SSRଙ୍କୁ ନୂତନ ପ୍ରମାଣର ହେଲା ଖୁଲାସା…ଏମ୍ସକୁ ନେଇ ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ବୟାନ, ମୋଦୀଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିଲା କେସ।

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ କେସରେ ଦେଶର ବଡ଼ ଓକିଲ ଶୁଭ୍ରମନ୍ୟମ ସ୍ଵାମୀ ଏକ ନୂତନ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି। ସ୍ୱାମୀ ଏମ୍ସ ସହିତ ଅନ୍ୟ ସବୁ ଏଜେନ୍ସି ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ସ୍ୱାମୀ କହିଲେ ଯେ, ଏମ୍ସ ଅଫିସିଆଲି ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ରିପୋର୍ଟ ଦେଇ ନାହିଁ। ସୁଧୀର ଗୁପ୍ତା ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସାକ୍ଷାତକାର କେଉଁଠି ଆସିଛି। ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ଯେଉଁସବୁ କଥା କୁହାଯାଉଛି ସେସବୁ ଶୁଣା କଥା ଅଟେ।

ସ୍ୱାମୀ ଆହୁରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଯଦି ଶୁଣିଥିବା କଥାକୁ ଏମ୍ସର ରିପୋର୍ଟ ମାନି ମଧ୍ୟ ନେଉଛନ୍ତି ତେବେ ମଧ୍ୟ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ ଭରସା କରି ହେବ ନାହିଁ। କାରଣ ଏମ୍ସର ଟିମ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କର ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରିନଥିଲେ, ସେମାନେ ସେହି ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟକୁ ଦେଖି ନିଜର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦେଇଥିଲେ ଯାହା କୁପର ହସ୍ପିଟାଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲା। ସ୍ୱାମୀ ଏହାମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏମ୍ସର ପାଖରେ ତ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କର ବିସରା ମଧ୍ୟ ନଥିଲା, ଯେଉଁ ବିସରା ମୁମ୍ବାଇରୁ ପଠାଯାଇଥିଲା ତାହା କେବଳ ମିଛରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ଥିଲା, ସେଥିରେ ଆଉ କିଛି ନଥିଲା। ଏମ୍ସ ପାଖରେ ଯେତେବେଳେ କିଛି ସାଧନ ହିଁ ନଥିଲା ତେବେ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବ କେଉଁଠୁ।

ସ୍ୱାମୀ କୁପର ହସ୍ପିଟାଲ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରେ ଲେଖା ରହିଥିଲା ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଫାଶି ଲଗାଇବା କାରଣରୁ ମରିଗଲେ କିନ୍ତୁ କୁପର ହସ୍ପିଟାଲକୁ କିପରି ଜଣା ପଡିଲା ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଫାଶି ଲଗାଇଥିଲେ କାରଣ ନିଶ୍ୱାସ ତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଉପାୟରେ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଧ ହୋଇ ପାରିବ। ବେକରେ ଚିହ୍ନ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟ ଉପାୟରେ ହୋଇ ପାରିବ। ଏହାଛଡା ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ପଙ୍ଖା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଯାଇ ପାରିବ ଏହାପରେ ମଧ୍ୟ ରେଜଲ୍ଟ ନିଶ୍ୱାସ ବନ୍ଧ ହେବା ଆସିବ। ଯିଏ ରିପୋର୍ଟରେ ଫାଶି ବୋଲି ଲେଖିଛି ହୁଏତ ସେ ସବୁକିଛି ଦେଖିଛି କିମ୍ବା ସେହି ମିଛ କାହାଣୀକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇଦେଲେ ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ନିଜକୁ ନିଜେ ଶେଷ କରି ନେଇଛନ୍ତି।

ଏଥିସହିତ ସ୍ୱାମୀ ସିବିଆଇ ଯାଞ୍ଚ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସିବିଆଇ ଏହି କେସରେ ଶୀଘ୍ରତା କରୁ ନାହାନ୍ତି। ଶେଷରେ ସ୍ୱାମୀ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ମାନଙ୍କୁ ଅପିଲ କରିଦେଇଥିଲେ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ହେଲେ ବିଗିଡି ନାହିଁ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ନିଜ ରାସ୍ତାରୁ ଓହରି ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରଶ୍ନ ପରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ କେସରେ ବହୁତ ବଡ଼ ପ୍ରମାଣ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଯାଇଛି। ଏହି ପ୍ରମାଣ ସେହି ଦୁଇଟି ଗ୍ଲାସକୁ ନେଇ ରହିଛି ଯେଉଁଥିରେ ସୁଶାନ୍ତ ଜୁସ ଏବଂ ନଡ଼ିଆ ପାଣି ପିଇଥିଲେ।

ଘରର ଚାକରଙ୍କର କହିବା କଥା ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଜୁସ ଏବଂ ନଡିଆ ପାଣି ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ତାହା ପରେ ନିଜ ରୁମର କବାଟ ବନ୍ଦ କରି ନେଇଥିଲେ ଅର୍ଥାତ ସେହି ଦୁଇଟି ଗ୍ଲାସ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ରୁମ ଭିତରେ ରହିବା କଥା କିନ୍ତୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହା ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଘର ଭିତରେ ଯେଉଁ ଜିନିଷ ଜବତ କରିଥିଲେ ସେଥିରେ ଦୁଇଟି ତ ଦୂରର କଥା ଗୋଟିଏ ମଧ୍ୟ ଗ୍ଲାସ ନଥିଲା। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପେଟରେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଜୁସ କିମ୍ବା କୌଣସି ପ୍ରକାରର ପଚି ନଥିବା କୌଣସି ଖାଦ୍ୟ ମିଳି ନଥିଲା। ଯଦି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ରୁମରେ କୌଣସି ଗ୍ଲାସ ମିଳିନଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପେଟରୁ ମଧ୍ୟ ଜୁସ ମିଳି ନଥିଲା ତେବେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଚାକର କାହିଁକି ମିଛ କହୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଚାକର ସତ କହୁଛନ୍ତି ତେବେ ପୋଲିସ କାହିଁକି ଜବତ କରିଥିବା ଗ୍ଲାସ ଦେଖାଉ ନାହିଁ।

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଛି, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀ ଶ୍ୱେତା ସିଂହ ମନ କି ବାତରେ SSRଙ୍କର କ୍ୟାମ୍ପେନ ଲଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ୧୪ ଅକ୍ଟୋବର ଦିନ ସିଧା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ କରାଯିବାର ଅପିଲ କରାଯାଇଛି। ଏମିତିରେ ନ୍ୟାୟର ଆଶା ବଢିଯିବ କାରଣ ସିବିଆଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଅଧୀନରେ କାମ କରିଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *