ମଥୁରାରେ ଦୁଇଜଣ ସାଧୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ତୃତୀୟର ଅବସ୍ଥା ଗମ୍ଭୀର, ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିବାର ଲାଗିଛି ଆରୋପ

ମଥୁରା: ୟୁପିର ମଥୁରାର ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ପର୍ବତର ଜଙ୍ଗଲରେ ଥିବା ଆଶ୍ରମରେ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁଇଜଣ ସାଧୁଙ୍କ ମରଣ ଏବଂ ଆଉଜଣେ ସାଧୁଙ୍କର ଗମ୍ଭୀର ଭାବରେ ବେମାର ହେବା ଖବରରେ ହୃଦ୍ ସ୍ପନ୍ଦନ ବଢ଼ିଯାଇଥିଲା। ଶନିବାର ଦିନ ଘଟଣାଟି ବିଷୟରେ ଜଣା ପଡ଼ିବା ମାତ୍ରେ ହିଁ ଟିମ୍ ଏବଂ ଏସଏଫସି ସହିତ ପୋଲିସ ବାଲା ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ଏବଂ ଶବର ଟିପ୍ପଣୀ ନେଇ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲା। ଗମ୍ଭୀର ଭାବରେ ବେମାର ହୋଇଥିବା ସାଧୁଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ତର୍ଜମା ଅନୁସାରେ, ଗୋବର୍ଦ୍ଧନର ଗିରିରାଜ ବଗିଚା ପଛରେ ଏକ ଆଶ୍ରମରେ ତିନିଜଣ ସାଧୁ ପୂର୍ବ ଏକବର୍ଷରୁ ଆଶ୍ରମ କରି ଭଜନ ସାଧନା କରୁଥିଲେ। ଶନିବାର ଦିନ ସକାଳେ ପାଖାପାଖି ୧୦ ସମୟରେ ଆଶ୍ରମରେ ଦୁଇଜଣ ସାଧୁଙ୍କ ମରିବାର ଖବର ମିଳିଲା, ପୂରା ପରିବେଶ ସୁନସାନ ହୋଇଗଲା। ଘଟଣାର ସୂଚନା ମିଳିବା କ୍ଷଣି ହିଁ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନର ହୃଦ୍ ସ୍ପନ୍ଦନ ବଢ଼ିଗଲା। ଯାହା ଜଣାପଡୁଛି କି ଆଶ୍ରମରେ ଥିବା ଗାଈମାନଙ୍କର କ୍ଷୀରରୁ ଚା ତିଆରି କରି ଏହି ଲୋକମାନେ ପିଇଥିଲେ, ଯାହାପରେ ଏହି ଘଟଣାଟି ଘଟିଛି। ସେଠାରେ,ଏକ ସାଧୁଙ୍କର ଭାଇ ବିସ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିବାର ଆରୋପ ଲାଗାଇଛନ୍ତି।

ଭାଇ ଲଗାଇଛନ୍ତି ବିଷ ଦେଇ ମାରିବାରେ ଆରୋପ

ଦୁଇ ସାଧୁ ଗୋପାଳ ଦାସ ଏବଂ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ଦାସଙ୍କ ଶବକୁ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି, ସେଠାରେ ରାମବାବୁ ଦାସଙ୍କ ଗଭୀର ଅବସ୍ଥା ହେତୁ ଜିଲ୍ଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି, ଯେଉଁଠି ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଚିନ୍ତା ଜନକ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। ମରିଥିବା ସାଧୁ ଗୋପାଳ ଦାସଙ୍କ ଭାଇ ଟିକସ ଆରୋପ ଲାଗାଇଛନ୍ତି କି ସାଧୁ ମାନଙ୍କୁ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଆଶ୍ରମରେ ବିଷ ଔଷଧର ଗନ୍ଧ ଆସୁଛି। ସେଠାରେ ଏସଏସପି କହିଲେ କି ଏହି ଘଟଣାଟିର ଭିଡିଓ କରି ପୋଷ୍ଟବଟମ୍ କରାଯିବ।

ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *