ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ଵାମୀଙ୍କ ଉପରେ ମହିଳା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହିତ ମାରପିଟର ଆରୋପ, ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୋଲିସ ବୁଧବାର ଦିନ ୫୩ ବର୍ଷୀୟ ଜଣେ ଇଂଟିରିୟର ଡିଜାଇନର ଏବଂ ତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ପୁରୁଣା ଘଟଣାରେ ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭିର ଏଡିଟର-ଇନ-ଚିପ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରୁ ଗିରଫ କରିନିଆ ଯାଇଛି | ଏଠାରୁ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କୁ ଅଲ୍ଲୀବାଗ ପୋଲିସ ଥାନା ଅଣାଯାଇଥିଲା | ଏଠାରେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୋଲିସ ଉପରେ ଗମ୍ଭୀର ଆରୋପ ଲଗାଇଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋତେ ମାଡ଼ ମରାଯାଇଛି | ଅର୍ଣ୍ଣବ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟାଚାର କରାଯାଉଛି | ସେହିପରି ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ଉପରେ ମହିଳା ପୋଲିସ ଅଫିସରଙ୍କ ସହିତ ମାରପିଟ କରିଥିବାର କେସ ଫାଇଲ କରାଯାଇଛି |

ଅର୍ଣ୍ଣବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ ଆଘାତର ଚିହ୍ନ ରହିଛି | ସେ ଏହାର ସୂଚନା ପୋଲିସକୁ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟାଚାର କରାଯାଇଛି | ପୁରା ଦେଶର ଜନତା ଏହାକୁ ଦେଖନ୍ତୁ |

ଗିରଫ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପୋଲିସକୁ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇ ନଥିଲା- ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କର ଓକିଲ:
ସେପଟେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କର ଗିରଫ ସୂଚନା ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଜଣାନଥିଲା | ତାଙ୍କ ସହିତ ଦୁଇଜଣ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ମାରପିଟ କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦିଆଯାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଘରକୁ ୩ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆ ଯାଇଥିଲା | ତାଙ୍କ ବାମ ହାତରେ ଆଘାତ ରହିଛି ଯେଉଁଥିରେ ରହିଥିବା ପଟ୍ଟୀକୁ ମଧ୍ୟ ହଟାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି |

ବୁଧବାର ଦିନ ସକାଳୁ ଘରୁ କଷ୍ଟଡିରେ ନିଆଯାଇଥିଲେ ଅର୍ଣ୍ଣବ:

ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ଦିନ ସକାଳୁ ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭିର ସମ୍ପାଦକ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ତାଙ୍କୁ କଷ୍ଟଡିରେ ନେଇଯାଇଥିଲେ | ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ମୁତାବକ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ କହିବା କଥା ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ସହିତ ମାରପିଟ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ | ଅର୍ଣ୍ଣବ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସଙ୍କ ଉପରେ ଆରୋପ ଲଗାଇଥିଲେ ଯେ ପୋଲିସ ମୋ ପୁଅକୁ ପିଟିଛନ୍ତି | ଘର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଭେଟିବାକୁ ଦେଇ ନଥିଲେ | ତାଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ମାରପିଟ କରିଥିଲେ | ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭି ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ଘରର ଲାଇଭ ଫୁଟେଜ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ପୋଲିସ ଏବଂ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହେଉଥିବାର ଦେଖା ଯାଉଥିଲା | ଏହାପରେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ନିଜ ସହିତ ବ୍ୟାନରେ ନେଇଯାଇଥିଲେ |

ପୋଲିସ ଉପରେ ଗମ୍ଭୀର ଆରୋପ ଲଗାଇଲେ ଅର୍ଣ୍ଣବ:

ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ କହିବା କଥା ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ, ଶ୍ୱଶୁର, ପୁଅ ଏବଂ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହିତ ମାରପିଟ କରିଥିଲେ | ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭିରେ ଚଲାଯାଇଥିବା ଭିଡିଓ ମୁତାବକ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ମାରପିଟ କରିଥିଲେ |

କେଉଁ ଆରୋପରେ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ଘରକୁ ଆସିଲା ପୋଲିସ:

ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ଉପରେ ଜଣେ ମାଆ ଏବଂ ପୁଅକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ଉସୁକାଇବାର ଆରୋପ ଲାଗିଛି | ମାମଲା ୨୦୧୮ର ଅଟେ | ୫୩ ବର୍ଷର ଜଣେ ଇଂଟିରିୟର ଡିଜାଇନର ଅବନୟ ନାଇକ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରି ନେଇଥିଲେ | ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ସିଆଦିର ଟିମ କରୁଛି | କଥିତ ସ୍ତରରେ ଅବନୟ ନାଇକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲେଖା ଯାଇଥିବା ସୁସାଇଡ ନୋଟରେ କୁହଜିଥିଲା ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ( ଅର୍ଣ୍ଣବ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ) ତାଙ୍କର ୫.୪୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇ ନଥିଲେ, ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପରି ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇବାକୁ ପଡୁଛି |

ପ୍ରକାଶ ଜାଭେଦକର ଏବଂ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ କରିଥିଲେ ଆଲୋଚନା:

ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଗିରଫକୁ କେନ୍ଦୀୟ ସୂଚନା ଏବଂ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜାଭେଦକର ନିନ୍ଦା କରିଥିଲେ | ସେ ଏହାକୁ ଗଣମାଧ୍ୟମର ସ୍ୱାଧୀନତା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ବୋଲି କହିଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହି ଘଟଣା ଦେଶକୁ ଅପାତକାଳୀନର ସ୍ମରଣ କରାଇଦେଲା | ଯେତେବେଳେ ପ୍ରେସ ସହିତ ଏହି ପ୍ରକାରର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା |

ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ କହିଲେ ଯେ, ଫ୍ରି ପ୍ରେସ ପାଇଁ ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କର ସମର୍ଥନରେ ଠିଆ ହୋଇ ନାହାନ୍ତି, ସେ ଫାଶୀବାଦର ସମର୍ଥନରେ ଅଛନ୍ତି | ସେ ତାଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରୁ ନାହାନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱୀକାର କରୁ ନାହାନ୍ତି, ତାଙ୍କ ଅସ୍ତିତ୍ବକୁ ତୁଚ୍ଛ ଭାବି ପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ନିରବ ରହୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଦମନର ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ଆଗରେ ଥିବେ ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ କିଏ କହିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *