ପୁଣି କ୍ରିକେଟ ଜଗତକୁ ଫେରିବେ ଶ୍ରୀସନ୍ଥ ,ସ୍ପଟ ଫିକ୍ସିଙ୍ଗ ବ୍ୟାନ ହେଲା ଶେଷ

ଭାରତୀୟ ଦ୍ରୁତଗାମୀ ବୋଲର ଏସ ଶ୍ରୀସନ୍ତଙ୍କ ଉପରେ କଥିତ ସ୍ତରରେ ସ୍ପଟ ଫିକ୍ସିଙ୍ଗ ପାଇଁ ଲାଗିଥିବା ସାତ ବର୍ଷର ପ୍ରତିବନ୍ଧ ରବିବାରକୁ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କୁ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଆଜୀବନ ପ୍ରତିବନ୍ଧିତ କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିର ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ ଯୁଦ୍ଧ ଲଢ଼ିଥିଲେ।

୩୭ ବର୍ଷର ଶ୍ରୀସନ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରତିବନ୍ଧ ଶେଷ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କର ଅତି କମରେ ଘରୋଇ କ୍ୟାରିୟରକୁ ଦ୍ଵିତୀୟଥର ଆରମ୍ଭ କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଅଛି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଘରୋଇ ରାଜ୍ୟ କେରଳ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ଏହି ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ନିଜର ଫିଟନେସ ପ୍ରମାଣିତ କରିଦେବେ ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ ନାମ ଉପରେ ବିଚାର କରିବା।

Google

ଶ୍ରୀସନ୍ତ ପ୍ରତିବନ୍ଧ ସମାପ୍ତ ହେବାରୁ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଶୁକ୍ରବାରକୁ ଟ୍ୱିଟ କରିଥିଲେ ଯେ,”ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଆରୋପ ଗୁଡିକରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପରେ ମୁକ୍ତ ଅଟେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେହି ଖେଳର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ଵ କରିବି ଯାହା ମୋତେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ ଅଟେ। ମୁଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବଲ ଉପରେ ନିଜର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରୟାସ କରିବି ପୁଣି ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ହିଁ କାହିଁକି ନ ହେଉ।”

ସେ କହିଥିଲେ,”ମୋ ପାଖରେ ଅଧିକତମ ପାଞ୍ଚରୁ ସାତ ବର୍ଷ ସମୟ ରହିଛି ଏବଂ ମୁଁ ଯେମିତି ମଧ୍ୟ ଟିମ ପକ୍ଷରୁ ଖେଳିବି ସେଥିପାଇଁ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରୟାସ କରିବି।” କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଭାରତୀୟ ଘରୋଇ ସତ୍ର ସ୍ଥଗିତ ହେବା କାରଣରୁ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ଯଦି କେରଳ ତାଙ୍କୁ ମୌକା ଦେବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି କରେ ତେବେ ସେ କେତେବେଳେ ଫେରି ପାରିବେ।

Google

ଭାରତର ଘରୋଇ ସତ୍ର ଅଗଷ୍ଟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଆଇପିଏଲର ୨୦୧୩ ସତ୍ରରେ କଥିତ ସ୍ପଟ ଫିକ୍ସିଙ୍ଗ ପାଇଁ ଶ୍ରୀସନ୍ତ ଉପରେ ଆଜୀବନ ପ୍ରତିବନ୍ଧ ଲାଗିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଗତ ବର୍ଷ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ (BCCI)ର ଲୋକପାଳ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଲାଗିଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକୁ କମାଇ ସାତ ବର୍ଷର କରିଦେଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *