PAK ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ ରସିଦ ଭାରତ ଉପରେ ଆଣବିକ ପରମାଣୁ ଆକ୍ରମଣର ଧମକ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି – ମୁସଲମାନ ମାନଙ୍କର କୌଣସି କ୍ଷତି ହେବ ନାହିଁ।

ପାକିସ୍ତାନ ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ ରସିଦ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ଆଲୋଚନା ଚକ୍ରରେ ରହୁଥିବା ବେଳେ ଭାରତ ବିରୋଧରେ ପରମାଣୁ ବୋମା ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ ବୋଲି ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି। ଶେଖ ରସିଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନରେ ପରମାଣୁ ବୋମା ଅଛି ଯାହା ଆସାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବ।କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ପରମାଣୁ ଆକ୍ରମଣରେ ମୁସଲମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି କ୍ଷତି ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ଶେଖ ରସିଦ କହିଛନ୍ତି।

ଶେଖ ରସିଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନରେ ଯୁଦ୍ଧ ହୁଏ ତେବେ ଏହା ଏକ ରକ୍ତାକ୍ତ ତଥା ଶେଷ ଯୁଦ୍ଧ ହେବ।ପାକିସ୍ତାନର ରେଳ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରେ, ତେବେ ସମ୍ମିଳନୀ ଯୁଦ୍ଧ ପାଇଁ କୌଣସି ସୁଯୋଗ ରହିବ ନାହିଁ।ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମ ଅସ୍ତ୍ର ମୁସଲମାନଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇ ଆସାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟାର୍ଗେଟ କରିପାରିବ।

ଶେଖ ରସିଦ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହି ଧମକ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି।ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଥର ସେ ଏପରି ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତର ନାମ ନ ରଖି ପରମାଣୁ ଯୁଦ୍ଧକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ।ଶେଖ ରସିଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଯୁଦ୍ଧ ପାରମ୍ପାରିକ ଢଙ୍ଗରେ ହେବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ପରମାଣୁ ଯୁଦ୍ଧ ହେବ।ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ଶେଖ ରସିଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଉ ଏପରି ଯୁଦ୍ଧ ହେବ ନାହିଁ ଯେ ଟାଙ୍କି, ତୋପ 4-6 ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ, ଯେତେବେଳେ କି ସିଧା ସିଧା ପରମାଣୁ ଯୁଦ୍ଧ ହେବ।

ଶେଖ ରସିଦ କହିଥିଲେ ଯେ ପାକିସ୍ତାନରେ 125 ଗ୍ରାମ ଏବଂ 250 ଗ୍ରାମ ପରମାଣୁ ବୋମା ଅଛି ଯାହା ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ହତ୍ୟା କରିପାରିବ।ପାକିସ୍ତାନର ରେଳ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ ଭାରତ ଶୁଣିବା ଉଚିତ ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ପାଖରେ 125 ଏବଂ HALF ପରିମାଣର ପରମାଣୁ ବୋମା ମଧ୍ୟ ଅଛି,ଯାହା ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିପାରିବ। ଶେଖ ରସିଦଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଏପରି ବିବୃତ୍ତି ଦେଇ ସେ ନିଜକୁ ପରିହାସ କରାନ୍ତି।

ରାମ ମନ୍ଦିର ବିଷୟରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି

ନିକଟରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ହୋଇଥିବା ରାମ ମନ୍ଦିରର ଭୁମିପୁଜନ ବିଷୟରେ ଶେଖ ରସିଦ ମଧ୍ୟ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି।ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ଆଉ ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷ ଦେଶ ହୋଇରହି ନାହିଁ,ବରଂ ଗୋଟିଏ ଧର୍ମର ଦେଶ ହୋଇସାରିଛି।ଏହି ବିବୃତ୍ତିରେ ଭାରତ ଏକ ଦୃଢ଼ ଉତ୍ତର ଦେଇଛି।ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିସ୍ତାର କରୁଥିବା ଦେଶ ଧାର୍ମିକ ହିଂସା ବୃଦ୍ଧି ଭଳି ବିବୃତ୍ତି ଦେଇପାରେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ କଣ ଆମକୁ କମେନ୍ଟ ରେ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଯଦି ଆମର ଏହି ଲେଖା ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଲାଇକ ଶେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ | ଏମିତି ପ୍ରିତିଦିନ ନୂଆ ନୂଆ ଦେଶ ବିଦେଶର ଖବର ସହ ମନରଞ୍ଜନ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ଜ୍ୟୋତିଷ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ଫେସବୁକ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *