ଅପହରଣ ପରେ ଏକ ନୀରିହକୁ ହତ୍ୟା, ପୋଲିସ କଷ୍ଟଡିରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ |

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଜବଲପୁରରେ ଏକ ୧୩ ବର୍ଷୀୟ ପିଲାର ଅପହରଣ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ହତ୍ୟାର ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଏହି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମୃତକ ପିଲାର ପିତାଙ୍କ ପରିଚିତ ଅଟେ | ତେବେ ଅପହରଣ କରି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରାହୁଲ ଓରଫ ମୋନୁଙ୍କର ପୋଲିସ କଷ୍ଟଡିରେ ହିଁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି |

ରବିବାର ଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅଚାନକ ହିଁ ରାହୁଲର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା, ଯାହାପରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗମ୍ଭୀର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କର ସେହିଠାରେ ହିଁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ତେବେ ଶବକୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରିବା ପାଇଁ ପଠାଇଦିଆଯାଇଥିଲା | ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ହିଁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରକୃତ କାହାଣୀ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା |

କ’ଣ ଥିଲା ଏହି କାହାଣୀ:

ଜବଲପୁରର ଖଣି ବ୍ୟବସାୟୀ ମୁକେଶ ଲାମ୍ବାଙ୍କର ୧୩ ବର୍ଷୀୟ ପୁଅ ଆଦିତ୍ୟଙ୍କୁ ୧୫ ଅକ୍ଟୋବର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅପହରଣ କରିନିଆ ଯାଇଥିଲା | ଘର ପାଖ ଦୋକାନକୁ ବିସ୍କୁଟ ଆଣିବାକୁ ଯାଇଥିବା ସମୟରେ ଆଦିତ୍ୟଙ୍କର ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହାପରେ ଅପହରଣକାରୀ ମାନେ ଫୋନ କଲ କରି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଦୁଇ କୋଟି ତାଙ୍କ ମାଗିଥିଲେ | ପରିବାର ଲୋକ ଏବିଷୟରେ ପୋଲିସକୁ କଲ କରି ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ଦେଇ ଦେଇଥିଲେ | ଏଥିସହିତ ଅପହରଣକାରୀଙ୍କୁ ୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଦେଇ ସାରିଥିଲେ | ଏହାପରେ ମଧ୍ୟ ଅପହରଣକାରୀମାନେ ପିଲାଟିର ହତ୍ୟା କରି କେନାଲରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ |

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାରେ ଶାମିଲ ରାହୁଲ ବିଶ୍ୱକର୍ମା, ମଳୟ ରାୟ ଏବଂ କାରଣ ନାମକ ତିନିଜଣ ଆରୋପିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଜବଲପୁର ରାସ୍ତାରେ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କଢ଼ାଇଥିଲେ | ତେବେ ପରେ ରାହୁଲ ବିଶ୍ୱକର୍ମାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା |

“ଅଙ୍କଲ ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜାଣିଛି” କହିବା ପ୍ରମାଣିତ ହେଲା ପ୍ରାଣଘାତି:

ଅପହରଣକାରୀ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ରାହୁଲ ବିଶ୍ୱକର୍ମା, ପିଲାର ପିତା ମୁକେଶ ଲାମ୍ବାଙ୍କର ପରିଚିତ ଅଟେ | ତାଙ୍କର ମୃତକ ପିଲାର ଘରକୁ ଯିବା ଆସିବା ଥିଲା ଏବଂ ପରିବାରର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ପିଲାର ଅପହରଣ କରିବାର ଯୋଜନା ପାଖାପାଖି ଗୋଟିଏ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ନେଇଥିଲା | ଏହାପରେ ସେ ଲଗାତାର ଘର ଏବଂ ପାଖାପାଖି ରେ ନିଜର ନଜର ରଖିଥିଲେ | ଅପହରଣ ପରେ ଯେତେବେଳେ ପିଲାଟି ରାହୁଲକୁ ଦେଖିଲା ସେତେବେଳେ ତାକୁ ଚିନ୍ହି ନେଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ରାହୁଲକୁ ଜାଣିଛି ବୋଲି କହିଥିଲା | ମାତ୍ର ଏହି କଥାଟି ହିଁ ନିରୀହ ପିଲାଟିର ଜୀବନ ପାଇଁ ପ୍ରାଣଘାତି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ପରିଚୟ ପ୍ରଘଟ ହୋଇଯିବା ଭୟରେ ଅପହରଣକାରୀମାନେ ପିଲାଟିର ତଣ୍ଟିଚିପି ହତ୍ୟା କରିଦେଇଥିଲେ |

ପିଲାଟିକୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିଲେ ନାହିଁ , ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବାହାର କରିଲେ ଶୋଭାଯାତ୍ରା:

ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପୁଣିଥରେ ଜବଲପୁର ପୋଲିସ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା | ବାସ୍ତବରେ ଅପହରଣର ସୂଚନା ପୋଲିସକୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ କିଛି ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ମିଳିଯାଇଥିଲା | ଏହାପରେ ମଧ୍ୟ ତିନିଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୋଲିସ ଅପହରଣକାରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ପାରିନଥିଲା ନା ପିଲାଟିକୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିଥିଲା | ଏବେ ପିଲାଟିର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଅପହରଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରି ପୋଲିସ ସଡକ ଉପରେ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାର କରି କ୍ଷତି ପୁରାଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ନିଶ୍ଚିନ୍ତ କରିଛି | କିନ୍ତୁ ଫୋନ ସର୍ବିଲାନ୍ସ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଟ୍ୟାପିଙ୍ଗ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ପିଲାଟିକୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିନଥିବାରୁ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟପ୍ରଣାଳୀ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି |

କାହାରିକୁ ଛାଡ ନାହିଁ – ଶିବରାଜ:

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ଅପହରଣ ପରେ ନାବାଳକର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଶକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୌଣସି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଯେପରି ଛଡ଼ା ନଯାଏ |

କମଲନାଥଙ୍କର ଶିବରାଜ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଟାର୍ଗେଟ:

ଅପହରଣ ଏବଂ ହତ୍ୟାର ଘଟଣାରେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜଙ୍କୁ କାଠଗଡ଼ାରେ ଠିଆ କରି ଦେଇଛନ୍ତି | କମଲନାଥ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ରାଜ୍ୟରେ ମଦ ମାଫିଆଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ୧୪ ଲୋକଙ୍କର ଜୀବନ ନେବା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜବଲପୁରରେ ଅପହରଣ ମାଫିଆଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ନିରୀହ ପିଲାର ଜୀବନ ନେଇ ନିଆଗଲା | ଗୋଟିଏ ଘରର ଦୀପକ ଲିଭିଗଲା | ଶିବରାଜ ସରକାର ଅପହରଣ ମାଫିଆଙ୍କ ଠାରୁ ନିରୀହ ବାଳକକୁ ଫେରାଇ ଆଣିପାରିଲେ ନାହିଁ | ଏହି ମାଫିଆ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟକୁ ଦଖଲ କରିନେବେ | ଆମ ସରକାର ସମୟରେ ଆମେ ଏମାନଙ୍କୁ ଦମନ କରିଥିଲୁ କିନ୍ତୁ ଶିବରାଜ ସରକାର ଏମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ପ୍ରେମ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି | କେଜାଣି କାହିଁକି ଏହି ମାଫିଆ ମାନେ ଶିବରାଜ ସାରକଙ୍କର ଭଗବାନ ହୋଇଗଲେଣି |”

ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମାତା ମତ ଆମକୁ ନିଶ୍ଚୟ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ଶେୟର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *