ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନାରୁ ପୁରୁଣା ଜିନିଷ ସଂଗ୍ରହ କରି ଏହି ଯୁବକ Iron Man ସୁଟ୍ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି…

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ସୁପର ହିରୋମାନଙ୍କୁ ଲୋକମାନେ ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ଏହିପରି ରୋମାଞ୍ଚକର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ହୋଇଥାଏ | ମାର୍ଭେଲର ଆଇରନ୍ ମ୍ୟାନ୍ ର ଲୋକମାନେ ଏହିପରି | ଏଥି ସହିତ ମଣିପୁରରେ ଜଣେ ଯୁବକ ବାହାରକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଯିଏ ଜଙ୍କ ସହିତ ଜଗିବା ପରେ ଆଇରନ୍ ମ୍ୟାନ୍ ସୁଟ୍ ତିଆରି କରିଥିଲେ।

ଏହା ଦେଖାଯାଇଛି ଯେ ଆଇରନ୍ ମ୍ୟାନ୍ ସୁପରହିଟ୍ କ୍ରେଜ୍ ଏପରି ଥିଲା ଯେ ଜଣେ ଯୁବକ ଅବଶିଷ୍ଟ ଜଙ୍କ ଏବଂ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁରୁ ଏକ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଆଇରନ୍ ମ୍ୟାନ୍ ସୁଟ୍ ତିଆରି କରିଥିଲେ | ଏନଇ୍ଅନୁଯାୟୀ, ଆଇରନ୍ ମ୍ୟାନ୍ ସୁଟ୍ ତିଆରି କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବୟସ 20 ବର୍ଷ। ଯୁବକଙ୍କ ନାମ ନାଙ୍ଗବମ୍ ପ୍ରେମ, ଯିଏ ମଣିପୁରର ଥୋବାଲ ଜିଲ୍ଲାର ହିରୋକ ପାର୍ଟ-୨ ଗାଁର।

ନଙ୍ଗବାମ୍ ପ୍ରେମ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ରୋବଟ୍ କିମ୍ବା ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ତାଲିମ ବିଷୟରେ କୌଣସି ଅତିରିକ୍ତ ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ କରିନାହାଁନ୍ତି | ସେ କେବଳ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିବା ଏବଂ ବୁଝିବା ଦ୍ୱାରା ଏକ ଆଇରନ୍ ମ୍ୟାନ୍ ସୁଟ୍ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି | ପ୍ରେମ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଅନ୍ୟ ରୋବଟ୍ ଆଇଟମଗୁଡିକର ଏକ ଡେମୋ ମଡେଲ୍ ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରିଥିଲେ ଯେପରିକି ସ୍ପାଇଡର୍-ମ୍ୟାନ୍ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ୱେବ୍ (ଜାଲ୍) ମେସିନ୍ |

ପ୍ରେମ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ ସାନଭାଇଙ୍କୁ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଆଇରନ୍ ମ୍ୟାନ୍ ସୁଟ୍ କରିବାକୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଇଲା | ଏହା ପରେ ଏହି ଯୋଡି ସ୍କ୍ରାପ୍ ସାମଗ୍ରୀ, ଜରୁରୀକାଳୀନ ଲ୍ୟାମ୍ପ, ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ଖେଳନା, ସିରିଞ୍ଜ, ସ୍ପିକର ଫ୍ରେମ୍ ଏବଂ ଏପରିକି Iଫ୍ଲୁଇଡ୍ ଟ୍ୟୁବ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ସୁଟ୍ ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ |

ପ୍ରେମ କୁହନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ମୋର ପିଲାଦିନରୁ ଏକ ରୋବଟ୍ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି | କିନ୍ତୁ ଆଇରନ୍ ମ୍ୟାନ୍ ସୁଟ୍ ତିଆରି କରିବାର କ୍ରେଜ୍ ପ୍ରାୟ 2015 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଏହାକୁ ତିଆରି କରିବାର ଗୋଟିଏ କାରଣ ହେଉଛି ମୁଁ ମଣିପୁରୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଏହି ବୌଜ୍ଞାନିକ ପ୍ରଭାବ ଯୋଡିବାକୁ ଚାହୁଁଛି କାରଣ ଅଧିକାଂଶ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ରୋମାଣ୍ଟିକ କାହାଣୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ |

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପ୍ରେମ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ରେଡିଓ ଦୋକାନ ଏବଂ ଟେଲିଭିଜନରୁ ଏହି ଅଧିକାଂଶ ବୌଦ୍ୟୁତିକ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ସେଗୁଡିକ କିଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପାଖରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଅର୍ଥ ନ ଥିବାରୁ ମୁଁ ଏହି ସମସ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲି | ପ୍ରେମଙ୍କ ମା ନିଙ୍ଗୋବାମ ରାସେଶ୍ୱରୀ ଦେବୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକାକୀ ମା ହେତୁ ଆମେ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ସାମଗ୍ରୀ କିଣି ପାରିଲୁ ନାହିଁ। ଘରର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ସେ ନିଜେ ସମସ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୋ ପୁଅ ଏହି ସୁଟ୍ ର ଫଟୋ ଫେସବୁକରେ ଅପଲୋଡ୍ କଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା ମିଳିଥିଲା ​​| ଏଥି ସହିତ, ଅନେକ ଲୋକ ଏହିପରି ଅଧିକ ଜିନିଷ ତିଆରି କରିବାକୁ କହିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେହି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ଆମକୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ଆସି ନାହାଁନ୍ତି | ସେ ଘରେ ଟେଲିଭିଜନ୍, ରେଡିଓ ଏବଂ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପ୍ରଦୀପକୁ ଦକ୍ଷତାର ସହିତ ମରାମତି କରିପାରିବେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଶାକରୁଛି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ଲେଖାଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବା, ଯଦି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କର ମତାମତ କଣ କମେନ୍ଟରେ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ଜଣାନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *