୯ ବର୍ଷର ନିରୀହ ପିଲାକୁ ଜୀବିତ ଅବସ୍ଥାରେ ହାତ ଗୋଡ଼ ବାନ୍ଧି କେନାଲରେ ପିଙ୍ଗିଲେ, ୩ ଲକ୍ଷ ପାଇଁ ଚାଲିଗଲା ଏକ ନିରୀହ ଜୀବନ

ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗାଳରେ ଜଣେ ପଞ୍ଚାୟତ ସଦସ୍ୟଙ୍କର ୯ ବର୍ଷର ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନକୁ ଅପହରଣ ପରେ ତାଙ୍କର ହତ୍ୟା କରିଦିଆଯାଇଥିଲା। ଆରୋପୀମାନେ ଜଣେ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢ଼ୁଥିବା ନିରୀହ ବାଳକର ହାଥ ଗୋଡ଼ ବାନ୍ଧି ତାଙ୍କୁ ଜୀବିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଡିବିସି କେନାଲରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ସେହି କେନାଲରୁ ପିଲାଟିର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା।

କୁହାଯାଇଥାଏ ଯେ, ପଞ୍ଚାୟତ ସଦସ୍ୟ ଥିବା ବୁଦ୍ଧଦେବ ଦୋଲୁଇଙ୍କର ୯ ବର୍ଷର ପୁଅ ସନ୍ଦୀପ ଦୋଲୁଇଙ୍କୁ ବୁଧୁବାର ଦିନ ରାତିରେ ସେହି ଗାଁର ତିନିଜଣ ଯୁବକ ଅପହରଣ କରି ନେଇଯାଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ତିନି ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଏହି ଆରୋପୀ ପିଲାଟିର ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଛାଇ ନଥିଲେ। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଅପହରଣର ମୂଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା ଥିଲା ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଅପହରଣ ପରେ ସେହି ଯୁବକମାନେ ପିଲାଟିକୁ ଛାଡିବା ପାଇଁ ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଦାବି କରିଥିଲେ। ତେବେ ତିନି ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ମାମଲା ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ କଥିତ ସ୍ତରରେ ଆରୋପୀମାନେ ନିରୀହ ପିଲାଟିର ହାତ ଗୋଡ଼ ବାନ୍ଧି ତାଙ୍କୁ ଜୀବିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଡିବିସି କେନାଲରେ ଫୋପାଡି ଦେଇଥିଲେ।

ଏହି ଘଟଣା ଘଟିବା ପରେ ଉତକ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ଅପହରଣର ଆରୋପରେ ସେହି ଗାଁର ହିଁ ତିନିଜଣ ଯୁବକ ଯଥା ସୁବ୍ରତ ମାଝୀ, ଜୟନ୍ତ ବାଗ ଏବଂ ମଙ୍ଗଳଦୀପ ଦୋଲୁଇଙ୍କ ଘରେ ପଶି ଜିନିଷ ଭଙ୍ଗା ରୁଜା କରିବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରି ତାଙ୍କ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ପର ଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳି ଯାଇଛି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଘଟଣାଟି ଘଟିବା ପରେ ତଦନ୍ତରେ ଲାଗି ପଡିଥିଲା ସେଠାକାର ପୋଲିସ। ତେବେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସକାଳୁ ଡିବିସି କେନାଲରୁ ସନ୍ଦୀପ ଦୋଲୁଇର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *