଡଳଙ୍କ ସହ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ତିନିଜଣ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଏକ ବୋର୍ଡ ଗଠନ କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଞ୍ଜିଓପ୍ଲାଷ୍ଟି କରିବେ।

https://twitter.com/imVkohli/status/1345297394087251968?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1345297394087251968%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.aajtak.in%2Fsports%2Fcricket%2Fstory%2Fsaurav-ganguly-bcci-president-admitted-in-kolkata-hospital-ill-gym-tspo-1186086-2021-01-02

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥତା କାମନା କରିଛନ୍ତି। ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ହୃଦଘାତରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ତେଣୁ ମୁଁ ତାଙ୍କର ଶୀଘ୍ର ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରୁଛି। ମୋର ପ୍ରାର୍ଥନା ସେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଅଛି।

ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବାର ଖବର ବ୍ୟାପିବା ମାତ୍ରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କର ଶୀଘ୍ର ଆରୋଗ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି, ଶିଖର ଧାୱନ, ବିସିସିଆଇ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ଓପନର୍ ବିରେନ୍ଦର ସେହୱାଗ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହେବାକୁ କାମନା କରିଛନ୍ତି।

ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣନା କରାଯାଏ। ଗାଙ୍ଗୁଲି ଭାରତ ପାଇଁ ୧୧୩ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ୩୧୧ ଟି ODI ଖେଳିଥିଲେ। ଏହାଛଡା ୧୯୯୬ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଶତକ ହାସଲ କରି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ତାଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସେ ୪୯ ଟି ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ୧୪୭ଟି ODI ରେ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ହୋଇଥିଲେ।

ବାମହାତୀ ଷ୍ଟାଇଲିସ୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ୧୧୩ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୭୨୧୨ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ହାରାହାରି ୪୨.୧୭ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି, ସେଥିମଧ୍ୟରେ ୧୬ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ ୩୫ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଏଥି ସହିତ, ୩୧୧ ODI ରେ ସେ ହାରାହାରି ୪୧.୦୨ରେ ୧୧୩୬୩ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୨୨ଟି ଶତକ ଏବଂ ୭୨ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ । ଗାଙ୍ଗୁଲି ଦଳକୁ ଏପରି ସ୍ତରକୁ ଆଣିଥିଲେ ଯେ କେବଳ ଦେଶ ଜିତିବା ନୁହେଁ ଦେଶ ବାହାରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା ହୋଇଗଲେ।

ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୧୯୮୩ ମସିହା ପରେ ୨୦୦୩ ରେ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା। ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି ୨୦୦୧(ଶ୍ରୀଲଙ୍କା) ଏବଂ ୨୦୦୩ବିଶ୍ୱକପ (ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା) ର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ୨୦୦୨ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ନେଟ୍ ୱେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟ ଜିତିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *