ଆଇସିସି ଉପରେ କ୍ରୋଧ ପ୍ରକାଶ କରି ଶୋଏବ ଅଖତର କହିଲେ – ଭାରତ ସାମ୍ନାରେ ଆପଣଙ୍କର ହାୱା ଟାଇଟ୍ ହୋଇଯାଏ

ଆଇସିସି ଏକ ଦଶନ୍ଧିର ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଆଇସିସିର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟେଷ୍ଟ, ODI ଏବଂ T20 ଭାରତର ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ। ଏଥିସହିତ ଏହି ଆଇସିସି ଦଳରେ କୌଣସି ପାକିସ୍ତାନୀ ଖେଳାଳି ସ୍ଥାନ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଶୋଏବ ଅଖତର ଆଇସିସି ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ରାଗିଛନ୍ତି। ଶୋଏବ ଅଖତର ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଭିଡିଓରେ ଆଇସିସିକୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରି କହିଥିଲେ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ ଦଳ ନୁହେଁ, ବିଶ୍ୱର ଦଳ ବାଛିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

ଶୋଏବ ଅଖତର ତାଙ୍କ ଚ୍ୟାନେଲରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇସିସି ଦଶନ୍ଧିର ଟି -୨୦ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି। ମୁଁ ଭାବୁଛି ଆଇସିସି ଭୁଲି ଯାଇଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଆଇସିସିର ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ଟି -୨୦ ଖେଳୁଛି। ଆଇସିସି ଭାବି ନଥିଲା ଯେ ଟି -୨୦ର ଏକ ନମ୍ବର ଖେଳାଳି ଥିବା ବାବର ଆଜାମ ମଧ୍ୟ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରିବେ। ବିରାଟ ଏବଂ ବାବର ଆଜାମ ସହିତ ତୁଳନା କରି ଦେଖନ୍ତୁ। ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରାଶାଜନକ, ଆଇସିସି ଲଜ୍ଜିତ ହେବା ଉଚିତ୍ | ଆଇସିସି ଆଇପିଏଲ ନୁହେଁ ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟର ଦଶନ୍ଧିର ଟି -୨୦ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିବା ଉଚିତ୍।

ଶୋଏବ ଅଖତର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇସିସିର କେବଳ ଟଙ୍କା ଉପରେ ମତଲବ୍। ଆଇସିସି କୌଣସି ପାକିସ୍ତାନୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଦଳରେ ରଖି ନାହିଁ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଦରକାର ନାହିଁ। ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଭଲ ଖେଳାଳି ଆସୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ଖେଳାଳି କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ଆସୁନାହାଁନ୍ତି। ଯଦି ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟ୍ ଠାରୁ କେବଳ ଟଙ୍କା ଚାହୁଁଛି, ତେବେ କହୁ ଏକଥା, କଥାଟା ସହଜ ହୋଇଥାନ୍ତା।

ଶୋଏବ ଅଖତର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟକୁ ଏତେଅଧିକ ଟଙ୍କା ବାଲା ଖେଳ ବନେଇଦେଇ ଦଶଟି ଲିଗ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଭାରତ ସାମ୍ନାରେ ନିଜର ହାୱା ଟାଇଟ୍ ହୋଇଯାଏ। ତିନି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଟି ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ଏହି ଲିଗ୍ ଖେଳାଯିବ ବୋଲି ଆଇସିସି ଚାହୁଁଛି।

ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *