ମୌଲବୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଦେଲେ ବିବାଦୀୟ ଜବାବ, କହିଲେ ମହିଳାଙ୍କ ଅ-ଶ୍ଳୀ-ଳତା ପାଇଁ ବ୍ୟାପିଲା କରୋନା ଭାଇରସ।

ପାକିସ୍ତାନ ର ଏକ ମୌଲବୀ ଦେଇଛନ୍ତି ବିବାଦୀୟ ଜବାବ। ମହିଳାଙ୍କୁ କରୋନା ଭାଇରସ ର ଦୋଷୀ କହିଛନ୍ତି।ଏହି ମୌଲାବି ଙ୍କ ଅନୁସାରେ କରୋନା ଭାଇରସ ‘ମହିଳାଙ୍କ ଖରାପ କାମ’ ପାଇଁ ହୋଇଛି। ହଇରାଣ ହେବା ଭଲ କଥା ଏହା ଅଟେ କିଏ ଯେଉଁ ସମୟରେ ଏହି ମୌଲବୀ ଏହି ବୟାନ ଦେଉଥିଲେ ସେହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ ବି ସେଠି ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। କଥା ଏହା ଅଟେ କି ଏକ ଲାଇଭ ଟିଭି ର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଉପରେ କଥା ଚାଲିଥିଲା ଏବଂ ସେଠି ଇମରାନ ଓ ମୌଲବୀ ଦୁଇଜଣ ଯାକ ଉପସ୍ଥିତି ଥିଲେ।

ସେହି ମୌଲବୀ କହିଛନ୍ତି କି ମହିଳାଙ୍କ ଅ-ଶ୍ଳୀ-ଳତା ଓ ନ-ଗ୍ନତା ପାଇଁ ଆହ୍ଲା ଙ୍କ ରାଗରୁ ଏହା ବାହାରିଛି।ମୌଲାନା ତାରିଫ ଜମିଲ କହିଛନ୍ତି ଆମ ଦେଶର ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ କିଏ ନଚାଉଛି।ତାଙ୍କ କପଡା ଛୋଟ ହେଇଯାଉଛି।ସମାଜ ରେ ଯେବେ ପାପ ବଢି ଯାଏ ତ ଆଲ୍ହା ତାଙ୍କ କୋପ ପଠାନ୍ତି। ଯଦି ସବୁ ଲୋକ ମିଛ କହିବା ପାପ କରିବା ଓ ଅ-ଶ୍ଳୀ-ଳତା ଛାଡିଦେବେ ତ ଏହି କରୋନା ଭାଇରସ ବି ପଳାଇବା। ସେ ଏହା ବି କହିଛନ୍ତି କରୋନା ଭାଇରସ କୁ ଆମେ ଔଷଧ ଭାକ୍ସିନ କି ଲକଡାଉନ ରେ ଅଟକାଇପାରିବାନି। ଏହି ବୟାନ ଦେଇ ସେହି ମୌଲାନା କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା।

ମୌଲାନା ତାରିଫ ଜମିଲ ଏକ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଟେଲିଭିଜନ ରେ ଇମରାନ ଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଏହି ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖିବୁ କି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ଅର୍ଥ ଯୋଗାଡ ପାଇଁ କରାଯାଇଥିଲା।ଆଉ ଏହି ସମୟରେ ଏହି ମୌଲବୀ କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ମହିଳା ଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ଦେବାରେ ଲାଗିଲା।

ପାକିସ୍ତାନ ରେ ଲୋକ ମୌଲାନା ତାରିଫ ଜମିଲ ଙ୍କୁ ବହୁତ ମାନନ୍ତି।ଆଉ ତାଙ୍କ ସବୁ କଥା ପାଳନ କରନ୍ତି।ହେଲେ ପାକିସ୍ତାନର ରେ କିଛି ଲୋକ ଏହି ବୟାନ ର ନିନ୍ଦା ବି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ମହିଳା ଙ୍କ ଅପମାନ କହିଛନ୍ତି।ମୌଲାନା ଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ଉପରେ ଦେଶ ର କାନୁନ ନ୍ୟାୟ ର ସଂସଦୀୟ ସଚିବ ମଲିନା ବୁଖାରି ଟ୍ଵିଟ କରି କହିଛନ୍ତି। ମହାମାରୀ ର ପ୍ରଚାର କୁ କେବେ କୌଣସି ମହିଳାଙ୍କ ଧର୍ମ ନିଷ୍ଟା ଓ ମହିଳା ଙ୍କ ସହ ନଯୋଡିବା ପାଇଁ।ଯେବେକି ମାନବାଧିକାର ମନ୍ତ୍ରୀ ସିରେନ ମାଜରି କହିଛନ୍ତି ଆମେ ଏପରି ଅପରାଧି ର ବୟାନ ମହିଳାଙ୍କ ଆଡକୁ କହିବା କୁ ଆମେ ସହିବୁନି।ପାକିସ୍ତାନ ସମ୍ବିଧାନ ନିଜ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କଥା ପାଇଁ କଡା ସଂଘର୍ଷ କରିଛି।

କଥା ଏହା ଅଟେ କି ଏ ସମୟରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସହ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ପାଖରେ ପଇସା ନାହିଁ। ଯାହା ପାଇଁ ଦେଶ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରି ଲୋକଙ୍କ ଠୁ ପଇସା ମାଗୁଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଏ ଖରାପ ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଙ୍କୁ ପଇସା ସେବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ। ଏହି ଦେଶ ରେ ଏହି ସମୟରେ ୧୩ ହଜାର ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କରୋନା ଭାଇରସ ରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ୨୮୧ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଲାଣି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆର୍ଟିକିଲ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆଉ ସେୟାର କରୀକି ଅନ୍ୟକୁ ପଢ଼ିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ,ଧନ୍ୟବାଦ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *