NCB ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଖୁଲାସା, ମାଲାନା କ୍ରିମ ସହିତ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା 2 ଅଭିଯୁକ୍ତ SSR ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଶେଷ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି

Big Arrest In Sushant Singh Rajput Case: ଶୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ କେସର ଡ୍ରଗସ ସଂପର୍କରେ ଏନସୀବୀ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି। ଏଜେନ୍ସିଙ୍କ ଦାବି ହେଉଛି କି ତାଙ୍କ ତର୍ଜମା ପୂରା ହୋଇଯାଇଛି।

ନାରକୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ ବୁଧବାର ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଡ୍ରଗସ ସପ୍ଳାୟରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ନେଇଛନ୍ତି। ତର୍ଜମା ଏଜେନ୍ସିଙ୍କ ଦାବି ହେଉଛି କି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ କେସ ସହ ଯୋଡ଼ା ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ସଂପର୍କ ତାଙ୍କ ହସ୍ତାନ୍ତରକୁ ଚାଲିଯାଇଛି। ଏନସୀବୀ ବୁଧବାର ଦିନ ଡୀଜେ ରୀଗଲ ମହାକାଳ ବା ଜିତେନ୍ଦ୍ର ଜୈନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମୁଖ୍ୟବନ୍ଧୁ ମୋହମ୍ମଦ ଆଜମ ଜୁମ୍ମନ ଶେଖଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ନେଇଛନ୍ତି।ଏଜେନ୍ସି ତାଙ୍କ ପାଖରୁ ୫କିଲୋ ମଲାନା କ୍ରିମ ଜବତ କରିଛନ୍ତି,ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୨.୫କୋଟି ବୋଲି ଜଣାଯାଉଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ କିଛି ଉତେଜକ ଔଷଧ, ଅଫିମ ଏବଂ ୧୩.୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବି ମିଳିଛି।

କଣ ହେଉଛି ମଲାନା କ୍ରିମ

ମଲାନା କ୍ରିମ ଏକ ପ୍ରକାରର ଗଞ୍ଜେଇ ହୋଇଥାଏ ଯାହା ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।୧କିଲୋ ମଲାନା କ୍ରିମକୁ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି। ଏହାର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଚାହିଦା ରହିଛି ଏବଂ ଏହା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ମଲାନା କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଉତ୍ପନ କରାଯାଇଥାଏ। ଆନ୍ତର୍ଜାତିୟ ବଜାରରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୪୦-୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋକୁ ହୋଇଥାଏ।

କେତେ ବର୍ଷ ପାଇଁ ହେବ ସଜା

ଏନସୀବୀ ଅଫିସର ଜଣାଇଛନ୍ତି କି ରୀଗଲ ଏବଂ ମୋହମ୍ମଦ ଆଜମ ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ NDPS କାର୍ଯ୍ୟ ବିଭାଗରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ କମ ସେ କମ ୧୦ ବର୍ଷର ସଜାର ନିୟମ ରହିଛି।ରୀଗଲଙ୍କୁ ୧୧ଡିସେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏନସୀବୀର କଷ୍ଟୋଡିକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆଜି(ଗୁରୁବାର ରେ) କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯିବ।

୨୮ଜଣ ଲୋକ ହୋଇ ସାରିଛନ୍ତି ଗିରଫ

ରୀଗଲ ଏବଂ ଆଜମ ଏହି କେସରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ୨୭ନଂ ଏବଂ ୨୮ନଂ ଆରୋପୀ ଅଟନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ତାଙ୍କ ଭାଇ ଶୌବିକ, ଅବଦୁଲ ବାସିତ,ଜୈନ୍ଦ ବିଲାତ୍ରା, ଦୀପେଶ ସାଂବତ ଏବଂ ମୈମୁଏଲ ମିରିଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ସାରିଛି

ଏମିତି ପହଁଞ୍ଚୁଥିଲା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡ୍ରଗସ

ଜଣେ ଅଫିସର ଜଣାଇଛନ୍ତି କି ଜୈନ ନାମକ ଜଣେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆରୋପୀଙ୍କୁ ଅନୁଜ କେଶବାନୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପଚରିଉଚରା କରାଯିବା ପରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା।ସେ କହିଥିଲେ କି ଆଜମ ହିମାଚଳରୁ ଡ୍ରଗସ ମଗାଇ ଜୈନକୁ ଦେଇଥାଏ। ଜୈନ କେଶବାନୀଙ୍କୁ ଯିଏକି ଆଗରୁ ଏହି ପେଡଲର କୈଜାନ ଇବ୍ରାହିମଙ୍କୁ ଡ୍ରଗସ ଦେଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏଠାରୁ ଡ୍ରଗସ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଁଞ୍ଚି ଥାଏ।

ବନ୍ଧୁଗଣ କଣ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ଏଭଳି ନ୍ୟାୟ ମିଳିଗଲା ? କଣ CBI ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେଇଦେଲେ ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *