କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପେନସନଭୋଗୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ପୋଷ୍ଟମ୍ୟାନ, ଲାଗୁ ହେଲା ଏହି ନୂତନ ନିୟମ

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂତନ ନିୟମ:

ଯଦି ଆପଣ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଅଟନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ରହିଛି | ବାସ୍ତବରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏପରି କର୍ମଚାରୀ ଯେଉଁମାନେ ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରି ସାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପେନସନ ନେଉଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନୂତନ ନିୟମ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି |

ପୋଷ୍ଟମ୍ୟାନ ସାହାଯ୍ୟରେ କରନ୍ତୁ ଏହି କାମ:

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କର ପେନସନଭୋଗୀଙ୍କୁ ଜୀବନ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଅନଲାଇନ ଜମା କରାଇବାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ ଘରର କବାଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ | ତେବେ ସେବା ବଦଳରେ କିଛି କିଛି ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ |

ପ୍ରତ୍ୟେକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା:

କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏକ ବୟାନରେ କହିଛି ଯେ,”ବର୍ତ୍ତମାନ ମହାମାରୀରେ ସ୍ଥିତିକୁ ନଜରରେ ରଖି ପେନସନଭୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଘରେ ରହି ଜୀବନ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଜମା କରାଇବା ବହୁତ ବଡ ଚିନ୍ତା ମୁକ୍ତ ଜିନିଷ ଅଟେ |” ଏହି ସେବା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କର ଦେଶରେ ସ୍ଥିତ ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ କରାଯିବ |

କରୋନା ସମୟରେ ଚିନ୍ତାରୁ ମୁକ୍ତି:

ମନ୍ତ୍ରାଳୟ କହିଛି ଯେ ଡାକ ବିଭାଗର ଭାରତୀୟ ଡାକ ଦେୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ ଏବଂ ସୂଚନା ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ମିଳିତ ଭାବରେ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି | ଏହା କରୋନା ସମୟରେ ବୟସ୍କ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମୁକ୍ତିର କଥା ଅଟେ |

ନଭେମ୍ବର ୨୦୧୪ରେ ହୋଇଥିଲା ଆରମ୍ଭ:

ଆପଣଙ୍କୁ ଏଠାରେ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ ଜୀବନ ପ୍ରମାଣ ପୋର୍ଟାଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଜୀବନ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଅନଲାଇନ ଜମା କରିବାର ସୁବିଧା ନଭେମ୍ବର ୨୦୧୪ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *