ଦୀପାବଳୀ ଦିନ ପାକିସ୍ତାନର ଘୁର୍ଣ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ, ପ୍ରବଳ ଗୁଳି ବର୍ଷଣରେ ପାଞ୍ଚଜଣ ସୈନ୍ୟ ସହିଦ, ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଦେଲା ଶକ୍ତ ଜବାବ

ଦୀପାବଳୀ ଦିନ ପାକିସ୍ତାନର ଘୁର୍ଣ୍ୟ ଜନିତ କାର୍ଯ୍ୟ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି | ଏଲଓସି ଠାରେ ପାକିସ୍ତାନ ଲଗାତାର ଗୁଳି ବର୍ଷଣ କରୁଛି | ଶନିବାର ଦିନ ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ଗୁଳି ବର୍ଷଣରେ ୪ଜଣ ସୈନିକ ଏବଂ ଜଣେ ବିଏସଏଫ ଅଧିକାରୀ ସହିଦ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ପାକିସ୍ତାନୀ ଗୁଳି ବର୍ଷଣରେ ଅନେକ ନାଗରିକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୨୦ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି |

ଉରୀ ସେକ୍ଟରରେ LOCର ଶେଷ ଗାଁରେ ପାକିସ୍ତାନ ଗୁଳି ବର୍ଷଣରେ ଅନେକ ଘର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି | ଉତ୍ତର ଦେବାପାଇଁ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପାକିସ୍ତାନର ଅନେକ ଚୌକିକୁ ନଷ୍ଟ କରି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କ ଲଞ୍ଚ ପ୍ୟାଡ଼ ନଷ୍ଟ କରି ଦେଇଥିଲେ |

ଉତ୍ତର କାଶ୍ମୀରର ବାରାମୂଲା ଜିଲ୍ଲାର ଉରୀ ସେକ୍ଟରରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନର ସେନା ମାନଙ୍କର ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରବଳ ଗୁଳି ବର୍ଷଣରେ ୭ ବର୍ଷୀୟ ପିଲା ଏବଂ ୪ ଜଣ ଅନ୍ୟ ନାଗରିକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ସେନାର ଦୁଇଜଣ ସୈନିକ ମଧ୍ୟ ସହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି | ଉରୀରେ ଏଲଓସି କଡରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରବଳ ମୋର୍ଟାର ଗୁଳି ବର୍ଷଣରେ ପାଞ୍ଚଜଣ ନାଗରିକ ଆହତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି |

ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୁଳି ନାଗରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ବର୍ଷଣ କରାଯାଇଛି | ଯାହାର ପରିଣାମ ସ୍ୱରୂପ ସାତ ଜଣ ଲୋକଙ୍କର ଆହତ ହେବା ଛଡା ଅତିକମରେ ଏକ ଡର୍ଜନ ଘରକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚିଛି |

ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *