୨୦୨୦ ମସିହାରେ ୱାନ- ଡେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଠାରୁ ଆଗରେ ଥିଲେ, ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏହିପରି ଥିଲା

୨୦୨୦ମସିହାରେ, କୋଭିଡ୍ -୧୯ ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ କ୍ରିକେଟ୍ ସିରିଜ୍ ବାତିଲ ହୋଇଥିଲା। ମାର୍ଚ୍ଚ ଶେଷରୁ ନଭେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କୌଣସି ODI ସିରିଜ୍ ଖେଳି ନଥିଲା। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭାରତ ତିନୋଟି ଦିନିକିଆ ଖେଳିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ପୂର୍ବରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଭାରତ ମଧ୍ୟ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜରେ ଭାଗ ନେଇଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭାରତ ମୋଟ ୯ଟି ODI ଖେଳିଥିଲା ​​ଯେଉଁଥିରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।

୨୦୨୦ ରେ କେ.ଏଲ ରାହୁଲ କରିଥିଲେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍:

୨୦୨୦ ମସିହାରେ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ମୋଟ ୯ଟି ODI ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ହାରାହାରି ୫୫.୩୭ ରେ ତାଙ୍କର ୯ ଇନିଂସରେ ୪୪୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଏକ ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ ୩ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ୨୯ଟି ଚୌକା ଓ ୧୬ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଭାରତ ପାଇଁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ODI ରେ କେ.ଏଲ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି ଦ୍ୱିତୀୟ ରନର୍ ଅପ୍ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ହାରାହାରି ୪୭.୮୮ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୪୪୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେ ସ୍କୋର କରିଥିବା ରନ୍ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ODI ରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ୩ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୧୭୧ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି।

୨୦୨୦ରେ ଭାରତ ଦ୍ଵାରା ODIରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିବା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୭ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍-

କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ- ୯ ଟି ମ୍ୟାଚ୍- ୪୪୩ ରନ୍, ବିରାଟ କୋହଲି – ୯ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ – ୪୩୧ରନ୍, ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର- ୯ ଟି ମ୍ୟାଚ୍- ୩୩୧ ରନ୍, ଶିଖର ଧାୱନ – ୬ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ – ୨୯୦ ରନ୍, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା – ୯ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ – ୨୨୩ ରନ୍, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା – ୩ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ – ୨୧୦ ରନ୍, ରୋହିତ ଶର୍ମା – ୩ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ – ୧୭୧ ରନ୍

ତିନି ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ୨୦୨୦ରେ ହାସଲ କରିଥିଲେ ODI ରେ ଶତକ:

୨୦୨୦ ମସିହାରେ, ତିନି ଖେଳାଳି ଭାରତରୁ ODI ରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଥିଲେ। ଶ୍ରେୟାସ ୧୦୩ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ୧୧୨ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଚଳିତ ବର୍ଷ ୧୧୯ର ସବୁଠାରୁ ବଡ ODI ଇନିଂସ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲି ଚଳିତ ବର୍ଷ ODI ରେ ଗୋଟିଏ ବି ଶତକ ହାସଲ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇନଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ସ୍କୋର ୮୯ରନ୍ ଥିଲା

ସର୍ବାଧିକ ଛକା ମାରିଥିଲେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ:

ଭାରତରୁ ୨୦୨୦ ମସିହାରେ କେ.ଏଲ ରାହୁଲ ODI କ୍ରିକେଟରେ ସର୍ବାଧିକ ୬ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। ସେ ୯ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମୋଟ ୧୬ ଟି ଛକା ମାରିଥିବାବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ୯ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୮ଟି ଛକା ମାରିଥିବା ବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ତିନିଟି ଦିନିକିଆରେ ୬-୬ଛକା ମାରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *