ପଡିଆରେ ଚାଲିଥିଲା କୁକୁଡ଼ା ଲଢେଇ, ରୋକିବାକୁ ଯାଇଥିବା ପୋଲିସକୁ ବ୍ଲେଡରେ କୁକୁଡ଼ା କରିଲା ହତ୍ୟା

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ କେହି କହିବେ ଗୋଟିଏ କୁକୁଡ଼ା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଛୁରୀରେ ହତ୍ୟା କରି ଦେଇଛି, ତେବେ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଗିବ ଯେ ଏହା କୌଣସି ଉପହାସ ଅଟେ | କିନ୍ତୁ ଫିଲିଫାଇନ୍ସରେ ଏପରି ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା, ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ସଶସ୍ତ୍ର କୁକୁଡ଼ା ଜଣେ ପୋଲିସ ଉପରେ ଏତେଥର ପ୍ରହାର କଲା ଯେ ତା’ର ପ୍ରାଣ ଚାଲିଗଲା | ପୋଲିସ ଜଣକ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ କୁକୁଡ଼ାଙ୍କର ବେଆଇନ ଲଢେଇ ରୋକିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ |

କରୋନା କାରଣରୁ ବନ୍ଦଥିଲା ଲଢେଇ :

ଘଟଣାଟି ୨୬ ଅକ୍ଟୋବରର ଅଟେ | ଫିଲିଫାଇନ୍ସର ଉତ୍ତର ସମର ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ଯେ ସେଠାରେ କୁକୁଡ଼ାଙ୍କ ଲଢେଇର ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି | ଏହାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏକ ପୋଲିସ ଟିମକୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା | ଏହି ଟିମରେ ଲେଫ୍ଟନେଣ୍ଟ କ୍ରିସ୍ଚିୟନ ବୋଲୋକ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ | ସେ ଟିମ ସହିତ ଯାଇ ମ୍ୟାଚ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ | ବାସ୍ତବରେ ଏବର୍ଷ ଫିଲିଫାଇନ୍ସରେ କରୋନା କାରଣରୁ ଏହି ଲଢେଇକୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧ କରିଦିଆ ଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ମ୍ୟାଚ ହେଉଥିଲା | ଏହାକୁ ହିଁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଟିମ ପହଞ୍ଚିଥିଲା |

କୁକୁଡ଼ା ଆକ୍ରମଣ କରି ନେଇଗଲା ଜୀବନ:

ଯେତେବେଳେ ଟିମ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ସେତେବେଳେ ସେଠାରେ ଲୋକଙ୍କର ବହୁତ ଭିଡ ଥିଲା | ପୋଲିସଙ୍କୁ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଭିଡ ଲାଗିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଏହି ଲଢେଇରେ ଶାମିଲ ଉଭୟ କୁକୁଡ଼ା ମ୍ୟାଚ ମଝିରେ ଥିଲେ | ଯେତେବେଳେ ଲେଫ୍ଟନେଣ୍ଟ କ୍ରିସ୍ଚିୟନ ବୋଲୋକ ଏହି କୁକୁଡ଼ା ଗୁଡିକୁ ଅଲଗା କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ସେଥିରେ ଶାମିଲ ଏକ କୁକୁଡ଼ାକୁ କ୍ରୋଧ ଆସି ଯାଇଥିଲା | ସେ ପ୍ରଥମରୁ ହିଁ ବ୍ଲେଡରେ ସଶସ୍ତ୍ର ଥିଲା | ସେ ପୋଲିସକୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କର ହତ୍ୟା କରି ଦେଇଥିଲା | ଏହାପରେ ଏଠାରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳି ଯାଇଥିଲା |

ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଟେ କୁକୁଡ଼ା ଲଢେ଼ଇ :

ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ ଫିଲିଫାଇନ୍ସରେ କୁକୁଡ଼ାଙ୍କର ଲଢେଇ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଟେ | ଲୋକ ନିଜର କୁକୁଡ଼ା ଗୁଡିକୁ ବର୍ଷସାରା ଏହାର ଟ୍ରେନିଙ୍ଗ ଦେଇଥାନ୍ତି | ଏହାପରେ କୁକୁଡ଼ାଙ୍କ ଉପରେ ବ୍ୟାଟିଂ ଲଗା ଯାଇଥାଏ | ଯିଏ ଜିତିଥାଏ ତାଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ଦିଆଯାଇଥାଏ | କିନ୍ତୁ ଏବର୍ଷ ଏହି କୁକୁଡ଼ା ଲଢେଇ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧ ଲଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ବାସ୍ତବରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଗୁଡିକରେ ଲୋକଙ୍କର ଭିଡ ଜମିଥାଏ | କିନ୍ତୁ ଏହି ଭିଡ କାରଣରୁ କରୋନା ବ୍ୟାପିବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିଲା | ଏହି କାରଣରୁ ସରକାର ଏବର୍ଷ କୁକୁଡ଼ା ଲଢେଇ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲେ | ପ୍ରତିବନ୍ଧ ଲଗାଯିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ମ୍ୟାଚ ଚାଲୁଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇଥିଲା |

ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *