ବ୍ରିଟେନ ପାଖରେ ନିଜର ଦାବି ରଖିଲା ଭାରତ, କହିଲେ- ନୀରବ ମୋଦୀ ଏବଂ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଭାରତକୁ କରନ୍ତୁ ହସ୍ତାନ୍ତର

ଭାରତ କିଙ୍ଗଫିସର ଏୟାରଲାଇନର ପୂର୍ବ ପ୍ରମୁଖ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ଏବଂ ପଳାତକ ହୀରା ବ୍ୟବସାୟୀ ନୀରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଭାରତକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ ବ୍ରିଟେନ ସରକାର ପାଖରେ ଦାବି ରଖିଛି | ଭାରତର ବୈଦେଶିକ ସଚିବ ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ ଶୃଙ୍ଗଳା ନିଜର ଲଣ୍ଡନ ଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କର ବହିଷ୍କାର ପାଇଁ ବ୍ରିଟେନର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରିତୀ ପଟେଲ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଏସିଆ ଘଟଣା ଗୁଡିକରେ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଲର୍ଡ଼ ତାରିକ ଅହମଦଙ୍କ ସହିତ ଅନେକ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି |

ଏଠାରେ ହୋଇଥିବା କଥାର ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଇ କହିଥିଲେ ଯେ ଆମେ ବ୍ରିଟେନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇ ଦେଇଛୁ ଯେ, ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ଏବଂ ନୀରବ ମୋଦୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଭାରତ ବ୍ରିଟେନରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଗୁଡିକୁ ପୁରା କରି ଦେଇଛି | ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ ଆମେ ଚାହୁଁଛୁ ଯେ ଉଭୟଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଭାରତକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଦିଆଯାଉ | ଆମେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହି ଦେଇଛୁ ଯେ ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କର ବହିଷ୍କାର ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଅଟେ |

ବ୍ରିଟେନରେ ଜାମିନରେ ଅଛନ୍ତି ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା:

ବିଜୟ ମାଲ୍ୟା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିବା କିଙ୍ଗ ଫିସର ଏୟାର ଲାଇନ ଦ୍ୱାରା ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗୁଡିକ ଠାରୁ ଋଣ ନେଇଥିବା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଠକାମୀ ଏବଂ ଅର୍ଥ ହେରଫେର ମାମଲାରେ ଭାରତରୁ ବଞ୍ଚିତ ରହିଛନ୍ତି | ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ବ୍ରିଟେନରେ ଜାମିନରେ ଅଛନ୍ତି | ନୀରବ ମୋଦୀ ଲଣ୍ଡନର ଵର୍ଡସବର୍ଥ ଜିଲାରେ ବନ୍ଦ ଅଛନ୍ତି | ସେ ପଞ୍ଜାବ ନେସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଠକାମୀ ଏବଂ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ମାମଲାରେ ପଳାତକ ଭାବରେ ଘୋଷିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ପେରିସ ଏବଂ ବର୍ଲିନର ଯାତ୍ରା ପରେ ବୈଦେଶିକ ସଚିବ ଶୃଙ୍ଗଳା ଲଣ୍ଡନ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ଏଠାରେ ସେ ଭାରତ-ବ୍ରିଟେନର ପାର୍ଟନରସିପରେ ତିଆରି ହେଉଥିବା ଭେକ୍ସିନର ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ |

ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *